عمل بینی

درباره عمل بینی

یکی از جراحی های زیبایی که این روز ها کاربرد و طرفداران بسیاری دارد، عمل بینی می باشد. افراد به دلایل متفاوتی اعم از اصلاح عملکرد بینی و زیبایی و غیره برای این جراحی زیبایی اقدام می کنند. ( جراحی بینی )

اغلب افراد برای دستیابی به زیبایی و جذابیت چهره برای انجام جراحی بینی اقدام می کنند، همین امر موجب شده است متقاضیان و جراحان بسیاری برای انجام عمل بینی یا رینوپلاستی وجود داشته باشند.

انتخاب یک جراح بینی خوب درمیان این جعمیت از جراحان بینی کاری بسیار دشوار است اما شما با رعایت برخی نکات می توانید به راحتی یکی از بهترین آن ها را انتخاب کنید.

عمل بینی

انتخاب جراح بینی خوب

 • در ابتدا محل جغرافیایی که قصد جراحی بینی در آن را دارید انتخاب کنید.
 • سپس به دنبال بهترین جراح بینی در همان منطقه باشید.
 • تحصیلات، تجربه، مهارت را جرو ملاک های اصلی خود برای انتخاب جراح بینی قرار دهید.
 • لیستی از جراحان مورد تایید خود را تهیه کنید و به مطب یا کلینیک آن ها مراجعه کنید.
 • از بیماران و کارکنان و تیم جراحی زیبایی وی اطلاعاتی به دست آورید.
 • یکی از آن ها را انتخاب کنید.
 • برای یک جلسه مشاوره با جراح بینی که انتخاب کرده اید هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 • در جلسه مشاوره از وی بخواهید نمونه کار ها را در اختیار شما قرار دهد.
 • انتظارات خود از نتیجه عمل زیبایی بینی را بیان کنید و در انتها برای انجام جراحی بینی اقدام کنید.

 

 

انواع بینی ها

همانطور که شما نیز تاکنون متوجه شده اید، بینی افراد با یکدیگر متفاوت هستند به گونه ای که برخی بینی هایی استخوانی، برخی دیگر بینی هایی گوشتی و معمولی و غیره دارند.

عمل بینی نیز برای هر نوع بینی متفاوت است که در ذیل به آن ها پرداخته ایم.

عمل بینی گوشتی

افراد با بینی هایی که دارای پوست ضخیم، غضروف ضعیف و نوک پهنی می باشند در اطلاح می گویند بینی فرد گوشتی است.

گوشتی بودن بینی موجب می شود تا روند درمان برای افرادی که قصد انجام جراحی بینی را دارند به کندی پیش رود.

کند شدن روند درمان تنها به میزان ضخامت پوست بستگی دارد، هرچه پوست ضخیم تر باشد دوران بهبودی در مدت زمان بیشتری طی می شود.

ناگفته نماند افرادی که قصد انجام چنین جراحی زیبایی را دارند ابتدا باید در انتخاب پزشک خود دقت کنند. جراح بینی گوشتی علاوه بر مهارت ها و تجربه های لازم باید هنر انجام این عمل بینی را نیز داشته باشد تا بتواند نتیجه دلخواه بیمار را به وجود آورد.

 

عمل بینی

 

عمل بینی استخوانی

اغلب افرادی که کاندید جراحی زیبایی بینی هستند بینی هایی با مشخصاتی چون وجود قوز بر روی بینی، پوست نازک، غضروف محکمی دارند که به این دسته از بینی ها در اصطلاح بینی استخوانی گفته می شود.

افراد با این نوع بینی در مقایسه با افراد با بینی گوشتی از رضایت بیشتری پس از عمل بینی برخوردارند و این امر تنها به دلیل ضخامت پوست بینی شان است.

هرچه ضخامت پوست کمتر باشد جراح بینی راحت تر می تواند این عمل زیبایی را انجام دهد و افراد را به نتیجه دلخواه شان برساند.

انواع فرم بینی

بینی افراد را با توجه به فاکتورهای بسیاری از جمله نوع آن ها، می توان به دو نوع طبیعی و فانتزی فرم داد که ما در ذیل توصیحات بیشتری در رابطه با فرم فانتزی را خدمت تان ارائه کرده ایم:

بینی فانتزی یکی از بینی های جذابی است که همه آن را دوست داشته و شکل تاثیر گذار آن باعث می شود که بیشتر خانم ها مشتاق داشتن آن باشند.

در رینوپلاستی، خط کلی صورت در زمان انجام جراحی در نظر گرفته می شود. در این جراحی نه تنها خط و زوایای بینی ، بلکه خط کلی از پیشانی به سمت پل بینی و سپس تا چانه، به منظور زیبا و عروسکی دیده شدن بینی از تمام زوایا طراحی می شود.

ویژگی های جراحی بینی فانتزی

 • بالا بردن پل بینی : این جراحی با برش هایی در داخل بینی، خط قوس دار دائمی را در بینی خلق می نماید. در این تکنیک ممکن است از پروتز مصنوعی یا گرافت گذاری استفاده شود.
 • بالا بردن نوک بینی : در جراحی بینی عروسکی، نوک بینی اندکی بالا برده می شود. تاثیرات یک تصویر برجسته سازی شده، باریک و زیبا با زاویه بین لب و بینی که به صورت علمی و به طور سفارشی، طراحی شده است در این جراحی مشهود می باشد.
 • نوک بینی زاویه دار زیبا : نوک بینی در جراحی بینی فانتزی، مشخص ترین نقطه در مقایسه با سایر رینوپلاستی ها می باشد. در این جراحی، پل بینی به شکلی طبیعی به نوک آن وصل شده و بینی زنانه شبیه به عروسک باربی را خلق می نماید.
 • پل بینی صاف و طبیعی : پل بینی در وسط پیشانی واقع شده است و مرکز کل صورت به شمار آمده و نقطه الزامی است که ویژگی های صورت را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار می دهد. در جراحی بینی عروسکی پل بینی برجسته و طبیعی شده و هارمونی خوبی بین آن و سایر ویژگی های صورت ایجاد می شود.

 

 

مزایای جراحی بینی فانتزی چیست؟

رینوپلاستی جزو شایع ترین روندهای جراحی پلاستیک صورت می باشد. این درمان می تواند مشکلات زیبایی و عملکردی بینی، مشکلات مربوط به تنفس یا شکل، اندازه و تقارن بینی را درمان کند.

جراحی بینی نه تنها شکل ظاهر و عملکرد بینی شما را بهبود می بخشد، بلکه می تواند بیزاری از چهره تان را که سال ها از آن رنج می بردید ازبین برده و آن را به یک حس اعتماد به نفس تبدیل کند. جراحی بینی عروسکی می تواند:

 • اندازه بینی را کوچک یا بزرگ کند.
 • به سوراخ های بینی شکل جدیدی بدهد.
 • نوک بینی را کوچک کند.
 • پل بینی را کوچک کند.
 • توازن بین دیگر ویژگی های صورت را ارتقا دهد.
 • یک نتیجه سودمند بر روی سبک کلی چهره شما داشته باشد.
 • مشکلات مرتبط با سپتوم کج را درمان کند.
 • تنفس را بهبود بخشد.

عوارض عمل بینی

یکی از نگرانی های افراد در رابطه با جراحی بینی عوارض آن می باشد و بسیاری از این افراد به دلیل ترس از خطرات و عوارضی که ممکن است این جراحی زیبایی برای آن ها در پی داشته باشد از انجام آن امتناع می کنند.

باید بگوییم که تمام جراحی ها، اعم از زیبایی و درمانی با عوارضی برای افراد همراه هستند که جراحی بینی از این قاعده مستثنا نیست اما نکته قابل توجه در رابطه با عمل زیبایی بینی این است که عوارض ناشی از آن به مراتب کمتر از دیگر روش های جراحی می باشد.

عوارض ناشی از جراحی زیبایی بینی به دو دسته عمومی و غیر عمومی تقسیم می شوند؛ عوارض عمومی بعد از جراحی در همه افراد بروز کرده ولی عوارض غیر عمومی معمولاً در اثر عواملی همچون عدم مهارت پزشک و عدم توجه بیمار به مراقبت های بعد از جراحی ایجاد می شوند.

بیشتر شکایات افراد از عمل بینی به عدم رضایت آن ها از تغییرات ظاهری و فرم بینی بعد از جراحی مربوط می شود که این مسئله معمولاً به دلیل عدم آشنایی کامل جراح با آناتومی بینی، عدم مهارت و تجربه کافی وی می باشد. البته باید بگوییم که در برخی موارد دیگر، بیماران به دلیل توقعات غیر معقول و ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس از نتیجه جراحی بینی ایراد می گیرند در صورتی که بینی هیچگونه ایرادی نداشته و هیچ قصوری از سمت جراح بینی سر نزده است.

 

عمل بینی

 

عوارض عمومی عمل بینی

از جمله شایع ترین عوارضی که بعد از جراحی زیبایی بینی در افراد پدیدار می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

درد

برای اینکه جراح بتواند به ساختار بینی دسترسی داشته باشد می بایست بر روی پوست بینی تعدادی برش ایجاد کرده و آن را از ساختار غضروفی-استخوانی اش جدا کند. همچنین برای اصلاح ایرادات بینی اعمالی همچون صیقل دادن استخوان ها در آن صورت می گیرد که در نهایت مقداری درد را بعد از جراحی برای افراد به دنبال خواهد داشت.

میزان این درد زیاد نبوده و قابل تحمل می باشد، افراد برای تسکین درد خود می توانند از مسکن هایی که پزشک برای شان تجویز کرده استفاده نمایند.

تورم

انجام اقداماتی که در فوق به آن ها اشاره کردیم علاوه به درد مقداری تورم نیز در افراد ایجاد می کند. میزان تورم در روزهای ابتدایی در بیشترین مقدار خود قرار داشته و به مرور زمان کمتر خواهد شد.

کبودی

از دیگر عوارض عمومی ایجاد شده در افراد بعد از عمل بینی،  بروز کبودی در نواحی مختلف صورت همچون بینی و به خصوص اطراف چشم ها می باشد. داشتن رژیم غذایی مناسب تاثیر زیادی در سریع تر فروکش کردن کبودی دارد.

هزینه عمل بینی

لازم به ذکر است که عوامل بسیاری در هزینه عمل بینی تاثیر گذار هستند به همین دلیل بدون معاینه و بررسی نمی توان هزینه دقیق این عمل را به اطلاع شما رساند.

بهترین کار برای اطلاع از این امر مراجعه به کلینیک یا مطب جراح بینی انتخابی خود می باشد.

پس از انجام معاینات لازم این هزینه مشخص می شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button