گروپی

شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

یکی از چالش های بزرگ بعد از جراحی بینی، رانندگی کردن می باشد. شاید بخواهید بدانید از چه زمانی می توانید برای رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی اقدام کنید و یا این که شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی چیست؟ این جراحی با هر هدفی که انجام شده باشد، نیاز به مصرف دارو های خاصی داشته و فرد باید دوران نقاهت را سپری کند. هر فرد با توجه به شرایطی که دارد باید برای مدت زمان خاصی از انجام رانندگی خودداری کرده و در خانه استراحت کند.

رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی چه شرایطی دارد؟

یکی از سوالات پر تکراری که بیمار قبل از عمل جراحی با آن مواجه می شود آن است که شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی چگونه است. از آن جایی که برای انجام این عمل فرد بیمار داروی بیهوشی دریافت می کند، حداقل به مدت ۴۸ ساعت احتمال سرگیجه و خواب آلودگی وجود دارد. از این رو برای رانندگی کردن باید این دو روز را استراحت کنید و پس از آن نیز حتما از یک فرد دیگر بخواهید تا هنگام رانندگی شما را همراهی کند.

 البته که این جراحی با عوارضی مانند تورم در اطراف چشم و بینی نیز همراه است که همین مسئله نیز جلوی دید افراد را می گیرد. علاوه بر همه این ها تا چند روز بعد از جراحی هنوز استخوان و غضروف ها مستحکم نشده و به اثبات نرسیده اند. از این رو هر گونه تکان و یا حرکتی می توان ساختار آن ها را به هم ریخته و نتیجه نامطلوبی از عمل دریافت کنید. از این رو بهتر است که چند روز بعد از عمل را استراحت کنید و از رانندگی بپرهیزید.

زمان مجاز برای رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

برای این که با شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی بیش تر آشنا شوید، باید بدانید که همه چیز بستگی به نظر پزشک معالج دارد. در شرایطی که عمل سنگینی داشته باشید قطعا دوران نقاهت شما نیز طولانی تر خواهد شد و شما برای مدت زمان بیش تری به استراحت احتیاج دارید. در حالت کلی پزشکان یک بازه ۷ تا ۱۰ روزه را به بیمار استراحت داده و پس از آن اگر شرایط جسمی فرد مساعد باشد، اجازه رانندگی کردن به او داده می شود.

زمان مناسب رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی
چه مدت بعد از عمل رینوپلاستی باید رانندگی کرد؟

در شرایطی که بعد گذشته یک هفته همچنان تورم بینی زیاد بوده و وضعیت عمومی فرد کاملا مساعد نباشد، اجازه رانندگی نداشته و بهتر است که تا بهبود شرایط صبر کند. علاوه بر رانندگی، ورزش کردن نیز یکی دیگر از اقداماتی است که باید با مشورت پزشک انجام گیرد. و بهتر است بعد از گذشت ۳ تا ۴ هفته برای انجام این کار اقدام کنید.

چه مدت بعد از عمل بینی می توانم رانندگی کنم؟

پزشکان عموماً پس از گذشت 7 تا 10 روز از عمل بینی، رانندگی را مجاز می‌دانند. در صورتی که عمل بینی شما سنگین بوده و نیاز به زمان بیشتری برای بهبود و قرارگیری صحیح استخوان‌ها و غضروف‌ها دارد، پزشک ممکن است زمان بیشتری را تا رانندگی توصیه کند.

همچنین، اگر شما یک ورزشکار هستید و قصد دارید دوچرخه‌سواری کنید، بهتر است صبر کنید تا کبودی‌ها بعد از عمل بینی کاملاً بهبود یابند. معمولاً پس از 3 تا 4 هفته که کبودی‌ها رفع شده‌اند، می‌توانید دوچرخه‌سواری را آغاز کنید. با این حال، قبل از هر اقدامی، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل‌های خاص خود را بررسی کنید.

نکات ایمنی در هنگام رانندگی بعد از عمل بینی

شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی نسبت به رانندگی افراد کمی عادی متفاوت می باشد. این افراد باید بعد از گذراندن دوره نقاهت، با سرعت پایین رانندگی کنند. رانندگی با سرعت های بالا حرکت و تنش در صورت شما را افزایش داده و در نتیجه ممکن است غضروف بینی تغییر شکل پیدا کرده ونیاز به جراحی مجدد پیدا کنید.

این نکته در مورد موتور سواری و یا حتی دوچرخه سواری نیز صدق می کند و شما باید با سرعت کمی برای این کار اقدام کنید. در این شرایط اگر به مانعی برخورد کرده و ترمز گرفتید، احتمال آسیب به بینی کم تر شده و ساختار استخوان ها تغییر نمی کنند. به این نکته توجه داشته باشید که گاهی اوقات فرد در هنگام رانندگی با استرس مواجه شده و یا این که عصبی می شود.

بیشتر بخوانید: ترمیم بینی

نکات مهم رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

 این حالت ها برای فردی که به تازگی عمل کرده سم بوده و احتمال افزایش تورم و یا خونریزی را بیش تر می کند. بنابراین بهتر است که دارو های آنتی بیوتیک خود را مصرف کرده و در خانه بمانید تا شرایط جسمی شما مناسب شود. در ده روز اول تا حد امکان سوار ماشین نشده و یا اگر مجبور به این کار شدید از شخص دیگری بخواهید تا رانندگی کند. پس از گذراندن این دوران و کاهش تورم و رفع ضعف بدنی شرایط برای رانندگی شما فراهم شده و می توانید برای این کار اقدام کنید.

کلام آخر در مورد رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی به دلیل حساسیت بالای این جراحی خاص است. فرد بعد از به هوش آمدن تا ۴۸ ساعت حالت خواب آلودگی داشته و امکان رانندگی برای او وجود دارد.

بهتر است که فرد بیمار به مدت یک هفته تا ده روز پس از عمل صبر کند و بعد از آن برای رانندگی اقدام کند. همچنین دقت داشته باشید پس از گذشت ده روز نیز شما باید به آرامی رانندگی کنید تا هیچ گونه فشار اضافه ای به استخوان و غضروف های بینی وارد نشود. زمانی برای رانندگی کردن اقدام کنید که تورم صورت شما کاهش یافته و کبودی ها نیز از بین رفته باشند. در این شرایط احتمال تغییر شکل در ساختار بینی کم تر بوده و احتمال بروز مشکل کم تر می باشد.

سوالات متداول برای شرایط رانندگی بعد از عمل رینوپلاستی

  1. چه مدت بعد از عمل رینوپلاستی نمی توان از عینک آفتابی و یا طبی استفاده کرد؟
    شما به مدت ۳ تا ۸ هفته پس از جراحی نمی توانید برای این کار اقدام کنید. پس از آن نیز از عینک هایی سبک و ظریف استفاده کنید تا بینی دچار مشکل نشود.
  1. پس از گذشت چه مدت بعد از عمل جراحی بینی می توانید به مسافرت بروید؟
    شما برای سفر کردن باید حداقل ۱۴ روز صبر کنید و پس از آن نیز تا بهبودی کامل فقط می توانید برای سفر های کوتاه و ضروری اقدام کنید.
  1. رانندگی بعد از جراحی رینوپلاستی چه خطراتی را به همراه دارد؟
    درد و خونریزی را افزایش داده و احتمال بروز تورم و یا حتی حالت تهوع را نیز به شدت زیاد می کند. از طرفی ساختار بینی نیز تغییر کرده و به جراحی مجدد نیاز پیدا خواهید کرد.
4.7/5 - (4 امتیاز)

پیام بگذارید

two × five =

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.