گروپی

لیفت و تزریق ژل و بوتاکس

لیفت و تزریق ژل و بوتاکس

امروزه افراد زیادی برای جوانسازی و زیباتر کردن چهره خود به اقداماتی مانند لیفت و تزریق ژل و بوتاکس روی آورده‌اند. با این اقدامات پوست صاف‌تر شده و در نتیجه چهره فرد جوان‌تر به نظر می‌رسد. معمولا عواملی همچون افزایش سن و استرس از تولید کلاژن جلوگیری کرده و در نتیجه فرد چروک‌های بیش‌تری بر روی پوست خود مشاهده می‌کند. در این شرایط افراد به فکر از بین بردن این خطوط و چروک‌ها افتاده، و تلاش می‌کنند تا با مدرن‌ترین روش‌های ممکن به هدف خود دست یابند.

آشنایی با لیفت و تزریق ژل و بوتاکس

برای آن که بدانید لیفت و تزریق ژل و بوتاکس چیست و چگونه اثر می‌کند، بهتر است که ابتدا با هر یک از این اقدامات بیشتر آشنا شویم. همه این موارد برای کاهش چین و چروک‌ها و زیباسازی چهره فرد به کار برده می‌شوند اما هر یک از آن‌ها به طریق خاصی عمل کرده و به شیوه متفاوتی اثر می‌گذارند.

تزریق ژل:

یکی از اقداماتی که به منظور کاهش چین و چروک‌ها و زیباسازی چهره فرد انجام می‌گیرد، تزریق ژل می‌باشد. در این روش کم تهاجم که سبب جوانسازی پوست افراد می‌شود، پروتئین‌هایی سازگار با بدن انسان، به پوست تزریق می‌شود. این روش نه تنها در کاهش چین و چروک‌ها موثر است بلکه به افزایش حجم بافت لب و گونه نیز کمک می‌کند. در شرایطی که این کار توسط پزشکان ماهر و با تجربه‌ای انجام شود، کاملا بدون عوارض بوده و تورم و کبودی آن در مدت زمان کوتاهی از بین می‌رود.

تزریق بوتاکس:

یکی دیگر از روش‌های موثر برای کاهش چین و چروک‌ها تزریق بوتاکس است. پروتئین‌هایی که از نوعی باکتری به دست می‌آیند در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند. با تزریق این نوع پروتئین‌ها به زیر پوست، از انقباض عضلات آن قسمت جلوگیری می‌شود. این پروتئین‌ها در مدت زمان کوتاهی بعد از تزریق جذب عضله‌ها می‌شود و اجازه منقبض شدن به عضله‌ها را نمی‌دهد. در عضله‌ها ماده‌ای به نام استیل کولین تولید می‌شود که این پروتئین از ساخت آن جلوگیری کرده و از این طریق باعث عدم انقباض عضلات می‌شود. این عمل در حقیقت به معنای فلج شدن عضلات بوده و کاملا موقتی است. معمولا ۴ تا ۶ ماه این شرایط برقرار بوده و بعد از آن اثر تزریق از بین می‌رود.

ماندگاری اثر تزریق ژل و بوتاکس

بسیاری از افراد به دنبال روش‌هایی برای جوانسازی پوست خود هستند. لیفت و تزریق ژل و بوتاکس از بهترین و پیشرفته‌ترین روش‌هایی هستند که می‌توانند در رسیدن به این هدف موثر باشند. تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدارترین نمونه از این اقدامات است که نتایج بسیار جالبی برای افراد به همراه دارد. معمولا نتیجه این تزریق پس از ۷ روز مشخص می‌شود و ماندگاری آن‌ها ۴ تا ۶ ماه می‌باشد. فرد می‌تواند بلافاصله بعد از انجام این کار، کار‌های روزمره خود را انجام داده و نیازی به گذراندن هیچ دوران نقاهتی ندارد.

ماندگاری بوتاکس و ژل
لیفت و تزریق ژل و بوتاکس

تزریق ژل نیز یکی دیگر از روش‌هایی است که با این هدف انجام می‌شود. این روش نیز به اندازه بوتاکس کارآمد بوده و موثر می‌باشد. ماندگاری این روش نسبت به بوتاکس بیش‌تر بوده و در نتیجه فرد در فواصل زمانی طولانی‌تری برای تمدید تزریق خود اقدام می‌کند. افرادی که برای رفع چین و چروک‌ها از این روش استفاده می‌کنند، دغدغه کم‌تری برای تزریق مجدد دارند زیرا این نوع تزریق بین ۶ ماه تا ۲ سال ماندگاری دارد.

چه کسانی برای تزریق ژل و بوتاکس مناسب نیستند؟

قبل از انجام لیفت و تزریق ژل و بوتاکس باید بدانید که آیا کاندیدای مناسبی برای این کار هستید یا خیر؟ اکثر افراد می‌توانند برای انجام این کار‌ها اقدام کنند اما برخی از انسان‌ها شرایط این کارها را ندارند. گاهی‌اوقات پزشک تشخیص می‌دهد که برای جوانسازی و رفع چین و چروک‌ها باید از هر دو روش به طور هم زمان استفاده کرد و بعضی مواقع فقط یکی از تزریق‌ها کارساز است.

برخی اوقات نیز امکان تزریق هیچ کدام از این مواد وجود نداشته و فرد باید به فکر روش دیگری برای رفع چین و چروک‌های صورت خود باشد. در حالت کلی کسانی که نمی‌توانند برای انجام این تزریق‌ها اقدام کنند، عبارتند از:

 • خانم‌های باردار و یا خانم‌هایی که در دوران شیردهی قرار دارند.
 • افرادی که به دلایل مختلف عضله‌های صورت ضعیفی دارند.
 • افرادی که به مشکلات پوستی شدیدی دچار شده‌اند.

مراقبت‌های لازم بعد از جوانسازی از طریق ژل و بوتاکس

برای جوانسازی پوست صورت از طریق لیفت و تزریق ژل و بوتاکس باید نکاتی را رعایت کنید تا نتایج مطلوبی دریافت نمایید. مهم‌ترین اصولی که باید بعد از تزریق ژل و بوتاکس رعایت کنید تا به نتایج مطلوبی دست یابید، عبارتند از:

 • محل تزریق را دستکاری نکرده و فشار ندهید.
 • برای جلوگیری از تورم و درد می‌توانید از کمپرس آب سرد استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از تزریق از آنتی‌بیوتیک‌های تجویز شده توسط پزشک استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از تزریق از رفتن به حمام و استخر خودداری کنید.
 • تا حد امکان در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • بعد از گذشت یک روز می‌توانید صورت خود را آرایش کرده و آن را بشویید.
 • بهتر است که در چند روز اول از چند بالش استفاده کنید تا سر و گردن شما بالاتر بیاید.
 • عدم فعالیت‌های ورزشی سنگین تا چند روز پس از تزریق.

تزریق ژل و بوتاکس برای لیفت ابرو

گاهی اوقات افراد برای بالاتر بردن ابرو و باز شدن چهره خود به روش‌هایی مانند لیفت و تزریق ژل و بوتاکس روی می‌آورند. برای رسیدن به این هدف از هر دو روش می‌توان استفاده کرد. اگر برای این کار از تزریق ژل استفاده کنید، در فواصل زمانی طولانی‌تری به تزریق مجدد احتیاج دارید. این روش بین شش ماه تا یک سال ماندگاری دارد و تا حد زیادی ابروها را بالا برده و چهره شما را جذاب‌تر می‌کند. تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش‌هایی است که برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این روش نیز ابروها به اندازه کافی بالا رفته و فاصله مناسبی بین چشم و ابرو ها ایجاد می‌شود. این روش نسبت به تزریق ژل ضعیف‌تر بوده و ماندگاری کم‌تری دارد. بنابر این بعد از ۴ تا ۶ ماه باید برای شارژ مجدد اقدام کنید. این دو روش تزریق با عوارض خاصی همراه نبوده و فرد بدون نیاز به گذراندن دوران نقاهت می‌تواند برای انجام امور روزمره خود اقدام کند.

مقایسه لیفت کردن صورت با تزریق بوتاکس

یکی دیگر از روش‌هایی که برای جوانسازی پوست صورت انجام می‌شود، لیفت کردن است. لیفت و تزریق ژل و بوتاکس هر سه روش‌های مدرنی هستند که برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرند. هر یک از این روش‌ها به شیوه خاصی انجام شده و میزان اثر گذاری متفاوتی دارد. لیفت کردن با نخ نسبت به دو روش قبل کمی دشوارتر بوده و به دوران نقاهت طولانی‌تری احتیاج دارد. بعد از انجام این کار، تا چند ساعت نباید سر خود را به سمت پایین خم کنید و باید حتما از کمپرس آب سرد استفاده نمایید.

یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های میان این سه روش جوانسازی پوست، در مدت زمان ماندگاری آن‌ها می‌باشد. معمولا مدت زمان ماندگاری لیفت با نخ نسبت به دو روش قبل طولانی‌تر بوده و برای مدت ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگار است. همین امر سبب می‌شود تا بسیاری از افراد که وقت و حوصله کافی برای شارژ کردن تزریق در فواصل زمانی کم را ندارند، لیفت کردن را ترجیح دهند. البته که هزینه‌هایی که برای انجام هر یک از این روش‌ها از افراد دریافت می‌شود متغیر بوده و تحت تاثیر عوامل مختلفی تعیین می‌شود.

کلام آخر

اگر می‌خواهید برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک‌ها از لیفت و تزریق ژل و بوتاکس استفاده کنید، بهتر است که شرایط هر یک از روش‌ها را بدانید. معمولا تزریق ژل نسبت به بوتاکس برای افرادی مناسب است که ماندگاری برایشان اهمیت چندانی ندارد. اما اگر فرد بتواند دوران نقاهت بعد از لیفت با نخ را تحمل کند و چند روزی در خانه استراحت کند، این روش نسبت به تزریق ماندگاری بیش‌تری دارد. معمولا زمانی که فرد فرآیند جوانسازی را با لیفت انجام می‌دهد تا ۱۸ ماه می‌تواند پوست صاف و شادابی را تجربه کند. این درحالی است که ژل‌های تزریقی و بوتاکس زیر یکسال ماندگار هستند.

سوالات متداول برای لیفت و تزریق ژل و بوتاکس:

 1. برای کاهش کبودی‌ها ناشی از لیفت و تزریق ژل و بوتاکس قبل از تزریق چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟
  برای این کار باید مصرف ویتامین E و دارو های رقیق کننده خون را قبل از تزریق قطع کرده و از خوردن سیر و الکل خودداری کنید.
 2. آیا ژل‌هایی که برای تزریق در پوست صورت مورد استفاده قرار می‌گیرند انواع مختلفی دارند؟
  بله، برخی از آن‌ها موقتی بوده و بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری داشته و بعضی دیگر دائمی بوده و برای مدت ۶ سال موثر هستند.
 3. برای حجم‌دهی به لب و گونه‌ها از کدام یک از روش‌های لیفت و تزریق ژل و بوتاکس می‌توان استفاده کرد؟
  برای انجام این کارها باید از تزریق ژل استفاده کنید و دو روش دیگر برای انجام این کار موثر نیستند.
5/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید

one × 2 =

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.