گروپی

ترمیم بینی

ترمیم بینی
فهرست مطالب نمایش فهرست

نمونه ترمیمی بینی

ترمیمی بینی(3)
ترمیمی بینی(1)
ترمیمی بینی(2)

ترمیم بینی که به آن جراحی بینی ثانویه نیز گفته می شود، با هدف اصلاح ساختار و ایراداتی که در جراحی اولیه بینی شکل گرفته و یا به خوبی برطرف نشده انجام می شود. معمولا افرادی که برای جراحی بینی ترمیمی مراجعه می کنند، احساس نارضایتی از فرم و ظاهر بینی خود دارند و قصد دارند با جراحی ثانویه این مشکلات را برطرف کنند.

این مشکلات ممکن است شامل قوز بینی، پایین بودن نوک بینی، عدم تنفس راحت و مشکلات دیگری باشد. در ادامه توضیح کاملی در مورد اینکه آیا جراحی ترمیمی بینی درد دارد؟ علت انجام ترمیم بینی چیست؟ بهترین جراح واقع در تهران کیست؟ به شما عزیزان ارائه می دهیم.

ترمیم بینی چیست؟

ترمیم کردن بینی یکی از عمل‌های جراحی پلاستیکی است که با هدف بهبود شکل و ظاهر بینی انجام می‌شود. این عمل می‌تواند برای تصحیح ناهنجاری‌های ظاهری بینی و عدم رضایت از نتیجه جراحی بینی اولیه و به منظور بهبود ظاهری آن انجام شود.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی بدون بیهوشی

دلایل انجام جراحی ترمیم بینی

علت نیاز فرد به ترمیم بینی

افرادی برای ترمیم کردن بینی مراجعه می کنند که احساس نارضایتی از ظاهر بینی خود دارند یا بعد از عمل اولیه بینی مشکلاتی رخ داده که قصد دارند با انجام این عمل این ایرادات را اصلاح کنند. به طور کلی، عمل جراحی ثانویه بینی ممکن است به دلیل موارد زیر انجام شود:

 • برطرف کردن مشکلات تنفسی
 • بسته شدن مجرای تنفسی بیمار
 • عدم تقارن شکل پره ها و نوک بینی
 • پهن شدن یا سربالایی بیش از حد بینی
 • افتادگی نوک بینی و نارضایتی بیمار از فرم بینی
 • برجای ماندن جای بخیه ها و زخم نامتعارف در اطراف بینی
 • آسیب و ضربه به بینی که باعث انحراف شدید تیغه بینی شده است.

همانند جراحی اولیه بینی، جراحی ثانویه بینی نیز نیاز به مشورت با جراح پلاستیک و تخصصی دارد. جراح شما می‌تواند وضعیت بینی شما را بررسی کند و توصیه‌های لازم را برای انجام جراحی ثانویه ارائه دهد. دکتر علی میقانی متخصص جراحی ترمیمی بینی با سال ها تجربه از بهترین جراحان پلاستیک می باشد.

ترمیم کردن بینی با چه روش هایی انجام می شود؟

ترمیم کردن بینی با دو روش باز و بسته انجام می شود، در روش باز جراح با ایجاد برش بر روی بینی و بین دو سوراخ و پوست اضافه روی بینی بر اساس فرم و نواقص بر میدارد در آخر بعد از برطرف کردن مشکلات و نواقص بینی محل زخم بخیه می شود، در روش بسته هیچ برشی روی بینی صورت نمی گیرد و جراح با تغییر در مجاری بینی به اصلاح و ترمیم بینی اقدام می کند.

انتخاب نوع این جراحی بسته به نظر پزشک متخصص و نیاز مراجعه کننده متغیر است. در نتیجه انتخاب درست ترین تکنیک توسط پزشک جراح تصمیم گیری می شود.

فیلم جراحی بینی ترمیمی توسط دکتر علی میقانی

نکاتی برای متقاضیان ترمیم بینی

 این جراحی با هدف اصلاح مشکلات ساختاری بینی، مانند کج شدن بینی، بزرگ شدن بینی یا افتادگی نوک بینی، انجام شود. همچنین می تواند برای بهبود تنفس، مانند اصلاح انحراف تیغه بینی، انجام شود.

 1. برای یافتن یک جراح مناسب، از دوستان و خانواده خود که تجربه ترمیم کردن بینی داشته اند، توصیه بگیرید. همچنین می توانید از انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS) یا انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی ایران (ISPRS) برای یافتن جراحان واجد شرایط در منطقه خود استفاده کنید.
 2. جراحی ترمیم بینی می تواند ظاهر بینی شما را بهبود بخشد، اما نمی تواند آن را کاملاً تغییر دهد. مهم است که انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی داشته باشید.
 3. قطع مصرف داروهای خاصی، مانند آسپرین یا ایبوپروفن، که می توانند خطر خونریزی را افزایش دهند.
 4. ترک سیگار، که می تواند روند بهبودی را کند کند.
 5. انجام آزمایشات خون و سایر آزمایشات پزشکی لازم
 6. استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی
 7. مصرف داروهای مسکن برای تسکین درد
 8. اجتناب از فعالیت های شدید
 9. اگر قصد دارید باردار شوید، قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید. برخی از داروهای بیهوشی که در جراحی ترمیم بینی استفاده می شوند، می توانند برای جنین مضر باشند.
 10. اگر دارای بیماری زمینه ای خاصی هستید، قبل از جراحی با پزشک خود مشورت کنید. برخی از بیماری ها، مانند دیابت یا بیماری قلبی، می توانند خطرات جراحی را افزایش دهند.

نکات مهم ترمیم بینی

ترمیم بینی چندساعت طول می کشد؟

مدت زمان عمل ثانویه بینی بستگی به موارد مختلفی دارد، از جمله نوع عمل بینی، پیچیدگی عمل، تجربه جراح و وضعیت بیمار. در اغلب موارد، عمل ترمیم بینی حدود 2 تا 4 ساعت طول می‌کشد. اما برای موارد پیچیده‌تر ممکن است این مدت زمان بیشتر شود و در برخی موارد ساده‌تر کمتر از 3 ساعت باشد.

پس از عمل ترمیم، معمولاً بیمار باید مدتی در اتاق بهبودی باقی بماند تا از بی‌هوشی خارج شود و وضعیتش بررسی شود. سپس برای مدتی دیگر نیز تحت نظر پرستاران و پزشکان باقی می‌ماند تا بهبودی بهتر و آسوده‌تری داشته باشد.

همچنین به میزان تورم و التهاب بعد از عمل، فعالیت‌های فیزیکی و کارهای روزمره از جمله رانندگی، کارهای سنگین و استفاده از عینک، تا حدودی تأثیر دارد.

جراحی بینی ترمیمی
مدت زمان ترمیم بینی

عمل سرپایی ترمیم بینی

گاهی اوقات فرد پس از انجام عمل رینوپلاستی بینی، به عمل سرپایی ترمیم بینی نیاز پیدا می کند. این جراحی در مواردی نیاز می شود که فرد بعد از جراحی اولیه با مشکلات تنفسی مواجه شده و یا این که از شکل بینی خود بعد از عمل راضی نیست. این نوع جراحی که به عنوان یک جراحی ثانویه و ترمیمی شناخته می شود، به روش باز و بسته انجام می گیرد. انتخاب نوع روش جراحی به نظر پزشک و وضعیت بینی بعد از جراحی بستگی دارد.

عمل اولیه و اصلی باید به صورت انجام گیرد که راه تنفسی باریک نشده و احتمال بروز مشکلات تنفسی وجود نداشته باشد. از طرفی نباید بافت بینی بیش از حد برداشته شود زیرا این امر سبب می تواند سبب ایجاد ناهنجاری هایی در شکل بینی شود. حال اگر این مشکلات بروز کند، فرد مجبور است برای رفع آن ها از جراحی ترمیمی کمک بگیرد.

کاربرد های عمل ترمیمی بینی

عمل سرپایی ترمیم بینی نیز با عوارضی همراه خواهد بود و به گذراندن دوران نقاهت نیاز دارد. با این تفاوت که این عارضه ها نسبت به عمل رینوپلاستی کم تر بوده و فرد دوران نقاهت کوتاه تری را باید سپری کند. استفاده از این روش جراحی در موارد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که مهم ترین کاربرد های آن، عبارتند از:

 • اصلاح فرم پره های بینی
  گاهی اوقات بینی در جراحی اولیه، نامتقارن شده و پره ها کوچک و بزرگ می شوند. در این شرایط با انجام این عمل، بینی تقارن خود را به دست آورده و بسیار زیبا تر دیده می شود.
 • اصلاح اندازه بینی
  برخی مواقع بینی در جراحی بیش از حد کوچک شده و شکل بسیاری زشتی به خود می گیرد. در این شرایط نیز با استفاده از این روش جراحی می توان بینی را کمی بزرگ تر کرده و خوش فرم تر نمود.
 • متقارن کردن سوراخ های بینی
  برخی مواقع دیده می شود که سوراخ های بینی فرد پس از جراحی اولیه، نا متقارن می شود. در این شرایط با انجام این عمل می توانید سوراخ ها را هم اندازه کرده و شکل بینی را زیبا تر کنید.
 • رفع مشکلات تنفسی
  از دیگر مواردی که این نوع جراحی انجام می گیرد، می توان به رفع مشکلات تنفسی اشاره کرد. برخی افراد در جراحی رینوپلاستی با این مشکل مواجه می شوند. در این شرایط انجام این جراحی ترمیمی می تواند مشکل را بر طرف کند تا فرد بتواند به راحتی نفس بکشد.

جراحی ترمیمی باز کردن حفره های بینی با استفاده از غضروف گوش

جراحی ترمیمی باز کردن حفره های بینی با استفاده از غضروف گوش (بعد)
جراحی ترمیمی باز کردن حفره های بینی با استفاده از غضروف گوش (قبل)

زمان مناسب برای جراحی ترمیم بینی

عمل ثانویه بینی بعد از حدود یک سال پس از عمل اصلی بینی مناسب‌ است. بعد از عمل اولیه ترمیم بینی، نیاز به مدت زمانی دارید تا بدن شما به‌طور کامل به حالت طبیعی بازگردد و تورم‌ها به طور کامل کاهش یابند. بعد از حدود 6 ماه تا یک سال، بدن شما به حالت ثابتی باز می‌گردد و اجرای عمل ثانویه در این زمان بهتر و دقیق‌تر می‌شود.

بعد از عمل جراحی بینی اولیه، زمان لازم است تا نتایج نهایی جراحی برای بینی شما قابل ارزیابی شوند. این بازه زمانی به جراح اجازه می‌دهد که تغییرات اصلی بینی و تأثیر آن روی شکل و ظاهر بینی مشخص شود و بتواند بر اساس این نتایج، برای عمل ثانویه برنامه‌ریزی دقیق‌تری انجام دهد.

 همانند هر جراحی دیگر، بدن برای بهبود کامل نیاز به زمان دارد. بعد از عمل ثانویه، باید به مدتی از فعالیت‌های فیزیکی سنگین و مصرف داروهای معین خودداری کنید. این زمان لازم است تا بهبودی بهتری رخ دهد.

آیا ترمیم کردن بینی درد دارد؟

ترمیم بینی معمولاً با درد همراه نیست. این عمل جراحی تحت بی‌هوشی صورت مانند بی‌هوشی کلی یا بی‌هوشی موضعی انجام می‌شود که بیمار در طول عمل جراحی احساس درد نخواهد داشت.

با انجام عمل ثانویه بینی، اغلب بیماران احساس کشیدگی، سفتی و سستی در ناحیه بینی دارند، اما این احساسات عموماً در دوره‌های ابتدایی پس از عمل مشاهده می‌شوند و با گذشت زمان کاهش می‌یابند. جراح ممکن است برخی داروهای تسکین‌دهنده درد به شما تجویز کند تا از این احساسات ناخوشایند کمک بگیرید.

ترمیم بینی عمل شده با بی حسی

می خواهید بدانید منظور از ترمیم بینی عمل شده با بی حسی چیست؟ گاهی اوقات فرد بعد از انجام عمل رینوپلاستی متوجه می شود از ظاهر بینی خود راضی نیست. در این شرایط امکان انجام عمل ترمیمی برای بینی وجود دارد. این نوع جراحی با روش های مختلفی انجام می گیرد. با توجه به شرایط بینی و میزان اصلاحاتی که باید انجام گیرد، پزشک با استفاده از روش باز و یا بسته جراحی را انجام می دهد. در اکثر موارد بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد.

پزشک متخصص بیهوشی نیز علائم حیاتی او را مرتب چک می کند تا از نرمال بودن وضعیت بدن بیمار مطمئن شود. گاهی اوقات بینی ایراد خاصی نداشته و به یک اصلاح کوچک نیاز دارد. در این شرایط برای آن که بیمار داروی بیهوشی نگیرد و با عوارض این دارو مواجه نشود، پزشکان جراح از روش بی حسی موضعی استفاده می کنند.

در این روش پزشک، بینی و اطراف آن را کاملا بی حس کرده و دارو های آرام بخش به فرد تزریق می کند. این مر سبب می شود تا آرامش فرد بیش تر شده و از بروز اضطراب و شوک عصبی حین جراحی جلوگیری شود. این نوع جراحی های ترمیمی بسیار کوتاه بوده و فرد دوران نقاهت کمی را بعد از عمل سپری می کند.

اثر جای زخم بعد از عمل ترمیمی بینی

س از عمل ترمیم بینی، احتمال باقی ماندن جای زخم وجود دارد. با این حال، میزان و ظاهر زخم به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • نوع عمل: عمل های ترمیمی باز معمولاً زخم های واضح تری نسبت به عمل های ترمیمی بسته دارند که از طریق برش های داخل بینی انجام می شوند.
 • مهارت جراح: جراحان باتجربه می توانند برش های دقیق تری ایجاد کنند که منجر به زخم های ظریف تری می شود.
 • مراقبت های بعد از عمل: رعایت دقیق دستورالعمل های مراقبت های بعد از عمل، مانند استفاده از کرم های ترمیم کننده و ضد آفتاب، می تواند به بهبود ظاهر زخم کمک کند.
 • نوع پوست: افراد با پوست های ضخیم تر و تیره تر بیشتر در معرض زخم های واضح تر هستند.

به طور کلی، زخم های عمل ترمیم بینی به مرور زمان محو می شوند و به رنگ پوست نزدیک می شوند. با این حال، ممکن است اسکارها به طور کامل از بین نروند.

استفاده از تامپون در جراحی ترمیمی بینی

در عمل بینی ترمیمی، استفاده از تامپون نسبت به رینوپلاستی جراحی معمولی رایج‌تر است. تامپون به عنوان یک وسیله موقت در بینی قرار می‌گیرد و به استحکام دادن بافت‌های بینی کمک می‌کند. هدف اصلی استفاده از تامپون، حفظ شکل و ساختار جدید بینی است تا از تغییرات غیرمطلوب در فرآیند بهبودی جلوگیری شود.

مدت زمان استفاده از تامپون پس از عمل بینی ترمیمی به تصمیم پزشک و نوع عمل بستگی دارد. معمولاً تامپون برای مدت حدود یک هفته در بینی باقی می‌ماند. تامپون سیلیکون به طور خاص برای عمل رینوپلاستی ترمیمی طراحی شده است.

برای بیرون کشیدن تامپون، پزشک معمولاً آن را با کلرید سدیم آغشته می‌کند تا نرم شود. این کار باعث می‌شود تامپون به صورت لغزان و بدون درد از بینی خارج شود. اگر تامپون به بخیه‌ها متصل شده باشد، از بین بردن آن ممکن است ناراحتی ایجاد کند. در هر صورت، این فرآیند توسط پزشک با دقت و حرفه‌ای انجام می‌شود تا از عوارض ناخوشایند جلوگیری شود.

ترمیم قوز بینی بدون جراحی

ترمیم  قوز بینی بدون جراحی ممکن است و برای این منظور روش هایی وجود دارد. این روش‌ ها معمولاً بر اساس تغییر در تحلیل بینی یا استفاده از دارو های مختلف انجام می‌ شوند. برخی از روش‌ های معروف شامل استفاده از داروهای مونوپوزیتیو، داروهای مونوسیکلار، یا داروهای مونواستروز می‌ شوند که همگی به تغییر ساختار کمک می‌ کنند تا مصرف آن را کاهش دهد.

این داروها می‌ توانند به صورت مستقیم به بینی اعمال شوند یا به صورت تزریقی در بینی انجام شوند. همچنین، در برخی موارد، ممکن است نیاز به تغییر در ارزیابی بینی با استفاده از تکنیک‌ های مختلف مانند لازر یا رادیوفرکانس باشد. با این حال، این روش‌ ها ممکن است نیاز به مراقبت‌ های خاص و مدیریت دقیق توسط یک متخصص دارویی داشته باشند. به همین دلیل، قبل از انجام هر روشی، بهتر است با یک متخصص دارویی مشورت کنید تا از روشی مناسب استفاده کنید.

برای ارتباط با پزشک متخصص دکتر علی میقانی می توانید فرم زیر را پر کنید:

  عمل بینی اولیه با عمل بینی ثانویه چه تفاوتی دارد؟

  عمل بینی اولیه و عمل بینی ثانویه دارای تفاوت‌های مهمی هستند که در ادامه به طور خلاصه به آن‌ها اشاره میشود:

  هدف از عمل بینی اولیه، تغییر شکل و اندازه بینی است تا شما به شکل دلخواهتان دست یابید. در این نوع عمل، جراح به ایجاد تغییرات بزرگ و اساسی در بینی می‌پردازد که می‌تواند شامل کاهش یا افزایش حجم بینی، تغییر شکل نوک بینی یا پاشنه بینی باشد.

  هدف از عمل بینی ثانویه، اصلاح یا تغییر شکل بینی پس از عمل بینی اولیه و برطرف کردن ایرادات بینی چه ظاهری و چه عملکردی و به‌دست آوردن نتایج بهتر و مطلوب‌تر است.

  در این نوع عمل، جراح به اصلاحات دقیقی می‌پردازد که ممکن است شامل کاهش آسیب‌ها، برطرف کردن نقاط ضعف یا اصلاح نتایج نامطلوب عمل اولیه باشد.

  در جراحی ترمیم بینی چه ایراداتی برطرف می شود؟

  • اصلاح سربالایی بیش از اندازه نوک بینی
  • اصلاح افتادگی بینی
  • اصلاح قوز بینی ایجاد شده در جراحی اولیه بینی
  • اصلاح کوچک شدن بیش از حد فرم بینی
  • اصلاح سوراخ های بینی و برطرف کردن عدم تقارن سوراخ های بینی
  • اصلاح انحراف بینی
  • برطرف کردن مشکلات تنفسی بیمار

  ممکن است با انتخاب جراح نامناسب و تصمیم گیری سریع در جراحی اولیه بینی مشکلاتی بعد از آن بوجود بیاید که رضایت بخش نیست. با انتخاب درست پزشک جراح میتوانید اقدامات لازم برای اصلاح بینی را انجام دهید.

  پیوند غضروف در ترمیم بینی چگونه انجام می شود؟

  پیوند غضروف در جراحی ترمیمی بینی به منظور بهبود شکل و عملکرد بینی اجرا می‌شود. در این جراحی، با کم کردن یا تخلیه بخش‌هایی از غضروف بینی، ترمیم انجام می‌شود. این ممکن است به عنوان جزء اصلی جراحی بینی یا به عنوان بخشی از جراحی‌های ترمیمی گرفته شود. ترمیم بینی به صورت گسترده برای بهبود ظاهر بینی و تقارن یا برطرف کردن ایرادات بینی انجام می‌شود

  هدف از جراحی ترمیمی بینی ایجاد یک شکل ظاهری طبیعی و هماهنگ با چهره است. این نوع جراحی معمولاً نیازمند تجربه و مهارت زیاد جراح زیبایی می‌باشد.

  تاثیر پوست در ترمیم بینی
  پوست بینی چه تاثیری در نتیجه ترمیم بینی دارد؟

  تاثیر پوست در جراحی ترمیمی بینی

  معمولاً بیمارانی که بینی گوشتی بزرگ یا پوست چرب دارند، بیشتر نیاز به عمل جراحی ترمیمی بینی دارند. دلیل این امر این است که در عمل اولیه، بافت بینی دست نخورده است و بیمار تحمل عوارض جراحی از جمله التهابات، تورم و … را با حداقل مشکلات دارد.

  اما در جراحی ترمیمی بینی، جراح ممکن است مواجه با محدودیت‌هایی برخورد کند. زیرا برش ها باید در قسمت هایی زده شود که در جراحی اولیه برش خورده بود. این برش‌ها باید به گونه‌ای صورت گیرد که به پوست کمترین آسیب وارد شود. این نکته باعث می‌شود که در جراحی بینی ترمیمی، میزان تحمل پوست در مقایسه با عمل اولیه کاهش یابد و به این ترتیب، برای دستیابی به نتیجه مطلوب، محدودیت‌هایی در نظر گرفته شود.

  فرم بینی چه مدت بعد از عمل ترمیم بینی مشخص می شود؟

  زمان مشخص شدن فرم بینی پس از عمل بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد. اغلب تغییرات اولیه بینی در طول چند هفته اول پس از عمل آشکار می‌شوند، اما فرم نهایی بینی حداقل 6 ماه زمان نیاز دارد تا نشان دهد.

  در هنگام انجام ترمیم بینی، بخش‌های مختلف بینی از جمله پوست، غضروف و استخوان‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند. پس از عمل، تورم‌ها و بودن‌های موقتی ممکن است فرم نهایی بینی را به مدت معین تحت تأثیر قرار دهند.

  برای بهبود کامل و مشاهده نتیجه‌های نهایی، نیاز به صبر دارید و توصیه می‌شود تا حداقل 6 ماه تا یک سال پس از عمل، منتظر شد. در این بازه زمانی، تورم‌ها به طور کامل کاهش می‌یابند، اجزای بینی به شکل نهایی خود می‌رسند و نتیجه‌های اصلاح بینی مشخص‌تر می‌شوند.

  گالری عکس های ترمیم بینی

  ترمیم بینی گوشتی

  برخی از افراد پوست بینی شان ضخیم، غضروف بینی ضعیف و نوک بینی پهنی دارند که در اصطلاح به بینی هایی با این ویژگی بینی گوشتی گفته می شود. معمولا این افراد از عمل اولیه بینی خود ناراضی هستند و برای داشتن بینی زیبا و ایده آل برای ترمیم بینی عمل شده اقدام می کنند.

  مدت زمان جراحی و دوران بهبودی عمل جراحی زیبایی بینی این دسته از افراد کمی بیش از افراد دیگر است. برای انجام این عمل زیبایی بینی باید از مهارت و تجربه بسیاری برخوردار باشد تا بتواند بینی ایده آل بیمار را ایجاد کند.

  بیشتر بخوانید درباره ترمیم کردن بینی گوشتی

  درمان افتادگی بینی در جراحی ترمیمی بینی

  بسیاری از مراجعه کنندگان با مشکل افتادگی بینی مواجه شدند، به دلیل پایین بودن زیاد سر به مرور بینی استحکام خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود. تنها با جراحی بینی ترمیمی می توان این مشکل را برطرف کرد. از این رو باید بعد از تحقیق کامل پزشک متخصص بینی خود را پیدا کنید، تا بتوانید به نتیجه دلخواه خود برسید.

  دوره نقاهت و مراقبت‌های بعد از عمل ترمیم بینی

  مراقبت‌های  بعد از عمل ثانویه بینی به طور مهمی برای موفقیت عمل و بهبودی بهتر بعد از آن مؤثر هستند. مراقبت های لازم باعث تسریع روند بهبود بینی می شود. مراقبت های مهم بعد از شامل موارد زیر است:

  1. دستورات پزشک جراح را به دقت دنبال کنید و داروهای تجویز شده را سروقت مصرف کنید.
  2. از رفتن به مکان های شلوغی که امکان ضربه به بینی است جدا خودداری کنید.
  3. برای کاهش درد و تورم بینی از کمپرس آب سرد بگذارید
  4. از خیس شدن گچ بینی جلوگیری کنید زیرا باعث عفونت و التهاب می شود.
  5. حتما تغذیه مقوی داشته باشید تغذیه در روند بهبود بینی بسیار موثر است.

  همچنین، مهم است به دقت دستورات پزشک متخصص خود را رعایت کنید و در صورت بروز هرگونه مشکل یا نگرانی، به او اطلاع دهید. توصیه می‌شود همیشه با جراح حرفه ای خود درباره مراقبت‌ها و دستورات پس از عمل صحبت کنید.

  فیلم عمل ترمیم بینی

  هزینه عمل ترمیمی بینی

  برای تعیین هزینه دقیق عمل بینی ثانویه ، توصیه می‌شود با جراح تخصصی  که قصد انجام عمل را دارید مشورت کنید. کلینیک دکتر علی میقانی، با سال ها تجربه از بهترین های این عرصه می باشد.

  اگر تصمیم به انجام  مجدد جراحی بینی دارید، می توانید برای معاینه و انجام عملی مطمئن به کلینیک دکتر میقانی متخصص ترمیم بینی مراجعه کنید، دکتر میقانی با انجام معاینات لازم و بررسی مشکلات به وجود آمده انجام یا عدم انجام آن را تایید می کند. جهت مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس حاصل فرمایید.

  سوالات متداول

  1. آیا عمل ترمیم بینی برای همه مناسب است؟
   این عمل برای افرادی که نتیجه عمل بینی اولیه‌شان نامطلوب بوده یا نیاز به اصلاحات دارند مناسب است.
  2. چه مدت طول می کشد تا نتیجه ترمیم مشخص شود؟
   بهبودی کامل پس از عمل ثانویه بینی ممکن است تا چند ماه طول بکشد و نتیجه‌ نهایی را ببینید. صبر و پیگیری دقیق از اهمیت بالایی برخوردار است.
  3. بهترین زمان برای عمل ثانویه بینی چه موقع است؟
   بهترین زمان برای انجام عمل ثانویه بینی بستگی به موارد مختلفی دارد.اما به طور عمومی، معمولاً بهترین زمان برای انجام ترمیم بینی پس از حداقل 6 تا 12 ماه از انجام عمل بینی اولیه است.
  4. آیا در جراحی ترمیمی بینی به پیوند غضروف نیاز است؟
   در بعضی مواقع که فرم بینی بیش از حد کوچک شده باشد یا غضروف بینی دچار آسیب دیدگی شده باشد استفاده از غضروف بینی نیاز است. معمولا موارد خیلی جدی غضروف بینی لازم می شود.
  4.9/5 - (57 امتیاز)
  نظرات (24)
   نگار
   ۱۴۰۲-۰۵-۳۰ - ۱۰:۴۰ ق.ظ

   آیا میشه تو این عمل فقط نوک بینی رو یکم کوچیک کرد؟

   ستاره
   ۱۴۰۲-۰۵-۳۰ - ۱۰:۴۵ ق.ظ

   من 6 ماهه عمل کردم اما از نوک بینیم خوشم نمیاد میتونم عمل ترمیم بینی انجام بدم ؟
   خطری نداره؟

   شیرین
   ۱۴۰۲-۰۷-۰۹ - ۲:۰۹ ب.ظ

   ببخشید بعد از عمل انتظار عوارض باید داشته باشیم یا اینکه عوارض خاصی نداره؟

   مروارید
   ۱۴۰۲-۰۷-۲۷ - ۱۰:۳۵ ق.ظ

   من دوماهه که عمل کردم اما نوک بینیم ی قوز کوچیکی داره بنظرتون درست میشه یا نیاز به جراحی دوباره داره؟

   نگار محمدی
   ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۰:۲۷ ب.ظ

   چند ماه بعد از جراحی بینی میتونم عمل ترمیم بینی انجام بدم؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۸-۰۴ - ۱۰:۳۳ ب.ظ

    عمل جراحی ترمیمی بینی بهتر است بعد از یک سال انجام شود، بدلیل آنکه نتیجه جراحی اولیه بینی بعد از 6 ماه تا یکسال نشان می دهد و بعد از آن زمان بهتر و مناسب تری برای جراحی ترمیمی است.

   حسین
   ۱۴۰۲-۰۸-۲۹ - ۱۰:۰۳ ق.ظ

   چند بار میتوانیم ترمیم بینی انجام بدیم ؟ ایا محدودیتی نداره؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۸-۲۹ - ۱۰:۱۱ ق.ظ

    در تعداد دفعات ترمیم بینی محدودیتی نیست. اما توجه داشته باشید که فرم و پوست بینی بعد از عمل حساس می شود و هر چقدر تعداد دفعات آن بیشتر شود اسیب زننده و ممکن است همراه با عوارض باشد.
    در نتیجه تعداد زیاد توصیه نمی شود و بهتر است با مراجعه به پزشک با تجربه و متخصص به فرم مناسب بینی دست یابید و دیگر نیاز به جراحی دوباره ترمیم بینی نداشته باشید.

   سهیلا
   ۱۴۰۲-۰۹-۱۰ - ۸:۵۳ ب.ظ

   قصد داشتم این عمل را انجام بدم اما نگرانم که جای زخم و بخیه برجای بماند.
   ایا بعد از جراحی ترمیمی بینی جای بخیه باقی میمونه؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۱۰ - ۸:۵۹ ب.ظ

    سلام و عرض ادب
    اگر ترمیم بینی به روش بسته باشد برش های روی بینی از داخل بینی زده شده است و جای زخم قابل نمایش نیست.
    در صورتی که به روش باز انجام بدهید برش ریزی در قسمت پایین بینی ایجاد می شود که بعد از گزراندن دوران نقاهت جای آن ناپدید می شود.

   نسترن
   ۱۴۰۲-۰۹-۱۳ - ۷:۴۲ ب.ظ

   هزینه ترمیم چقدر هست؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۱۳ - ۷:۵۸ ب.ظ

    هزینه ترمیم بینی بسته به ایراداتی که بینی فرد دارد متفاوت است و به عوامل مختفلی بستگی دارد.
    به طور کلی هزینه این عمل با توجه به سختی عمل نسبت به جراحی اولیه بینی بیشتر می باشد.
    می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به شماره 02188606389 تماس حاص فرمایید.

   علی
   ۱۴۰۲-۰۹-۱۳ - ۷:۴۴ ب.ظ

   سلام اقای دکتر میقانی
   امکانش هست بینی که خیلی کوچک شده را در با ترمیم بزرگ تر کرد؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۱۳ - ۷:۵۵ ب.ظ

    با سلام و عرض ادب
    هدف از جراحی ترمیمی اصلاح ایرادات ظاهری بینی است. با استفاده از پیوند غضروف که از خود فرد گرفته می شود، میتوانیم فرم بینی را بزرگ تر کنیم که هم مشکل ظاهری بینی از بین برود و هم مشکل تنفسی شخص برطرف شود. زیرا با کوچک کردن بیش از حد بینی شخص با مشکل تنفس روبرو می شود. در نتیجه با پیوند غضروف که از گوش گرفته می شود برای اصلاح ظاهر بینی اقدام می شود.
    این عمل پیچیدگی بالایی دارد و بهتر است که انجام جراحی بینی به پزشک متخصص بسپارید تا از این مشکلات جلوگیری شود.

   راضیه
   ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۹:۵۹ ق.ظ

   اگر از فرم بینی خودتان راضی نیستید، نگران نباشید. با جراحی ترمیمی بینی میتونید بینی دلخواه خودتون رو داشته باشید. من خودم چند سال پیش بینیمو عمل کردم و خیلی راضی هستم.

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۱۰:۴۶ ق.ظ

    با سلام و عرض ادب، ما خوشحالیم که از نتیجه عمل جراحی ترمیمی خود راضی هستید.

   امیر
   ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۱۰:۰۱ ق.ظ

   سلام، من شنیدم که چراحی ثانویه با لیزر هم انجام میشه. میخواستم بدونم که مزایا و معایب این روش چیه؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۱۰:۵۰ ق.ظ

    لیزر یک روش نسبتاً جدید است که در آن از لیزر برای تغییر شکل بینی استفاده می شود. این روش مزایای بالقوه ای نسبت به جراحی بینی سنتی دارد، از جمله: درد کمتر، زمان بهبودی کوتاه تر، عوارض کمتر. با این حال، استفاده از لیزر همچنین معایب بالقوه ای نیز دارد، از جمله: نتایج کمتر قابل پیش بینی، محدودیت در تغییرات قابل ایجاد، هزینه بیشتر

   نیلوفر صادقی
   ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۱۰:۰۲ ق.ظ

   سلام، من میخوام بینیمو ترمیم کنم ولی میترسم که نتیجه دلخواهم رو نگیرم. میخواستم بدونم که میشه قبل از عمل، نمونه بینیم رو ببینم؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۰۹-۲۷ - ۱۰:۵۲ ق.ظ

    سلام. بله، در برخی موارد، می توانید قبل از عمل، نمونه بینی خود را ببینید. این کار با استفاده از یک نرم افزار کامپیوتری سه بعدی انجام می شود. جراح پلاستیک شما می تواند از این نرم افزار برای شبیه سازی تغییراتی که در بینی شما ایجاد خواهد شد، استفاده کند.

   الهام
   ۱۴۰۲-۱۱-۲۶ - ۱۰:۱۳ ق.ظ

   آیا عمل ترمیم بینی می تواند مشکلات تنفسی را نیز حل کند؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۱۱-۲۶ - ۱۰:۲۹ ق.ظ

    بله، عمل ترمیم بینی می تواند در برخی موارد مشکلات تنفسی را نیز حل کند. در واقع، یکی از دلایل رایج برای انجام عمل ترمیم بینی، بهبود مشکلات تنفسی است که ممکن است بعد از عمل اولیه رینوپلاستی ایجاد شده باشد.

   محسن
   ۱۴۰۲-۱۱-۲۶ - ۱۰:۱۶ ق.ظ

   چه زمانی نیاز به ترمیم بینی وجود دارد؟

    دکتر علی میقانی
    ۱۴۰۲-۱۱-۲۶ - ۱۰:۳۱ ق.ظ

    نیاز به ترمیم بینی می تواند به دلایل مختلفی وجود داشته باشد. برخی از رایج ترین دلایل ترمیم بینی عبارتند از:
    نارضایتی از نتایج عمل اولیه
    مشکلات تنفسی
    ایجاد اسکار
    انحراف بینی
    آسیب دیدگی بینی
    به طور کلی، بهترین زمان برای انجام عمل ترمیم بینی، 12 تا 18 ماه بعد از عمل اولیه است. در این زمان، تورم بینی به طور کامل فروکش کرده و جراح می تواند به طور دقیق تری ظاهر بینی شما را ارزیابی کند.

  پیام بگذارید

  12 + fifteen =

  هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.