گروپی

کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی

کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی

می خواهید بدانید کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی چه کسانی هستند؟ این عمل که بیش تر بر روی نوک بینی تمرکز دارید، بیش تر برای افرادی مناسب از که بینی خوش فرمی دارند و فقط نوک بینی آن ها بد شکل است. این روش یک جراحی بینی بدون بی هوشی محسوب می شود که فرد با بی حسی موضعی برای عمل آماده شده و نیازی به بیهوشی ندارد. اما در شرایطی که کل بینی شما مشکل داشته و نیاز به تغییر دارد، نمی توانید از این روش استفاده کنید و باید برای جراحی رینوپلاستی اقدام کنید.

منظور از تیپ پلاستی بینی چیست؟

بسیاری از افراد می خواهند بدانند کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی کیستند؟ این نوع جراحی یا همان رینوپلاستی نوک بینی، به دنبال ایجاد تعادل فقط در قسمت انتهایی بینی می باشد. در شرایطی که قوز بینی داشته و یا این که بینی کج و منحرفی دارید، این عمل مناسب شما نبوده و نمی تواند تاثیر چندانی در زیبایی چهره شما داشته باشد. البته اگر قوز بینی کم باشد با این عمل بر طرف شده و اصلاح می شود. در طی این جراحی پزشک می تواند بخشی از غضروف را جدا کند و یا این که از غضروف گوش و یا دنده برای پیوند استفاده کند.

منظور از تیپ پلاستی بینی

در این روش بینی فرد به صورت موضعی بی حس شده و فرد هیچ گونه ماده بیهوشی دریافت نمی کند. در نتیجه به عنوان یک عمل سرپایی شناخته می شود اکثر نیاز به بستری های طولانی مدت در بیمارستان ندارد. این جراحی نسبت به عمل رینوپلاستی جراحت بسیار کمی داشته و دوران نقاهت کوتاهی دارد. در این روش امکان کوچک شدن و یا گرد تر شدن نوک بینی وجود دارد. در این جراحی هر گونه افتادگی در نوک بینی بر طرف شده و امکان کاهش پهنا و یا کوچک کردن آن نیز وجود دارد.

کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی چه کسانی هستند؟

این نکته که این عمل با بی حسی موضعی انجام شده و به عنوان یک جراحی سر پایی شناخته می شود، سبب شده است تا نظر تعداد زیادی از افراد را به خود جلب کند و کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی پیدا شوند. برای آن که بدانید جراحی تیپ پلاستی برای چه کسانی توصیه می شود؟ باید بگوییم این نوع جراحی برای همه افراد مناسب نبوده و معمولا افرادی که نوک بینی پهن، پیازی و یا بیش از حد بلندی دارند، می توانند با انجام این عمل به فرم ایده آل بینی دست یابند.تنها کسانی می توانند با انجام آن نتایج مطلوبی دریافت کنند که جزو یکی از گروه های زیر باشند:

 • افرادی که تمایل دارند نوک بینی سربالایی داشته باشند.
 • کسانی که سوراخ بینی گشادی دارند.
 • افرادی که مشکلات تنفسی ندارند.
 • کسانی که نوک بینی پهنی دارند.
 • کسانی که از ظاهر نوک بینی خود ناراضی هستند.
 • افرادی که نوک بینی بسیار کوتاهی دارند.
 • افراد با نوک بینی افتاده و یا خمیده شده
 • افراد با نوک بینی بسیار تیز
 • افرادی که نوک بینی آن ها بیش از حد بالا باشد.
 • افراد با نوک بینی غیر قرینه

برای انجام این عمل به یک متخصص ماهر و با تجربه مراجعه کنید که بتواند به بهترین شکل ممکن نوک بینی شما را اصلاح کند. برخی از پزشکان در اثر تجربه کم تشخیص می دهند که فرد باید جراحی رینوپلاستی انجام دهد این در حالی است که در بسیاری از مواقع نیاز به انجام آن عمل نبوده و فرد می تواند با جراحی تیپ پلاستی نیز به نتیجه مطلوب خود دست یابد. در نتیجه با این کار هزینه های کم تری را پرداخت کرده و دوران نقاهت کوتاه تری را پشت سر می گذراند.

مراقبت های بعد از عمل تیپ پلاستی
کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی

مراقبت های بعد از عمل تیپ پلاستی

کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی کیست؟ این سوالی است که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده است. امروزه برخی از پزشکان جراح زیبایی که مهارت زیادی در این زمینه دارند با انجام این عمل حتی قوز های کم بینی را نیز بر طرف کرده و طول بینی را کاهش می دهند. بنابراین اکثر اقداماتی که در روش رینوپلاستی انجام می شود، در این روش نیز قابل اجرا بوده و همین امر سبب شده است تا همه افرادی که از این روش جراحی استفاده می کنند از نتیجه عمل بسیار راضی باشند.

دوران نقاهت این بیماری بسیار کم تر بوده و فرد با عوارض ناچیزی بعد از عمل مواجه خواهد شد. معمولا تورم و کبودی کمی در اطراف بینی پدید آمده که بعد از دو هفته کاملا از بین می رود. پس از انجام این عمل باید نکاتی را مد نظر داشته باشید که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • تا یک ماه بعد از جراحی از انجام ورزش های سخت و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • به هنگام خواب سر خود را بالا تر از بدن قرار دهید.
 • هنگام خروج از خانه از کلاه استفاده کنید و در صورت امکان ضد آفتاب بزنید.
 • برای کاهش تورم آب کرفس و آناناس میل کنید.
 • از دستکاری محل جراحت و بخیه ها خودداری کنید.
 • تا پایان دوران نقاهت از مصرف مشروبات الکلی و استعمال دخانیات خودداری کنید.
 • برای کاهش تورم در روز های ابتدایی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا دو ماه بعد از جراحی از عینک های آفتابی و یا طبی استفاده نکنید.

کلام آخر

  با در نظر داشتن کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی، این عمل جراحی سرپایی برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که فقط نوک بینی آن ها مشکل داشته و یا آن که یک قوز کم بر روی بینی آن ها وجود دارد. این عمل به راحتی نوک بینی را اصلاح کرده و تغییر می دهد. برای انجام آن نیازی به بیهوشی نبوده و فرد با بی حسی موضعی برای جراحی آماده می شود. همچنین دوران نقاهتبعد از عمل کوتاه بوده و فرد تورم و کبودی کمی را تجربه می کند.

سوالات متداول برای کاندیدای مناسب جراحی تیپ پلاستی

 1. بینی های گوشتی به چه روش هایی تحت عمل تیپ پلاستی قرار می گیرند؟
  برای اصلاح فرم نوک این نوع بینی ها از دو روش مختلف جراحی غضروف و ایمپلنت غضروف استفاده می کنند.
 1. جراحی تیپ پلاستی با چه عوارضی همراه است؟
  این عمل به عنوان یک جراحی سرپایی شناخته شده و در حالت کلی هیچ گونه عوارض خاصی نداشته و دوران نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
 1. جراحی تیپ پلاستی چه مزیت هایی برای افراد دارد؟
  در این جراحی فرد بیهوش نشده و از مش درون بینی استفاده نمی شود. احتمال چسبندگی بینی وجود ندارد و هر گونه نا هماهنگی بین سوراخ های بینی را می توان به راحتی بر طرف کرد.
5/5 - (2 امتیاز)

پیام بگذارید

12 + eighteen =

هدف ما ایجاد راه‌حل‌هایی است که موانعی را که افراد را از انجام بهترین کارشان باز می‌دارد، از بین ببرد.