جراح بینی

انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی نکاتی وجود دارد که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت.

 • ابتدا درباره جراحان بینی که در نزدیکی محل زندگی تان فعالیت می کنند تحقیق کنید.
 • به مطب یا کلینیک های زیبایی آن ها رفته و از نزدیک نمونه کار های شان را مشاهده کنید.
 • از دستیاران آن ها اطلاعات لازم را به دست آورید.
 • با بیماران آن ها صحبت کنید.
 • یکی را انتخاب کنید.
 • پس از انتخاب با وی یک جلسه مشاوره داشته باشید.
 • در جلسه مشاوره از جـراح بینی بخواهید اطلاعات لازم در رابطه با جراحـی بینی را در اختیار شما قرار دهد.
 • هدف تان از جراحـی بینی را برای وی شرح دهید و از او بخواهید بهترین روش را برای شما انتخاب کند.

جراح بینی

نتیجه جراحی بینی کاملا به جـراح بینی شما بستگی دارد.از آنجایی که بیشتر جراحـی های بینی به منظور زیبایی انجام می گیرد پس پیشنهاد می شود بینی های سالم خود را به جراحان با تجربه که با تمامی اصول زیبایی شناسی آشنایی دارند بسپارید.

در صورتی که جـراح بینی نتواند مراحل جراحـی را به درستی پیش ببرد زیبایی به هیچ عنوان برای بیمار حاصل نخواهد شد .

بهترین جراح بینی تهران

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، جزو بهترین جـراحان بینی تهران می باشند که نتایج بسیار ایده آلی تا به امروز برای افراد به وجود آورده اند.

تجربه های بسیار موفق دکتر میقانی موجب شده تا همه افرادی که برای انجام جراحی بینی به ما مراجعه می کنند به نتیجه دلخواه خود دست یابند.

اگر علاقه دارید شما نیز یکی از این کاندیدا باشید و بهترین نتیجه را با دکتر میقانی تجربه کنید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

جراح بینی خوب

جـراح بینی خوب می تواند به شما کمک کند تا نتیجه جـراحی بینی تا حدودی زیادی به سلیقه شما شبیه باشد و هم اینکه سلامتی شما به مانند پیش از جراحی برقرار باشد و با گذشت زمان عوارض جراحی بینی برای شما به وجود نیاید.

جـراح بینی خوب در ابتدا بیمار را معاینه می کند و درباره بینی و همچنین نتیجه جراحی زیبایی بینی وی را آگاه می سازد.

در صورتی که فردی اصرار برعمل بینی به فرم خاصی دارد جـراح می تواند جـراحی بینی را همان گونه انجام دهد و در صورت امکان نبودن آن بیمار را آگاه کند و عوارض این فرم بینی را برای وی مطرح کند .

جراح بینی

نتیجه جراحی بینی

در جراحـی زیبایی بینی جـراح کاملا با دستی باز تغییرات را بر روی بینی انجام می دهد .نتیجه جراحی علاوه بر اینکه به مهارت و تخصص جـراح بینی وابسته است به خلاقیت و همچنین اطلاعات جراح  از زیبایی صورت و اجزای صورت بستگی خواهد داشت .
در صورتی که جـراح بینی بتواند بینی را با اجزای صورت هماهنگ سازد صورت فرد بعد از عمل بینی جذاب تر خواهد شد.
در صورتی که جراحی بینی با مشکل روبه رو شود و جـراح بینی در حین جراحی نتواند بینی را به درستی عمل کند فرد مطمعنا بعد از گذشت زمان نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا خواهد کرد که قاعدتا با وجود دست خوردگی بر روی بینی عمل سخت تری خواهد بود .

 

 

نکاتی درباره جراحی ترمیمی بینی

افرادی که به دلیل انتخاب جـراح بینی کم تجربه دچار عوارض جانبی می شوند و از نتیجه نهایی عمل بینی خود احساس رضایت ندارند، اقدام به جراحـی بینی ترمیمی می کنند.

مشکلاتی که بر اثر جراحـی بینی اولیه برای افراد پدید خواهد آمد عبارتند از:

 • عدم اصلاح تمام ایرادات بینی چون قوز و انحراف
 • مشکلات تنفسی ایجاد شده بر اثر جـراحی بینی اولیه
 • بیش از حد سربالا و خوکی شدن نوک بینی
 • بیش از حد کوچک شدن بینی و غیره.

نکته قابل توجه درباره جـراحی بینی ترمیمی این است که انجام این جراحـی حداقل بعد از گذشت یکسال که تورم بینی به طور کامل از بین رفته، امکان پذیر است. همچنین پس از این مدت به دلیل کاهش تورم بینی، تمامی مشکلات و ایرادات باقی مانده قابل تشخیص می باشد؛ بنابراین در انجام جراحـی بینی ترمیمی عجله نکنید.

لازم به ذکر است به دلیل پیچیدگی بیشتر جراحـی ترمیمی بینی ، هزینه آن نسبت به جراحـی بینی اولیه بیشتر می باشد.

بنابراین در انتخاب جـراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید و از آن جا که جراحـی بینی جزو جراحی های ضروری نیست از وقت کافی برای انتخاب جـراح بینی خوب برخوردار هستید.

جراح بینی

انواع جراحی بینی

جـراح بینی خوب باید قادر به انجام انواع جـراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی باشد. در ادامه مختصرا به توضیح این روش ها می پردازیم:

 • جراحی بینی طبیعی : در بینی های طبیعی قوسی ایجاد نخواهد شد و زاویه نوک بینی تا لب بین 90 تا 95 درجه می باشد. در این جراحـی طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد و تنها ایرادت بینی اصلاح می شود.

جراحـی بینی طبیعی بیشترین متقاضی را در میان آقایان به خود اختصاص داده است.

 • جراحی بینی فانتزی : از آنجایی که اغلب خانم ها خواستار کوچک و عروسکی شدن بینی خود هستند، این جراحـی یکی از رایج ترین جراحـی های بینی در میان خانم ها می باشد. در جـراحی بینی فانتزی، زاویه نوک بینی تا لب بیشتر از بینی های طبیعی است و قوس زیبایی در پل بینی ایجاد خواهد شد.

جراحـی بین فانتزی مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند. همچنین این جـراحی پر ریسک است و در صورت کوچک شدن بیش از حد بینی، علاوه بر به هم ریختن تناسبات صورت، احتمال بروز اختلالات تنفسی را افزایش می دهد. بنابراین انتظار معقولانه ای از جـراح بینی خود داشته باشید.

 • جراحی بینی نیمه فانتزی : در بینی های نیمه فانتزی طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد اما قوس ناچیزی در پل بینی ایجاد می شود. این جراحـی نیز بیشتر مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند.

 

جراح بینی

 

انواع روش های جراحی بینی

جراحـی بینی ، بسته به ناحیه ای که برش در آن ایجاد می شود به دو دسته جـراحی بینی بسته و جراحـی بینی باز تقسیم شده است.

 • جراحی بینی بسته : در جراحـی بینی به روش بسته به پوست آسیب وارد نمی شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. این روش بیشتر مناسب افرادیست که ایراد خاصی در بینی آنها وجود ندارد.

در جراحـی بینی بسته دوران نقاهت کوتاه تر و میزان کبودی و تورم کمتر از جـراحی بینی به روش باز است.

 • جراحی بینی باز : در جراحی بینی به روش باز ، برش ها در ناحیه کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) ایجاد خواهد شد و پس از جدا شدن پوست از استخوان بینی، تغییرات توسط جراح اعمال می شود. در این روش به دلیل اشراف کامل جراح به ساختمان بینی، احتمال بروز خطا و نامتقارنی در بینی بسیار کم است و معمولا اولویت جراحان بینی می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. در جلسه مشاوره انتظارات خود از جراحی بینی را با جراح خود بازگو نمایید.
 2. چنانچه دارای سابقه بیماری خاص یا حساسیت دارویی هستید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
 3. از دو هفته قبل از جراحی بینی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
 4. از دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهایی چون پروفن خودداری کنید.
 5. شب قبل از جراحی استحمام کنید و از 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
 6. روز عمل خانم ها بدون آرایش و لاک، و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
 7. روز عمل حداقل به مدت نیم ساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حضور داشته باشید و تمام مدارک پزشکی را همراه خود بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 1. بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، تا مدتی از مصرف برخی از داروها که خاصیت انعقاد خون دارند منع می شوند چرا که مصرف داروهای رقیق کننده خون بعد از عمل بینی سبب افزایش احتمال خونریزی در بیماران می شود برخی از این داروها عبارت اند از : آسپرین ، ژلوفن ، بروفن و غیره.
 2. فین کردن بعد از عمل بینی ، باعث شروع خونریزی می شود به همین علت بیماران باید تا مدتی بعد از عمل بینی از فین کردن خودداری کنند.
 3. عطسه و سرفه باعث وارد شدن فشار به بینی و صورت می شود به همین علت جـراح بینی به بیماران توصیه می کند با دهان باز عطسه و سرفه کنند.
 4. بیماران بعد از جراحـی زیبایی بینی باید از خم کردن سر خود به مدت طولانی خودداری کنند.
 5. بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از قرار گرفتن در مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، خودداری کنند.
 6. در حالت کلی بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، اجازه استفاده از مسکن جهت رفع درد را دارند اما بهتر است در صورت تمایل به استفاده از مسکن ابتدا از پزشک معالج خود اجازه بگیرند.

رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی

مهم ترین موضوعی که بیماران بعد از عمل بینی با آن مواجه هستند ، رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحـی بینی می باشد ؛ ورم و کبودی بعد از جراحـی بینی امری طبیعی است که با مرور زمان از بین می رود اما با رعایت یک سری نکات می توان در بهبودی آن تسریع بخشید ، برخی از نکاتی که در کاهش کبودی و ورم ناشی از عمل بینی تاثیر گذار هستند عبارت اند از :

 • استفاده از کمپرس یخ
 • حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی
 • اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • و غیره.

جراح بینی

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن درست نیز یکی دیگر از عواملی است که تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی دارد ، در صورتی که بیماران در حین استراحت و خواب زاویه 30 درجه درست کنند کمک شایانی به کاهش تورم و کبودی ها می شود ؛ بیماران به منظور ساخت زاویه 30 درجه باید دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.

خوابیدن بر روی شکم و پهلو باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود از این رو به افرادی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود به پشت و به طور طاق باز بخوابند.

استعمال دخانیات بعد از عمل بینی

مصرف سیگار و قلیان بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث طولانی شدن دوره نقاهت عمل بینی می شود به همین علت است که به بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند توصیه می شود تا مدتی از مصرف این موارد خودداری کنند هم چنین بهتر است بیماران در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.

مصرف سیگار علاوه بر تاخیر در روند بهبودی سبب افزایش کبودی و تورم نیز می شود.

مصرف الکل بعد از عمل بینی

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بعد از جراحی زیبایی بینی نیز همانند سیگار در دوره نقاهت عمل بینی تداخل ایجاد می کند ، بنابراین بهتر است بیماران تا مدتی از مصرف  الکل پرهیز کنند.

 

 

استحمام بعد از عمل بینی

بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل بینی را از جراح بینی خود جویا شوند ، اما در حالت کلی گفته می شود که شستن بدن در هر زمان بعد از جراحی بینی ایرادی ندارد تنها بیماران باید از تا مدتی بعد از عمل بینی از شستن سر خود خودداری کنند ، چرا که در اثر شستن سر احتمال خیس شدن گچ بینی وجود دارد.

کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید از ماندن طولانی مدت در حمام خودداری کنند.

دوه نقاهت عمل بینی

امروزه افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، بعد از گذشت 7 الی 10 روز از جراحی بینی می توانند جهت انجام فعالیت های شخصی خود اقدام کنند اما باید دقت کنند که آن ها تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین هم چون بلند کردن اجسام بیش از 2 کلیوگرم منع می شوند.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button