06 نوامبر

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی در صورتی که نتایج اولیه به دلخواه بیمار نباشد و ایرادات بینی در جراحی بینی اولیه برطرف نشده یا ایرادات ایجاد شده انجام می شود.

توصیه می شود جراحی ترمیمی بینی بعد از خوب شدن نسبی زخم های به وجود آمده در عمل بینی اولیه انجام شود.

جراحی ترمیمی بینی به روش باز یا بسته انجام می شود به این صورت که اگر مشکل بینی فرد جزئی باشد معمولا جراحی بینی به روش بسته انجام می شود.

اما در مشکلات شدید تر جراح بینی ، جراحی بینی به روش باز را انتخاب می کند زیرا با این روش تسلط بیشتری حین جراحی بینی دارد و راحت تر می تواند اگر احتیاج به تقویت بافت و غضروف بینی باشد از پیوند های غضروفی استفاده کند.

جراحی ترمیمی بینی

زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی

بعد از جراحی بینی اولیه بهبود زخم های بینی تا یک سال یا بیشتر زمان می برد پس اگر نیاز به ترمیم بینی دارید توصیه می شود حداقل یکسال بعد از جراحی اولیه بینی صبر کنید .

دلیل اینکه توصیه می شود زودتر از زمان معین شده توسط اصرار به جراحی مجدد بینی نکنید این است که با گذشت زمان و از بین رفتن نسبی تورم ممکن است ایرادات دیگر و جدیدی  بروز نماید که مسلما اگر ترمیم زود هنگام انجام شود این نقایص هنوز آشکار نخواهند شد .

جراحی ترمیمی بینی اگر زود هنگام انجام گیرد در حالی که روند ترمیم همچنان فعال است و تغییرات مجدد بافت بینی موجب اشکال در خون رسانی پوست و مختل شدن ترمیم بینی خواهد شد .

شاید در بعضی از افراد قبل از یکسال جراحی ترمیمی بینی امکان پذیر بوده و انجام شود مثلا در افرادی که پره های بینی در حین عمل جراحی زیبایی بینی به اندازه لازم جمع نشده و نیاز است که با جراحی به جمع کردن آن پرداخت .

جراح بینی

جراح بینی باتجربه تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی بینی دارد.

فرد قبل از جراحی بینی درباره خواسته و انتظار خود با جراح بینی مشورت می نماید و انتظار خود را از عمل بینی بیان می کند سپس جراح بینی با توجه به نوع پوست و ساختار بینی تغییرات را به نحوی اعمال می کند که بینی با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته باشد و سلامت فرد را نیز اولویت کار خود قرار خواهد داد .

دکترعلی میقانی

فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت

جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن

جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

درباره نویسنده

دکتر میقانی | جراح بینی تهران
دکتر علی میقانی فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

3 × 3 =