گروپی

هر آنچه باید راجع به رینوپلاستی بینی گوشتی بدانید

رینوپلاستی بینی گوشتی

رینوپلاستی بینی گوشتی چیست؟ به طور معمول افرادی که بینی آنها گوشتی است و در این رابطه احساس می کنند که بینی آنها بزرگ است برای فرم دهی بینی خود،  رینوپلاستی گوشتی را انجام می دهند. این روش  در واقع یکی از بهترین روش برای ایجاد فرم دهی بینی است. البته اصلاح بینی باید طوری باشد که بین اجزای صورت هماهنگی ایجاد شود. اگر چه در گذشته مهمترین هدف از جراحی بینی در واقع کوچک کردن بینی بود اما روش رینوپلاستی گوشتی در جراحی بینی موجب تناسب بین بینی  و اجزای صورت می شود و از طرفی ایرادهای اجزای صورت را هم برطرف می کند. با این حال پزشکان در عمل رینوپلاستی گوشتی حساسیت بالایی دارند و با دقت بالایی عمل بینی را انجام می دهند و ابته اگر شما هم قصد فرم دهی بینی گوشتی خود را دارید ابتدا مهمترین کار انتخاب یک پزشک باتجربه است. در ادامه قصد دارید هر آنچه باید راجع به رینوپلاستی گوشتی بدانید را مورد بررسی قرار دهیم و در این رابطه اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

رینو پلاستی چیست؟

از آنجا که بینی به عنوان یک عضو صورت به طور مستقیم در دید افراد قرار دارد با توجه به این امر در فرم دهی صورت نیز اهمیت بالایی دارد و بر زیبایی چهره شما تاثیر زیادی می گذارد.با این وجود این روزها بسیاری از آقایان و خانم ها برای زیبایی چهره خود تمایل به جراحی بینی دارند.البته جراحی بینی روش های مختلفی دارد که یکی از کاربردترین روش جراحی را می توان رینوپلاستی نام برد.

رینوپلاستی از دو کلمه به معنی بینی و پلاستی تشکیل شده است. رینو به معنی بینی و پلاستی نیز به معنی اصلاح کردن و زیباتر کردن است. استفاده از این روش جراحی بینی، استخوان داخل بینی و دیواره های کناری بینی صاف می شود که در نتیجه از گرفتگی بینی جلوگیری و تنفش نیز راحت تر می شود. رینوپلاستی متقاضایان زیادی دارد و همه افراد در هر گروه سنی مجذوب این عمل زیبایی بینی هستند. رینو پلاستی به عنوان یک عمل زیبایی بینی  موجب زیباتر شدن بینی و فرم دهی آن می شود. در طول زمان اگر بینی شما در اثر شکستگی، مادر زادی یا ضربات محکم دچار اسیب شود رینو پلاستی بهترین راه برای زیباتر کردن بینی محسوب می شود.

همچنین بخوانید: ماساژ بینی بعد از عمل رینوپلاستی

چه تغییراتی بعد از  رینوپلاستی در بینی گوشتی ایجاد می شود؟

رینوپلاستی یک روش  عمل جراحی است که با هدف تغییر شکل بینی انجام می شود و به طور معمول به عنوان جراحی تغییر شکل بینی یا عمل بینی شناخته می شود. از آنجایی که بینی قسمت مرکزی صورت را در برمی گیرد ، نقش مهمی در ظاهر کلی صورت دارد و جراحی زیبایی بینی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است که موجب فرم دهی بهتر بینی می شود و ظاهر زیباتری به صورت می دهد.بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی تغییرات قابل توجهی در بینی ایجاد می شود. بعد از این عمل زیبایی اندازه بینی تفاوت های زیادی خواهد داشت. در واقع رینوپلاستی بینی گوشتی موجب رفع برآمدگی های موجود بر روی بینی می شود. بینی را باریک تر می کند و  از همه مهمتر اینکه نوک بینی را به سمت بالا می کشد و بدین شکل ظاهر زیباتری به بینی شما می دهد.

همچنین بخوانید: درمان آلرژی با جراحی بینی

عوامل موثر در جراحی بینی

هنگام در نظر گرفتن جراحی زیبایی بینی، عوامل مختلفی وجود دارد که جراح مطابق با آن عمل بینی را انجام می دهد. البته همه این عوامل در جراحی بینی دخیل هستند که عبارت اند از:

سن و سال

به طور معمول جراحی بینی در سنین پایین تا زمانی که رشد بینی تقریباً کامل نشده است توصیه نمی شود. این سن برای هر فرد متفاوت است، اما در حدود 15 تا 16 سالگی برای دختران و 17 تا 18 سالگی برای پسران رخ می دهد. انجام عمل جراحی زودتر از این می تواند بر رشد نهایی بینی تأثیر بگذارد یا رشد طبیعی بعد از جراحی بینی ممکن است شکل کلی بینی را به شکلی ناخواسته تغییر دهد. البته در برخی از موارد در برخی از افراد جوان ممکن است موجب مسدود کردن بینی آنها می شود.

ضخامت پوست

رینوپلاستی ساختار زیرین بینی را تغییر می دهد و این تغییرات از طریق پوستی که بینی را می پوشاند دیده می شود تا شکل کلی بینی را به وجود آورد. برخی از افراد پوست بینی بسیار نازکی دارند به این معنی که تغییرات در غضروف زیرین و استخوان راحت تر دیده می شود، در حالی که در برخی دیگر پوست بینی ضخیم است و دیدن تغییرات کوچک در ساختارهای زیرین سخت تر است. جراح شما در مورد تاثیر ضخامت پوست بر نتیجه کلی جراحی توضیحات لازم را برای شما بیان می کند.

اقدامات لازم پیش از رینوپلاستی بینی گوشتی

در رابطه با انجام رینوپلاستی بینی گوشتی باید در ابتدا برخی از اقدامات لازم در رابطه با این عمل جراحی بینی را انجام دهید که عبارت اند از:

قبل از جراحی بینی بهتر است ناشتا باشید به این دلیل که تحت بیهوشی عمومی قرار خواهید گرفت.

البته باید طق نظر پزشک بعد از دو هفته قبل از جراحی مصرف داروهای رقیق کننده خون قطع شود.

پیش از عمل رینوپلاستی بهتر است دو هفته قبل از انجام آن دخانیات و الکل مصرف نکنید.

اقدامات بعد از رینوپلاستی بینی گوشتی

بهتر است بعد از رینوپلاستی فرد غذاهایی را مصرف کند که نرم باشند و نیازی به جویدن نداشته باشد.

در زمان خواب رفتن بهتر است از دو بالش استفاده کنید تا زیر سرتان بلند شود. بهترین مدل خوابیدن برای مراقبت از بینی، خوابیدن به حالت طاق باز است.

فعالیت های سنگین را حداقل تا 6 ماه بعد از جراحی بینی  انجام ندهید و می توانید بعاد از استراحت 3 الی 5 روزه به محل کار خود بازگردید.

خطرات  احتمالی بعد از جراحی رینو پلاستی

ممکن است ناحیه عمل شده دچار خون ریزی شود.

تا چند روز ممکن است تنفستان دچار مشکل شود.

در اطراف یا داخل بینی ایجاد بی حسی طولانی مدت داشته باشید.

درد در ناحیه عمل شده را تجربه خواهید کرد.

سخن پایانی

رینوپلاستی بینی گوشتی یکی از روش های متداول در جراحی بینی است که به دلیل ظاهر و فرم دهی بینی بعد از انجام رینوپلاستی متقاضایان زیادی دارد. انتخاب یک روش جراحی برای تغییر ظاهر یا بهبود سلامت شما می تواند با سوالاتی همراه باشد. یکی از رایج ترین سوالات در مورد جراحی بینی در مورد درد و روند بهبودی است. در حالی که هر جراحی تهاجمی در طول فرآیند بهبودی با کمی ناراحتی همراه خواهد بود. عمل جراحی بینی توسط یک جراح و با کمک دستیار پزشک انجام می شود. با این حال، قبل از عمل، معاینات دقیقی برای تعیین اینکه آیا عمل جراحی روش مناسبی است و وچه نتیجه ای به دست خواهد آمد بررسی خواهد شد.

بنابراین دانستن اقدامات قبل و بعد از عمل ترموپلاستی برای رسیدن به یک نتیجه دلخواهد بسیار ضروری است.

سوالات متداول

منظور از بینی گوشتی چیست؟

معمولی ترین بینی های گوشتی، بینی های پهن  با بیرون زدگی بینی قابل توجهی هستند که در ظاهر صورت به خوبی ظاهرسازی می کند. بینی های گوشتی اغلب پهن و بزرگ هستند که به عنوان یکی از اجزای مهم صورت در همان نگاه اول بیشتر به چشم می آید.

چرا جراحی بینی بسیار پر طرفدار است؟

جراحی بینی نقش بسزایی در فرم دهی بینی و شکل دهی آن دارد. در صورتی که بر اثر برخی از عوامل، بینی دچار شکستگی  و آسیب ناشی از آن شود  با عمل جراحی می توان مشکلات آن را رفع کرد.

مزیت های انجام عمل زیبایی چیست؟

عمل زیبایی بینی دارای مزیت های زیادی است به همین دلیل اکثر افراد این روش زیبایی را برای فرم دهی بینی خود بکار می برند. مزیت های جراح بینی عبارت اند از:

بهبود تنفس

برای کسانی که از مشکلات تنفسی مادرزادی یا طولانی مدت رنج می برند، محدود کردن بینی می تواند به طور قابل توجهی موجب بهبود تنفس شود.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس موجب عزت نفس در افراد می شودکه مشکل بینی دارند.

درمان مشکلات سینوسی

سردرد، گرفتگی دائمی بینی و فشار سینوسی را می توان با جراحی زیبایی بینی رفع کرد.

چه امتیازی می دهید؟

پیام بگذارید

nineteen + eleven =

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.