گروپی

چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی

چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی

چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی چه ضرورتی دارد؟ به طور معمول جراحان بعد از عمل جراحی و ترمیم بینی، چسب زدن را تجویز می کند و بر این معتقدند که چسب زدن موجب کنترل و کاهش تورم نیز می شود. از طرفی چسب زدن به کمتر شدن فاصله بین پوست و استخوان زیرین نیز کمک می کند. به طور کلی می توان بیان کرد که چسب زدن بعد از عمل بینی  موجب ظاهر شدن هر چه سریع تر نتیجه نهایی و اصلاحات صورت نیز می شود.در ادامه با ما همراه شوید تا با هم به بررسی این موضوع و اهمیت چسب زدن بعد از ترمیم بینی بپردازیم.

ضرورت چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی

شاید با این سوال مواجه شوید که چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی چه ضرورتی دارد؟ داشتن یک نوار چسب بر روی بینی  زیاد خوشایند به نظر نمی رسد چرا همه نگاه ها را به سمت خود جذب می کند. با این حال با این سوال مواجه خواهید شد که آیا می توان بر روی بینی چسب نزد، یا اینکه اگر چسب نزنیم چه اتفاقی می افتد. اکثر جراحان در این رابطه بر این نظر معتقد هستند که چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی  در واقع به عنوان یک مراقبت بعد از عمل محسوب می شود که وضیعت بینی را در شرایط مساعد قرار می دهد. بنابراین گوش کردن به پزشک بهترین کار است چراکه پزشکان بر امر ضرورت استفاده از چسب بینی کاملا واقف هستند.

چسب زدن به بینی به چه شکل انجام می شود؟

به طور معمول جراحان بینی در زدن چسب بر روی بینی تکنیک های مختلفی را به کار می برند که این امر بستگی به ضخامت پوست و نوع بینی آنها داد. در ابتدای کار چسب زدن بینی باید محل مورد نظر را به طور کامل با آب و صابون به خوبی بشویید.در ابتدا باید روی پل بینی چسب بزنید.در برخی از موارد جراح چسب بینی را ابتدا از نوک بینی شروع می کند. شروع چسب زدن به بینی بستگی به نوع بینی و ترجیح پزشک در این رابطه دارد. در ادامه برای چسب زدن بینی، جراح نوار چسب را ابتدا به صورت 3 تا 5 قطعه برش می دهد  و آن ها را در محل تمیزی قرار می دهد.  در ادامه یکی از نوار چسب ها را پزشک برداشته و روی نوک بینی می چسباند و این کار را تا بالای بینی انجام می دهد.

در رابطه با چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی، هر نوار چسب باید به خوبی نوار چسب قبلی خود را پوشش دهد. البته برای قرار دادن هر قطعه چسب بر روی بینی و زدن چسب بعدی جراح کمی فشار را هم اعمال می کند. بهتر است فشار وارد آمده بر روی چسب بینی به یک اندازه باشدو به صورت یکدست چب ها به روی بینی زده شود. در مراحل بعد  نوار چسب باید به صورت حرف یو شکل انگلیسی و البته کمی بلندتر باشد و به دو طرف بینی به صورت یک پل بینی زده شود. در زمان چسب زدن این نوار چسب یو شکل بر روی بینی به این نکته دقت داشته باشید که سوراخ های بینی پوشانده نشوند. البته برخی از اوقات با توجه به وضعیت بینی شما، جراح توصیه می کند که نوک بینی شما اصلا چسب نخورد.

در مرحله سوم از چسب زدن بعد از عمل ترمیم بینی،باید مراحل فوق دوباره تکرار شود  این بدین صورت است که چند قطعه از چسب بریده شود و طوری که یکدیگر را به خوبی پوشش دهند  بر روی یکدیگر از نوک بینی به سمت بالا چسبانده شوند. البته در این مرحله نیز فشار وارد کردن کمی فشار ملایم بهتر است برای پوشش خوب چسب را فراموش نکنید.

نحوه تعویض چسب بینی

در رابطه با چسب زدن بینی بعد از عمل ترمیم بینی و در رابطه با مراقبت از بینی بهتر است بدانید که نوار چسب بینی باید هر 2 الی 3 روز یک بار  آن را تعویض کنید. البته تعویض نوار چسب ها به اندازه استفاده از آن بستگی دارد. در زمان تعویض کردن چسب ها به این نکته باید توجه داشته باشید که نباید فشار زیادی به بینی وارد شود. در ابتدا بهتر است نوار چسب را خیس کنید تا جدا شدن آن از بینی راحت تر انجام شود.  برخی از پزشکان بینی دارویی ضد حساسیت را بعد از عمل بینی توصیه می کنند تا چسب روی بینی هیچ حساسیتی در این ناحیه ایجاد نکند.

همچنین بخوانید: آیا ترمیم بینی با بی حسی درد دارد؟

آیا می توان زمانی که بینی چسب زده شده است دوش گرفت؟

اگر عمل بینی انجام داده باشید و پزشک بر روی بینی شما چسب زده باشد اولین سوالی که با آن برخود می کنید این است که آیا می توان زمانی که بینی چسب زده شده است دوش گرفت؟ بهتر است بدانید که یک هفته پس از انجام دادن عمل بینی نمی توان دوش گرفت. بهتر است بدون اینکه آب به صورتتان برسد ابتدا موهای خود را بشویید که آب به صورت شما نرسد. در ادامه نیز صورت خود را با یک دستمال مرطوب به خوبی تمیز کنید.  البته چسب زدن به بینی حدود 1 تا 3 ماه می انجامد که هر چند مدت یک بار باید آن را تعویض کنید. چسب زدن بر روی بینی موجب کاهش تورم بینی می شود که این امر به داشتن ظاهر زیبای بینی کمک شایانی می کند.

اگر بعد از رینوپلاستی به بینی خود چسب نزنیم چه اتفاقی رخ می دهد؟ همان طور که بیان کردیم یکی از دلایل چسب زدن بینی در واقع کاهش تورم آن است. اگر به بینی بعد از عمل ترمیم چسب زدن نشود این امر موجب فروکش کردن تورم در مدت زمان بیشتری می شود. از طرفی چسب نزدن به بینی نیز موجب تغییر شکل نوک بینی هم می شود.

سخن پایانی

چسب زدن بعد از عمل بینی برای فرم دهی بهتر بینی بسیار ضروری است. با این حال اکثر جراحان برای مراقبت های بعد از عمل ترمیم بینی ، چسب زدن بینی را توصیه می کنند. البته در زمان چسب زدن بینی باید ابتدا پوست به خوبی تمیز شود. البته در زمان تعویض چب نیز بعد از برداشتن چسب قبلی و چسباندن مجدد بهتر است پوست را به خوبی تمیز کنید تا هر گونه چربی و مواد اضافی از روی پوست به خوبی تمیز شود. این امر موجب می شود تا جسب به خوبی بر روی بینی چسبانده شود.

سوالات متداول

آیا چسب زدن به  بینی پس از رینوپلاستی منجر به کوچک شدن بینی می شود؟

بله، چسب زدن به بینی پس از عمل بینی  به عنوان یک لیفت بینی  موجب کاهش بینی های گوشتی می شود. در واقع با چسب زدن بینی و اعمال کمی فشار، التهاب بینی کمتر می شود که در نهایت بینی نیز کوچکتر می شود.

در صورت چسب نزدن بینی بیعد از عمل جراحی چه اتفاقی می افتد؟

اگر به بینی چسب زده نشود این امر به بینی، آسیب های جدی وارد می کند و در ناحیه بینی ورم و التهاب به وجود می آورد. چسب زدن به بینی به عنوان یک روش مراقبتی از بینی انجام می شود که بینی را در برابر هر گونه ضربه و آسیب ایمن می کند.

نحوه چسب زدن به بینی چگونه است؟

برای وارد کردن فشار به یک اندازه بر روی بینی گوشتی بهتر است ابتدا دو طرف چسب را در دست بگیرید و در مرکز چسب فشار کمی وارد کنید و در ادامه نیز اطراف بینی را فشار به خوبی پخش کنید.

چسب زدن بینی های گوشتی و استخوانی چه تفاوتی با هم دارند؟

در نحوه چسب زدن بینی  های گوشتی و استخوانی هیچ تفاوتی وجود ندارد  و از همان روشی که در متن بیان کردیم می توان به خوبی چب را بر روی بینی گوشتی و استخوانی بزنید.

هر چند مدت یک بار باید چسب بینی را تعویض کنید؟

تعویض زمان چسب بینی به نوع پوست شما بستگی دارد. افرادی که میزان تولید چربی در پوست آنها نرمال است به طور معمول  یک روز در میان به تعویض چسب نیاز پیدا خواهند کرد. از طرفی افرادی که میزان تولید چربی در ناحیه بینی آنها زیاد است به طور معمول هر روز باید چسب بینی خود را تعویض کنند. افرادی هم که پوست خشک تری دارند  بهتر است هر سه روز یک بار در بازه زمانی چسب بینی خود را تعویض کنند.

چه امتیازی می دهید؟

پیام بگذارید

sixteen − fourteen =

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.