جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی یا عروسکی نوعی عمل جراحی بینی است که با هدف بینی کوچک و سربالا تر با قوس بیشتری انجام می شود.

بینی در مرکز چهره قرار دارد و اگر سایر اجزای صورت بزرگ باشد امکان جراحی زیبایی بینی فانتزی وجود نخواهد داشت و چون با اجزای دیگر چهره همخوانی ندارد زیبایی چهره فرد از بین خواهد رفت.

افرادی که تقاضای جراحی زیبایی بینی فانتزی یا عروسکی را دارند، اغلب از بینی عروسکی یا فانتزی تعریف دقیقی ندارند و فقط انتظار آنها داشتن بینی کوچک و قوس دار و نوک تیز و سر بالاتر است.

جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی مناسب چه نوع افرادی است ؟

کوچک تر کردن یا سربالاتر نمودن بینی دلیل بر زیبایی چهره نیست و همه انواع بینی را نمی توان فانتزی عمل کرد بلکه لازمه داشتن بینی فانتزی استحکام در غضروف و بافت بینی است و بینی های استخوانی به دلیل داشتن این ویژگی ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی هستند.

نکته قابل ذکر این است که جراحی بینی فانتزی برای افرادی که بینی گوشتی دارند نیست چون بینی های گوشتی بافت مقاومی ندارند و به میزان زیاد پره های بزرگ بینی را نمی توان برداشت و کوچک کرد.

به همین منظور برای بینی های گوشتی جراحی بینی فانتزی به دلیل اینکه نتایج مطلوبی را حاصل نخواهد نمود، توصیه نمی گردد.

جراحی زیبایی بینی فانتزی در چه صورتی موفق آمیز خواهد بود ؟

مدل بینی فانتزی طبیعی در صورتی موفق امیز خواهد بود که نوع بینی مناسب جراحی بینی فانتزی باشد و عمل بینی توسط بهترین جراح بینی فانتزی انجام شود.

نکته که افراد باید در نظر بگیرند این است که انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی خود داشته باشند و اصرار به بیش از اندازه کوچک تر شدن، بینی و سوراخ های بینی نداشته باشند و تصمیم را به عهده جراح بینی خود بگذارند تا بینی را متناسب با دیگر اجزای صورت ایجاد نماید.

قابل ذکر است که اگر اصرار به بیش از حد کوچک شدن بینی داشته باشید، ممکن است بعد از مدتی دچار اختلال در عملکرد تنفسی بینی شوید.

بینی فانتزی چه شکلیه ؟

بینی فانتزی و بینی طبیعی در فرم زاویه نوک بینی با لب بالا تفاوت دارند.

قوس بینی فرد باید بسیار خفیف و نامحسوس باشد و بینی طبیعی عمل شده باشد.

نوع پوست افراد نکته مهم در جراحی بینی فانتزی است که جراح بینی با معاینه نوع پوست و ساختار بینی به فرد پیشنهاد خواهد کرد که چه فرمی از بینی مناسب چهره فرد است.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی فانتزی

یکی از عوامل بسیار موثر در موفقیت آمیز بودن نتایج به دست آمده از جراحی بینی فانتزی ، رعایت نکات مراقبتی بعد از آن است که تعدادی از مهم ترین آن ها در ذیل خدمت تان ارائه شده است. رعایت این نکات همچنین موجب کوتاه تر شدن دوران نقاهت شده، از بروز عوارض و مشکلات جدی در شما جلوگیری می نماید.

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی چیست؟

 • برای جراحی بینی لازم است تا بیمار بیهوش شود. اثرات ماده بیهوشی تا چند ساعت به میزان زیاد در فرد وجود داشته و همین امر موجب می شود تا ورود هرگونه نوشیدنی یا ماده غذایی به معده منجر به بروز حالت تهوع در فرد گردد. از همین رو بیمار باید به مدت 4 ساعت از خوردن و آَشامیدن بپرهیزد.
 • بعد از گذشت 4 ساعت اگر احساس تشنگی داشتید فقط کمی آب یا آبمیوه ای که طبیعی و تازه است بنوشید.
 • فک بالا به بینی اتصال دارد و همین امر موجب می شود که حرکت تند و شدید آن به بینی فشار وارد نماید. از همین رو طی روزهای ابتدایی فقط غذاهای نرم و آبکی میل کرده و به هیچ عنوان غذاهای سفتی همچون ته دیگ نخورید. زیرا خوردن و بلعیدن این غذاها به فک بالا و در نتیجه بینی فشار وارد کرده و منجر به تشدید تورم موجود در بینی می شود.
 • بسیاری از بیماران به دلیل عدم تحرک، بعد از جراحی دچار یبوست می شوند. همچنین عدم تحرک ممکن است منجر به لخته شدن خون در پاها شود. به منظور جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی فقط به مدت 24 ساعت استراحت مطلق کرده، بعد از آن به آرامی راه رفته و انجام فعالیت های شخصی خود را از سر بگیرید.

 

 

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • رژیم غذایی خود را سرشار از میوه، سبزیجات، ماهی و میگو نمایید زیرا مصرف آن ها تاثیر بسیاری در کاهش هرچه سریع تر تورم و کبودی بروز یافته در بینی و جلوگیری از بروز یبوست در فرد دارد.
 • از خم کردن سر به سمت پایین که منجر به تشدید تورم و کبودی می شود بپرهیزید.
 • طی مدت زمان تعیین شده توسط پزشک از جابجایی اجسام سنگین و انجام ورزش های طاقت فرسا بپرهیزید.
 • تا جای ممکن حرف نزده و نخندید.
 • از مصرف نوشیدنی هایی که در ترکیبات خود دارای الکل هستند، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون به مدت 2 ماه بعد از جراحی اجتناب نمایید.
 • لازم است به مدت 2 هفته از برقراری رابطه جنسی بپرهیزید.
 • حتماً بر روی بینی خود چسب زده و داروهای تان را سروقت مصرف کنید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button