عمل جراحی زیبایی بینی

درباره عمل جراحی زیبایی بینی

شاید تا کنون دیده باشید بینی فردی از نظر عملکردی دچار مشکل است و قصد انجام جراحی بینی را دارد ، پس از جراحی به محض ملاقات وی متوجه می شوید که عمل جراحی زیبایی بینی نیز انجام داده است و برای شما عزیزان این سوال پیش می آید که ایا این دو جراحی همزمان امکان پذیر است یا خیر؟

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی هایی می باشد که این روز ها انجام می شود.

کاندیدای انجام این جراحی اغلب جوانان و نوجوانان هستند.

برخی از این افراد بینی شان از نظر عملکردی دچار مشکل است و طی این عمل ، عمل زیبایی بینی نیز انجام می دهند.

عمل جراحی زیبایی بینی مواردی چون: بزرگ بودن بینی ، کوچک بودن بینی ، قوز بینی ، گوشتی یا استخوانی بودن بینی ، وجود پولیپ بینی ، عدم تقارن سوراخ های بینی و غیره را برطرف می کند.

 

 

عمل جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد پوست بینی شان ضخیم، غضروف بینی شان ضعیف و نوک بینی پهنی دارند که در اصطلاح به بینی هایی با این ویژگی بینی گوشتی گفته می شود.

این افراد برای داشتن بینی زیبا و ایده آل برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند.

مدت زمان جراحی و دوران بهبودی عمل جراحی زیبایی بینی این دسته از افراد کمی بیش از افراد دیگر است.

جراح بینی گوشتی برای انجام این عمل زیبایی بینی باید از مهارت و تجربه بسیاری برخوردار باشد تا بتواند بینی ایده آل بیمار را ایجاد کند.

عمل زیبایی بینی استخوانی

عده ای از افراد پوست بینی شان نازک، غضروف بینی شان محکم و قوزی بر روی بینی خود دارند که به بینی هایی با این ویژگی، بینی استخوانی گفته می شود.

اغلب این دسته از افراد برای برطرف کردن قوز بینی دست به جراحی زیبایی بینی می زنند.

نتیجه جراحی بینی افرادی که بینی استخوانی دارند ایده آل تر از افراد با بینی های گوشتی می باشد.

بهترين جراح بيني در ايران

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، یکی از بهترین جراحان ایران می باشد که در این زمینه ها تجربه و مهارت بسیاری دارد.

شما عزیزان می توانید توسط شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس و هماهنگی های لازم برای یک جلسه درمان با دکتر میقانی را انجام دهید.

در جلسه مشاوره، بینی شما توسط دکتر میقانی مورد معاینه قرار می گیرد.

اگر طی این معاینات مشخص شود که بینی شما نیازی به جراحی ندارد به اطلاع شما رسانده می شود.

همچنین در این جلسه از مشاوره می توانید از نحوه جراحی بینی ، مراقبت های قبل و بعد آن، هزینه عمل جراحی زیبایی بینی اطلاعات کسب کنید.

 

 

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

انجام مراقبت های و نکات قبل از جراحی بینی موجب دستیابی به نتیجه بهتری از این جراحی زیبایی شده و از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی جلوگیری می نماید:

 • در ابتدا اطمینان حاصل کنید که کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید و بینی تان واقعاً ایراد داشته باشد؛ برخی از افراد هیچگونه ایرادی در ظاهر بینی خود ندارند بلکه به دلیل وسواس و ابتلا به مشکلاتی همچون خود بد شکل پنداری از بینی خود ایراد گرفته و به جراح مراجعه می نمایند.
 • بهترین جراح بینی را انتخاب کنید؛ در این مرحله دقت و زمان زیادی را صرف کنید، زیرا نتیجه جراحی بینی تا حد بسیار زیادی به جراح بینی و میزان مهارت او بستگی دارد.
 • تمام انتظاراتی که از جراحی بینی دارید را به طور شفاف با جراح بینی خود در میان بگذارید تا ایشان بتواند نتیجه را طوری رقم بزنند که به سلیقه شما نزدیک باشد. البته افراد باید بدانند که برخی توقعات نامعقول همچون جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی به هیچ عنوان قابل تحقق نیست.

 

عمل جراحی زیبایی بینی

 

 • به سوالاتی که پزشک در رابطه با سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص از شما می پرسد پاسخ دقیق دهید، همچنین آزمایشاتی که پزشک برای تان تجویز کرده است را نیز انجام داده و حتماً به پزشک خود تحویل دهید.
 • از استعمال دخانیات و مصرف مواد حاوی الکل که موجب کاهش اکسیژن خون و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند به مدت 14 روز خودداری نمایید.
 • به مدت 2 هفته از مصرف داروهایی مثل وارفارین که در کاهش غلظت خون موثر بوده و احتمال خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهند بپرهیزید.
 • سعی کنید معده خود را در حین جراحی خالی نگه دارید؛ به همین منظور به مدت 8 ساعت پیش از عمل چیزی نخورده و شب قبل از جراحی غذایی سبک بخورید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

 • از خوردن و آشامیدن به مدت 4 ساعت بعد از جراحی بپرهیزید.
 • رژیم غذایی خود را با خوردن مایعات و مواد غذایی نرم همچون فرنی شروع کنید و به هیچ عنوان مواد غذایی سفت و جویدنی میل ننمایید.
 • از خوابیدن به پهلو اجتناب کرده، طاقباز و به پشت بخوابید.
 • هنگام خوابیدن و دراز کشیدن در زیر سر خود دو یا چند بالشت بگذارید.
 • در 3 روز ابتدایی روی بینی و نواحی دارای تورم ژل یخ و در 3 روز دوم کمپرس گرم بگذارید.
 • از خوردن غذاهای پر نمک خودداری کنید.
 • فعالیت های سنگین انجام نداده و سر را به سمت پایین خم نکنید.

برای آگاهی دقیق از نکاتی که باید بعد از جراحی بینی رعایت کرد به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر علی میقانی ، جراح پلاستیک و زیبایی صورت مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
meysam
meysam
1 سال گذشته

Awesome post! Keep up the great work! 🙂

Call Now Button