جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی گوشتی از جراحی بینی های پیچیده محسوب می شود چون دارای بافت و غضروف ضعیفی است و پوست بینی هم ضخامت بالایی دارد لازمه موفقیت آمیز بودن این نوع از جراحی بینی این است که بهترین جراح بینی بافت و غضروف ضعیف بینی را تقویت کند.

در زمان های گذشته جراحی زیبایی بینی گوشتی کاهنده بود به این صورت که برای کوچک کردن بینی بافت و غضروف بینی را تراش می دادند تا بینی کوچک شود و نتیجه این کار فرورفتگی در پوست به علت خالی شدن فضای زیرین آن می باشد و بینی برای مدت کوتاهی زیبا به نظر می رسید.

اما امروزه جراحی بینی گوشتی با تقویت بافت غضروفی و استفاده از تیغه وسط بینی به دلیل استحکام بالایی که دارد، برای تقویت نوک بینی استفاده می شود.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

دلیل پهن و افتادگی به نظر رسیدن بینی های گوشتی چیست ؟

بینی های گوشتی به دلیل بافت و استخوان ضعیف قادر به نگه داشتن پوست ضخیم بینی نمی باشد به همین خاطر بینی به اصطلاح حالت کوفته مانند و پهنی دارد.

جراحی زیبایی بینی گوشتی

هدف از جراحی زیبایی بینی گوشتی فرم دادن به بینی متناسب با دیگر اجزای صورت و در عین حال حفظ عملکرد طبیعی بینی می باشد.

جراحی بینی های گوشتی به روش جراحی بینی باز انجام می شود تا دسترسی جراح بینی به نوک بینی بیشتر باشد و قدرت مانور بیشتری را داشته باشد.

لازمه موفق آمیز بودن عمل بینی های گوشتی این است که توسط بهترین جراح بینی گوشتی انجام شود و برای رفع ایراد و کوچک کردن بینی بافت ضعیف تقویت شود.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

عمل بینی گوشتی با لیزر را امروزه در سایت های پزشکی مشاهده می کنید که حقیقت ندارد و بیشتر جنبه تبلیغاتی در سایت دارد.

نکته اینجاست که لیزر قادر به ایجاد تغییرات استئوتومی روی استخوان و غضروف بینی نیست و تنها کاربرد لیزر در بینی های گوشتی برطرف کردن ایراد مختصر روی بینی از قبیل آکنه یا رفع کک و مک می باشد.

 

 

نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی

پوست بینی مهمترین عامل محدود کننده در جراحی بینی می باشد و در جراحی های نوین بینی گوشتی هدف افزایش استحکام به اسکلت غضروفی می باشد. نوک بینی باریک تر شده و افتادگی آن اصلاح می گردد به این صورت که از بینی گوشتی بافت چندانی برداشته نمی شود و حتی به آن اضافه خواهد شد و در نتیجه بینی کوچکتر به نظر خواهد رسید.

نکته مهمی که اینجه باید به آن توجه کرد این است که بینی های گوشتی دوران نقاهت طولانی تری را نسبت به بینی های استخوانی دارند و میزان کبودی و تورم نیز در آن ها بیشتر بوده به تدریج کاهش می یابد.

قابل ذکر است که نتیجه نهایی جراحی بینی گوشتی را باید بعد از یکسال مشاهده و ارزیابی کرد و افرادی با این نوع بینی باید انتظارات واقع بینانه ای از نتیجه جراحی بینی گوشتی خود داشته باشند.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی گوشتی

برای اینکه جراحی بینی به بهترین شکل ممکن انجام شده، با رضایت بخش ترین نتایج همراه بوده و عوارض احتمالی ناشی از آن در کمترین میزان خود باشد لازم است تا فرد یکسری نکات تحت عنوان مراقبت های قبل و بعد از جراحی را به طور کامل رعایت کند.

انتخاب بهترین جراح بینی

با توجه به ضعیف بودن ساختار بینی های گوشتی و همچنین ضخیم بودن پوست آن ها جراحی این نوع بینی ها به مراتب از جراحی بینی های استخوانی سخت تر بوده و در صورتی با نتایج درخشان و مطلوب همراه خواهد بود که جراح از مهارت و تجربه زیادی در زمینه جراحی این نوع بینی ها برخوردار باشد لذا در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را صرف کنید.

 

 

ویژگی های یک جراح بینی خوب و نحوه انتخاب او

جراحان بینی خوب دارای ویژگی های ذیل می باشند:

  • با وجدان هستند و این جراحی زیبایی را تنها برای افرادی انجام می دهند که از رضایت بخش بودن نتایج برای آن ها اطمینان داشته باشند.
  • زمان کافی را برای اطمینان از سلامت روحی و جسمی بیمار صرف کرده و از او در رابطه با انتظاراتش از جراحی بینی سوال می پرسند.
  • از سوابق درخشانی در زمینه جراحی زیبایی بینی گوشتی برخوردار هستند.
  • با حوصله بوده و صبر زیادی دارند.
  • قدرت تصور بالایی داشته و کاملاً بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی اشراف دارند.

برای انتخاب بهترین جراح بینی ابتدا با صرف زمان کافی به جستجو در گوگل و شبکه های اجتماعی پرداخته و همچنین از آشنایان خود سوال بپرسید و بدین ترتیب لیست کاملی از اسامی جراحان بینی خود در شهر خود تهیه کنید.

به مطب جراحان بینی مراجعه نموده، با آن ها صحبت کرده و میزان صبوری و طرز برخوردشان را مورد سنجش قرار دهید.

در صورت حضور بیماران قبلی از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از جراح بینی بپرسید.

در نهایت نمونه کارهای آن ها را در صفحه رسمی اینستاگرام یا گالری وب سایتشان مشاهده کرده و تصمیم نهایی را اتخاذ نمایید.

از اینکه کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید اطمینان حاصل کنید

از جمله شرایطی که یک بیمار را به کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی تبدیل می کند عبارتنداز:

  • سالم بودن از نظر جسمی و روحی
  • باردار و شیرده نبودن
  • عدم اعتیاد به مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل
  • داشتن توقعات واقع بینانه از نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی و غیره.

نکات مراقبتی قبل از جراحی بینی

توضیحات جامعی در رابطه با این نکات در مقاله اقدامات قبل از جراحی بینی موجود در وب سایت خدمت تان ارائه کرده ایم.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button