جراحی بینی یا رینوپلاستی

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی یا رینوپلاستی : بینی در نگهداری سلامت فرد و حفظ سایر اعضای بدن نقش مهمی دارد ، فیزیولوژی بینی بسیار پیچیده است ، از جمله وظایف بینی تنظیم رطوبت ، حس بویایی ، ایجاد راه هوایی ، تنظیم دما و نقش در تکلم را دارد ، از مهمترین وظایف بینی ایجاد کردن راه هوایی جهت تنفس می باشد.

در این متن جراحی بینی یا رینوپلاستی را توضیح خواهیم داد.

رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) جهت اصلاح نمودن مشکلات تنفسی و یا ظاهری بینی بیمار می باشد از جمله این مشکلات درمان پولیپ بینی و انحرف بینی و شکستگی بینی می باشد .

جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی بینی است که یک عمل بی خطر است .

جراحی زیبایی بینی دارای عوارض جانبی بسیار کمی است ، ازجمله تورم ، کبودی در خصوص عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی شخص نباید نگران نباشد زیرا پس از گذشت مدتی این عوارض برطرف خواهد شد .

جراحی زیبایی بینی با جراحی

جراحی بینی یا رینوپلاستی شامل چند گروه است که در ذیل به بیان آنها می پردازیم :

رینوپلاستی بسته :

در این روش جهت ایجاد کردن تغییرات درون بینی از برش های متعددی بدون ایجاد زخم های بیرونی ایجاد می شود ، کاربرد این روش جهت رفع برطرف سازی مشکلات جزئی می باشد .

رینوپلاستی باز :

در رینوپلاستی باز جراح جهت دسترسی به غضرف داخل بینی و آناتومی بینی در پوست برش اضافی کوچکی ایجاد می کند .

جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی ثانویه

چالش های ممکن است در بینی پس از جراحی بینی اولیه ایجاد گردد ، یا شخص از ظاهر بینی خود پس از جراحی رضایت صد در صد نباشد در این مواقع جراحی بینی ثانویه صورت می گیرد .

شایان ذکر است اگر جراح بینی از تبحر و تجربه برخوردار باشد تا حد زیادی نیازی به جراحی زیبایی ثانویه نمی باشد .

هدف از جراحی زیبایی بینی چیست ؟

هدف های متعددی جهت اصلاح نمودن عملکرد بینی انجام می شود ، با انجام جراحی زیبایی بینی می توان به رفع انحراف تیغه بینی ،رفع تورم بافت های داخل بینی ، رفع پولیپ ، رفع مشکلات ظاهری بینی انجام شود ، از دیگر اهداف جراحی زیبایی بینی می توان به تغییر دادن شکل خارجی بینی اشاره کرد .

جراحی بینی یا رینوپلاستی

مراحل جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

  • مشاوره
  • اقدامات قبل از جراحی بینی
  • زمان عمل جراحی بینی
  • اقدامات پس از جراحی بینی
  • دوره نقاهت پس از جراحی بینی

مشاوره رینوپلاستی

به اشخاص توصیه می شود قبل از انجام هر عمل جراحی زیبایی بینی با یک پزشک و متخصص جراح بینی صحبت کرده ومشاوره لازم را دریافت نمایند .

اقدامات قبل از عمل بینی

نیاز است قبل از جراحی زیبایی بینی بیمار یکسری نکات از جمله عدم مصرف قرص های آسپرین و عدم کشیدن سیگار و قلیان را انجام دهد .

حین عمل جراحی زیبایی بینی

در زمان عمل بینی ، پزشک با مشورت متخصصان بیهوشی روش مناسبی را جهت بیهوشی شخص انتخاب می نماید ، میانگین مدت زمان جراحی بینی یک تا سه ساعت به طول می انجامد .

جراحی بینی یا رینوپلاستی

اقدامات پس از جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی زیبایی بینی جهت محافظت از بینی پزشک از آتل و پانسمان استفاده می کند ، نیاز است بیمار یکسری اقدامات پس از عمل را انجام دهد که در مقاله اقدامات پس از عمل بینی به شکل کامل شرح داده شده است .

نقاهت پس از جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی بینی تورم ، خونریزی و کبودی رخ می دهد ، جای نگرانی بابت این موضوع نمی باشد زیرا پس از گذشت مدت زمانی همه ی عوارض برطرف خواهد شد و شخص می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد .

انواع بینی :

به طور کلی انواع بینی را به دو گروه بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می کنند :

بینی گوشتی

بینی های گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم تر می باشند ، در بینی های گوشتی معمولا پوست چرب بوده و پهنای آنها معمولا بین 8 الی 10 میلی متر می باشد و پره های بینی اغلب پهن می باشد .

در بینی های گوشتی به دلیل باقی گذاشتن خط برش نمی توان پوست را برداشت ، اما در بخش داخلی با برداشتن چربی ها می توان نوک بینی را نازک نمود .

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

بینی های استخوانی

بینی استخوانی به بینی های گفته می شود که روی پل بینی برآمدگی وجود دارد ، این برآمدگی به گونه ای است که سایر اجزاء صورت را تحت شعاع قرار می دهد .
در جراحی بینی های استخوانی برداشتن برآمدگی بینی انجام میشود ، دراین نوع بینی ها قوز پشت بینی را جراح بینی خوب  از بین می برد و به اصلاح آن می پردازد .

پیام سلامتی دکتر علی میقانی

برای خوب زیستن ورزش یک اصل مهم است ، آرزوی سلامتی و تندرستی را برای تمامی اشخاص از خداوند منان خواستارم ، شاد و سلامت باشید .

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

 

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button