تومورهای بینی و سینوس

تومورهای بینی و سینوس

تومورهای بینی و سینوس : بینی هم مانند دیگر اندام های بدن ممکن است با تومور یا عارضه های دیگر مواجه شود و شما تنها باید بتوانید علائم آن را شناسایی کنید تا بتوانید برای درمان آن اقدام کنید.

تومورهای بینی ممکن است به صورت بدخیم و یا خوش خیم به وجود بیاید که در صورت بدخیم بودن آن باید درمان آن زود تر آغاز شود تا از پیشرفت بیماری و آسیب رسیدن به دیگر نواحی بدن جلوگیری شود. در این مقاله تومورهای بینی و سینوس توضیح داده خواهد شد.

تومورهای بینی و سینوس

نشانه های تومورهای بینی و سینوس

  • خونریزی و گرفتگی هایی که به صورت یک طرفه رخ می دهند
  • دردهایی در قسمت های زیر چشم و به طور کلی درد در صورت
  • کاهش بینایی
  • ورم بینی ،گونه و گردن
  • ترشح و آبریزش بینی

شاید علائم تومورهای به وجود آمده در بینی و سینوس به مانند بیماری هایی مانند حساسیت و سرماخوردگی و سینوزیت باشد اما اگر شما به پزشک مناسب مراجعه کنید با انجام آزمایشات لازم پزشک می تواند این تومورها و همچنین خوش خیم و یا بدخیم بودن آن را تشخیص دهد.

چگونه تومورهای بینی و سینوس درمان می شود ؟

تومورهای بینی به هر نوعی که باشند با جراحی آندوسکوپی بینی قابل درمان هستند و بهترین جراح بینی می تواند با آندوسکوپ بینی و دوربینی که به آن متصل است داخل بینی را معاینه کند زیرا تومورها باید بدون اینکه به بافت های چشم و مغز آسیبی وارد شود، خارج شوند.

تومورهای بینی به صورت داخلی و همچنین خارجی وجود دارد اما شایع ترین تومورهای بینی پولیپ بینی است که بیشتر در افراد مبتلا به آلرژی ایجاد می شود. اسکواموس سل کارسینوما شایعترین تومور بدخیم بینی و سینوسها است که باید درمان آن سریع آغاز شود تا از سرطان جلوگیری شود.

 

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button