جراحی زیبایی بینی طبیعی

عمل جراحی زیبایی بینی طبیعی

جراحی زیبایی بینی طبیعی برای افرادی انجام می شود که متقاضی داشتن بینی طبیعی عمل شده هستند و اغلب افراد این درخواست را از جراح بینی دارند که بینی طبیعی من را به نحوی عمل نمایید که در اولین نگاه مشخص نباشد که بینی جراحی شده است.

افرادی که متقاضی جراحی بینی طبیعی هستند می توانند نمونه کارهای جراح بینی را در آرشیو گالری تصاویر سایت و اینستاگرام مشاهده نمایید.

ویژگی جراحی زیبایی بینی طبیعی

 • رعایت زاویه متناسب بین لب و بینی
 • داشتن فرم و زاویه نوک بینی طبیعی
 • تغییر اندازه بینی و سوراخ های بینی متناسب با فرم صورت

جراحی زیبایی بینی طبیعی

روش انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی

در جراحی بینی طبیعی ، عمل بینی به طریقی انجام می شود که معیارهای زیبایی را داشته و طبق استاندارد انجام شود و بینی لب و بینی زاویه طبیعی وجود داشته باشد.

سایز بینی متناسب با سایر اجزای صورت تغییر می کند.

ایراد بینی از قبیل قوز بینی و افتادگی پل بینی که از نیمرخ دیده می شود بر طرف می شود.

اگر نوک بینی بزرگ ، افتاده، سر بالا و یا عقابی است اصلاح می شود.

عرض بینی در ناحیه پل بینی و مکان سوراخ های بینی اصلاح می گردد.

تقارن بینی ایجاد خواهد شد.

نتیجه جراحی بینی طبیعی

به منظور داشتن بینی طبیعی باید جراحی بینی توسط بهترین جراح بینی طبیعی انجام شود تا نتایج مطلوب و مورد رضایت را حاصل نماید.

آقایان بیشتر از بانوان متقاضی جراحی بینی بسیار طبیعی هستند چرا که عمل بینی طبیعی مردانه با حفظ جذابیت چهره مردانه انجام می شود و فقط ایراد ظاهری بینی شان برطرف خواهد شد.

جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی نتایج مطلوبی را حاصل می نماید.

عمل بینی طبیعی گوشتی زمانی موفق خواهد بود که توسط بهترین جراح بینی انجام شود چون بینی های گوشتی دارای پوست ضخیمی هستند و ظراقت کاری هایی که روی بافت بینی انجام می شود قابل تشخیص نخواهد بود.

پس نتیجه جراحی بینی های گوشتی بینی طبیعی خواهد بود.

 

جراحی زیبایی بینی طبیعی

 

تفاوت جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی

تفاوت جراحی بینی عروسکی با جراحی زیبایی بینی طبیعی در قوسی است که روی پل بینی ایجاد می شود.

عمل بینی نیمه فانتزی به منظور داشتن بینی سر بالاتر و دارای قوس بیشتر انجام می شود این نوع از جراحی بینی مناسب هر چهره یا هر نوع از بینی نمی باشد و برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله جراحی بینی فانتزی مراجعه نمایید.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی طبیعی

قبل از انجام جراحی زیبایی بینی طبیعی افراد باید نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را رعایت کرده و انجام دهند، در این صورت به بهترین نتیجه از این عمل جراحی دست یافته و احتمال بروز عارضه در حین جراحی بینی و بعد از آن را به حداقل خواهند رساند.

مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید:

اینکه شما حس کنید بینی تان ایراد دارد دلیل خوبی برای انجام جراحی بینی نیست، بسیاری از افراد به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون خود بد شکل پنداری به اشتباه گمان می کنند بینی شان ایراد دارد در صورتی که چنین نبوده و بینی شان کاملاً بی نقص است. با پرسش از اطرافیان و مشاوره با جراح بینی اطمینان حاصل کنید که بینی تان ایراد داشته و جراحی بینی برای تان لازم است. بعد از اینکه از این موضوع مطمئن شدید می بایست وجود شرایط زیر را نیز در خود در نظر بگیرید:

 • به مصرف نوشیدنی های حاوی الکل و دخانیات اعتیاد نداشته باشید.
 • باردار نبوده و در دوران شیردهی قرار نداشته باشید.
 • واقع بین بوده و از جراح خود توقعات غیرمعقول و غیر منطقی نداشته باشید.
 • ایده آل گرا نبوده و کمال طلب نباشید.
 • توانایی رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را داشته باشید.

 

 

بهترین جراح بینی را انتخاب کنید:

جراح بینی بیشترین تاثیر را در نتیجه جراحی بینی دارد، به همین دلیل افراد باید در انتخاب او دقت زیادی کنند. هنگام انتخاب جراح بینی به وجود ویژگی های زیر در ایشان دقت کنید:

 1. با وجدان بودن
 2. صبور و با حوصله بودن
 3. صرف زمان کافی برای بیمار
 4. تجویز آزمایشات و عکسبرداری های لازم
 5. تسلط بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی
 6. برخورداری از قدرت تصور بالا
 7. داشتن تجربه و مهارت بالا و غیره.

برای انتخاب بهترین جراح بینی در ابتدا لازم است تا از اسامی جراحان زیبایی بینی موجود در شهر خود یک لیست تهیه نمایید، برای گردآوری اسامی جراحان بینی می توانید در گوگل جستجو کرده، به شبکه های اجتماعی سر زده یا از آشنایانی که قبل از شما بینی شان را جراحی کرده و از نتیجه رضایت داشته اند سوال کنید.

سپس به مطب جراحان بینی سر زده و با آن ها صحبت کنید. با این کار متوجه می شوید که پزشک چقدر زمان برای شما صرف می کند و برخورد خوبی با مراجعان خود دارد یا خیر.

در صورت حضور بیماران قبلی با آن ها به گفتگو نشسته و از آن ها در رابطه با میزان رضایت شان از جراح بینی سوال کنید.

نمونه کارهای جراح بینی را با مراجعه به وب سایت یا اینستاگرام او مشاهده نمایید. در صورت تمایل برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علی میقانی ، جراح بینی تهران می توانید به اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.

 

جراحی زیبایی بینی طبیعی

 

انتظارات خود را با جراح بینی تان در میان بگذارید:

تمام توقعاتی که از نتیجه جراحی بینی دارید را با پزشک خود در میان بگذارید با این کار پزشک از سیلقه شما آگاه شده و نتیجه را به نحوی رقم خواهد زد که مورد رضایت شما باشد. البته باید بگوییم که به دلیل نوع بینی و ویژگی های منحصر به فرد آن در هر شخص، امکان تحقق برخی از توقعات بیماران وجود ندارد.

آزمایشات را انجام دهید:

مهم ترین مسئله در جراحی بینی ، حفظ عملکرد تنفسی بینی و سلامت بیمار است. ابتلا به برخی بیماری ها، مصرف برخی داروها و داشتن حساسیت به برخی مواد غذایی و دارویی جراحی بینی را به مخاطره خواهد انداخت به همین دلیل پزشک پیش از جراحی از بیماران در رابطه با این موارد سوال پرسیده و بری اطمینان آزمایشاتی را برای آن ها تجویز خواهد کرد که می بایست سریعاً نسبت به انجام و تحویل آن ها به پزشک اقدام نمایند.

دیگر اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتنداز:

 • عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز می کند را انجام داده و به ایشان تحویل دهید.
 • مصرف داروهایی که در افراد مشکلات انعقادی ایجاد می کنند را به مدت 2 هفته قبل از جراحی بینی قطع کنید.
 • مصرف دخانیات و سیگار در کاهش اکسیژن خون و همچنین ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن تاثیر دارند که این امر موجب
 • بروز برخی مشکلات در حین جراحی بینی و همچنین اختلال در روند بهبودی آن ها خواهد شد. به همین دلیل افراد باید 1
 • روز پیش از جراحی بینی از مصرف آن ها خودداری کنند.
 • شب قبل از جراحی بینی به حمام رفته، شامی سبک میل نموده و به مدت 8 ساعت چیزی نخورید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی طبیعی

افراد بعد از جراحی بینی طبیعی همچون سایر روش های جراحی باید دوره نقاهتی را گذرانده و در این دوره به منظور هرچه بهتر سپری شدن روند بهبودی و حاصل شدن بهترین نتایج نکاتی را رعایت کرده و انجام دهند که در ذیل به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره شده است:

 • برای جراحی با یک شخص همراه به کلینیک مراجعه کنید، از ایشان بخواهید شما را به منزل رسانده و در انجام کارهای منزل کمک تان کند.
 • تنها به مدت 24 ساعت استراحت مطلق داشته و پس از آن انجام امور شخصی خود را از سر بگیرید؛ زیرا استراحت مطلق بیش از این مدت زمان ممکن است موجب بروز یبوست در شما و همچنین لخته شدن خون در پاهای تان شود.
 • به هیچ عنوان سر خود را در روزهای ابتدایی به سمت پایین خم نکرده، فعالیت ها و ورزش های پرفشار و سنگین انجام ندهید؛ گردش خون با پایین انداختن سر در ناحیه سر و صورت افزایش یافته و این امر در افزایش تورم بینی موثر است.
 • استفاده از لنز طبی بعد از ۱ هفته مانعی ندارد ولی توصیه دکتر علی میقانی به افراد این است که حداقل به مدت ۲ ماه از عینک استفاده نکنید؛ بهتر است از عینک هایی که فریم شان سبک است استفاده کنید.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی عبارتنداز:

 • در ساعات ابتدایی بدن به شدت تحت تأثیر مواد بیهوشی بوده و همین امر موجب می شود تا وارد شدن غذا و مواد آشامیدنی به معده موجب بروز حالت تهوع در فرد و استفراغ او شود. از همین رو توصیه جراحان بینی این است که به مدت ۴ ساعت چیزی نخورید و نیاشامید.
 • با توجه به اینکه بینی در روزهای اولیه هنوز در جای خود ثابت و فیکس نشده و تکان های شدید فک و خنده های شدید می‌تواند منجر به تشدید تورم و همچنین تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه شود باید از خوردن غذاهای سفت و جویدنی و همچنین خندیدن اجتناب نمایید.
 • رژیم غذایی خود را با غذاهای آبکی و نرم شروع نموده، به میزان زیاد ماهی، میگو، میوه، سبزیجات و به طور کلی غذاهای حاوی فیبر فراوان میل کنید.
 • از خوردن غذاهای پر ادویه و پرنمک که موجب شدت یافتن ورم بینی می شوند جدا بپرهیزید.
 • به مدت ۱۴ روز رابطه زناشویی برقرار نکنید.
 • حتما از چسب بینی که استفاده از آن در فرم گرفتن هرچه بهتر بینی و فروکش کردن هرچه سریع تر  تورم بینی موثر است بهره بگیرید.
 • فین نکنید و هنگام عطسه دهان خود را تا حد ممکن باز نمایید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button