جراحی پلک

عمل جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی : چشم و ابرو می تواند تاثیر بسزایی بر روی زیبایی هر شخص بگذارد ، با افزایش سن مشکلاتی مانند پف پلک ، افتادگی پلک ، افتادگی ابرو ، کاهش حجم چربی در صورت و چین وچروک به وجود می آید که این آسیب ها می توانند ریشه ارثی یا محیطی نیز داشته باشند.

روش های جوانسازی متفاوتی امروزه برای بر طرف کردن این گونه مشکلات انجام می گیرد روش هایی مانند بوتاکس ، تزریق چربی ، تزریق ژل که غیر جراحی بوده و می تواند برای مدتی زیبایی را برای فرد به وجود بیاورد.

اما روش دیگری به نام جراحي پلک توسط متخصصان انجام می شود که می تواند به افراد دارای این مشکلات کمک کند.

 

جراحی پلک

 

به چه دلائلی جراحی پلک انجام می شود ؟

جراحی زیبایی پلک که در پزشکی به آن بلفاروپلاستی نیز اطلاق می گردد ؛ از جمله متداول ترین اعمال جراحی زیبایی می باشد که در سراسر دنیا شمار طرفداران آن رو به افزایش است.

مقصود از انجام جراحی زیبایی پلک ، برطرف نمودن پف و افتادگی پلک های بالا و پایین و به طور کلی بهبود فرم ظاهری پلک و بازگرداند شادابی و جوانی به آن ها می باشد.

لازم به ذکر است که در بعضی افراد ، افتادگی پلک ها به حدی است که میدان بینایی آن ها را مختل می سازد ، در چنین مواردی انجام جراحي پلک علاوه بر بهبود ظاهر پلک ها به اصلاح میدان دید نیز می انجامد.

باید توجه داشت که افتادگی و پف پلک ها ، عموما به دنبال عوامل وراثتی نمود می یابند ، اما در پاره ای موارد نیز ممکن است در پی برخی عوامل محیطی ؛ نظیر افزایش سن ، عادات نادرست غذایی ، قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض آفتاب و نور خورشید و مواردی از این قبیل حادث گردند.

موارد فوق ، همانطور که اشاره شد سبب پف و افتادگی پلک ها می شوند ؛ در نتیجه ، منجر به خسته و بی حال به نظر رسیدن چهره نیز شده و حتی در مواردی موجب می شوند سن فرد از آن چه که واقعا هست بیشتر به نظر برسد.

لذا افرادی که با این مشکلات در پلک های خود مواجه هستند ، با انجام جراحی زیبایی پلک می توانند افتادگی و پف پلک های خود را مرتفع نموده و به چهره ای جوان تر و شاداب تر دست یابند.

سن مناسب برای جراحی پلک

طبق نظریه اکثریت پزشکان ، غالبا توصیه می شود نسبت به انجام جراحی زیبایی پلک در سنین بالای 30 سال اقدام گردد.

البته توجه داشته باشید در برخی موارد ممکن است بسته به نیاز بیمار و بنا به صلاحدید پزشک متخصص ، در سنین پایین تر نیز فرد تحت عمل جراحي پلک قرار گیرد.

 

 

عمل جراحی زیبایی پلک بالا

درعمل جراحی پلک بالا ، جراح متخصص بعد از برش دقیق روی چین طبیعی پلک اقدام به برداشتن پوست و بافت اضافه پشت چشم می کند وهمچنین کیسه های چربی اضافه را خارج می کند.

سپس به بخیه زدن برش های ایجاد شده می پردازد.

عمل پلک فوقانی به زیبایی و جذابیت پلک بالای چشم ها کمک می کند.

جراحی پلک پایین

جراحي پلک پایین می تواند با هدف از بین بردن چربی های جمع شده زیر چشم یا پف زیر چشم انجام شود.

معمولا برش ها در زیر مژه ایجاد می شوند به گونه ای که به هیچ عنوان مشخص نمی شوند و در این جراحی با تشخیص جراح پلک پوست و چربی های اضافه برداشته می شود.

همچنین در جراحي پلک تحتانی با هموار کردن و سفت کردن پوست زیر چشم ، پف چشم نیز از بین می رود.

مدت زمان جراحی زیبایی پلک

در حالت کلی گفته می شود که زمان مورد نیاز برای انجام جراحی زیبایی پلک ، بین 2 الی 3 ساعت می باشد ؛ اما این مدت زمان با توجه به گستردگی جراحي پلک تغییر خواهد کرد ؛ بنابراین نمی توان مدت زمان مشخصی برای آن بیان نمود.

 

جراحی پلک

 

اقدامات قبل از جراحي پلک

 • همانطور که می دانید اولین و مهم ترین اقدام جهت انجام هر جراحی انتخاب جراح ماهر و زبده می باشد ، چرا که ارتباط مستقیمی بین جراح پلک و نتیجه جراحی زیبایی پلک وجود دارد ، بنابراین جهت دستیابی به بهترین نتیجه در انتخاب جراح پلک بسیار دقت کنید.
 • در صورتی که بدن بیمار نسبت به داروی خاصی حساسیت داشته و واکنش نشان می دهد پزشک معالج او باید از این موضوع اطلاع داشته باشد.
 • پزشک برای بیمارانی که قصد انجام جراحـی زیبایی پلک را دارند ، یکسری آزمایشات تجویز می کند ؛ بیماران نباید در انجام این آزمایشات سهل انگاری کنند چرا که جواب آن ها بسیار مهم می باشد.
 • بهتر است بیماران هنگام مراجعه به بیمارستان جهت انجام جراحی زیبایی پلک ، تنها نباشند.
 • به افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی پلک گرفته اند ، توصیه می شود مدتی قبل از جراحي پلک از مصرف داروهای شیمیایی و گیاهی که سبب انعقاد خون می شوند ، خودداری کنند چرا که مصرف این نوع از داروها احتمال خونریزی در حین عمل پلک را افزایش می دهند.
 • توصیه می شود بیماران در روز جراحی زیبایی پلک ، ناشتا باشند بنابراین باید از 8 ساعت قبل از شروع جراحي پلک از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.
 • مصرف الکل و سیگار قبل از جراحی زیبایی پلک ، سبب بروز اخلال در حین عمل پلک می شود از این رو جـراح پلک به بیمارانی که قصد انجام جراحی زیبایی پلک را دارند توصیه می کند مدتی قبل از جراحي پلک از مصرف این موراد خودداری کنند.
 • بیماران در روز جراحی زیبایی پلک ، باید تمامی سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشند.
 • بهتر است بانوانی که جهت جراحـی زیبایی پلک ، به بیمارستان مراجعه می کنند بدون آرایش باشند.

مراقبت های بعد از جراحي پلک

 • پدهایی بر روی چشم های بیمار گذاشته می شود این پدها باعث بهبودی التهاب و ورم های پلک ها می شود.
 • شاید در روزهای اول از چشم بیمار اشک بیاید که به دلیل ورم های به وجود آمده می باشد و بعد از مدتی از بین خواهد رفت.
 • تاری دید بعد از جراحي پلک طبیعی بوده و بعد ازچند روز از بین خواهد رفت.
 • بعد از جراحي پلک مصرف مایعات را بیشتر کنید و از خوردن غذاهای جویدنی که به صورت فشار می آورد خودداری کنید.
 • تا جایی که در خواب شما اختلال ایجاد نمی شود زیر سر خود را بلند کنید.
 • سیگار نکشید زیرا باعث کند شدن روند بهبود می شود .
 • شما می توانید برای بهبودی ورم ها از کمپرس سرد استفاده کنید .
 • در صورتی که پزشک شما دارویی را برای شما تجویز کرده است به صورت منظم آنها را مصرف کنید.
 • پمادهای تجویز شده را باید تا زمانی که جـراح پلاستیک و زیبایی برای شما معین کرده است بر روی پلک های خود بمالید.
 • بخیه های چرب در هنگام کشیدن بخیه درد کمتری دارد.

هزینه جراحی پلک

در اکثر مواقع نمی توان قیمت مشخصی برای جراحـی های زیبایی بیان کرد ، چرا که هزینه آن ها با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر است ؛ از این رو در صورتی که تمایل به اطلاع از هزینه جراحـی زیبایی پلک دارید باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید و پس از معاینات لازم از هزینه آن مطلع شوید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button