جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی استخوانی با هدف بر طرف کردن ایرادات بینی از جمله برداشتن حالت برآمدگی روی تیغه بینی با حفظ عملکرد طبیعی بینی و ایجاد تناسب با دیگر اجزای صورت انجام خواهد گرفت.

بینی استخوانی به بینی با پوست نازک، بافت و غضروف مقاوم گفته می شود و مشخصه ظاهری آن داشتن قوز و حالت خمیدگی روی پل بینی می باشد.

علت بوجود آمدن بینی استخوانی چیست ؟

 • عوامل ژنتیکی و وراثتی
 • به دلیل وقوع حادثه و ایجاد ضربات مخرب

جراحی زیبایی بینی استخوانی

 بینی استخوانی از لحاظ ساختار به چه صورت است ؟

اگر ساختار و استخوان بینی را به سه قسمت تقسیم کنیم یک سوم بالا را استخوان تشکیل داده و دو سوم پایین را غضروف بینی.

در قسمت بالای بینی انحراف و قوز و برآمدگی چشمگیری دیده می شود که پوست نازکی درد و پره های باریک و کوچکی دارد.

بینی های استخوانی به ظاهر باریک و بلند بودنشان معروف هستند.

جراحی زیبایی بینی استخوانی چگونه انجام می شود ؟

عمل بینی استخوانی غضروفی با دو تکنیک باز و بسته قابل انجام است که روش جراحی بینی با توجه به نظر جراح بینی و با در نظر گرفتن نوع ایراد بینی انتخاب می شود.

ممکن است در سایت های پزشکی در مورد عمل بینی استخوانی با لیزر مطلبی را مشاهده کرده باشید به این فکر باشید که ایراد بینی استخوانی بدون عمل بینی را انجام دهید.

قابل ذکر است که رفع ایراد بینی بدون ایجاد برش و جراحی بینی قابل انجام نیست و لیزر فقط ایرادات ظاهر پوست بینی را از قبیل آکنه برطرف خواهد کرد و تاثیری بر روی بافت و غضروف بینی ندارد.

جراح بینی با توجه به روش جراحی بینی برش هایی را روی پوست بینی ایجاد می کند و پوست را از استخوان و غضروف بینی جدا می کند.

بعد از ایجاد شکاف با عمل استئوتومی اقدام به برداشتن قوز و برآمدگی بینی می کند.

 

جراحی زیبایی بینی استخوانی

 

نتیجه جراحی زیبایی بینی استخوانی چیست ؟

برای داشتن عمل بینی استخوانی طبیعی و مورد رضایت همچنین برای به حداقل رساندن عوارض جراحی بینی استخوانی باید به جراح بینی با تجربه مراجعه نمایید.

به دلیل داشتن پوست نازک بینی استخوانی کوچکترین تغییر شکل و ناهمواری روی غضروف بینی قابل مشاهده است.

جراح بینی خوب در جلسات مشاوره، بینی را از همه لحاظ مورد بررسی قرار می دهد و سپس شکل و فرم متناسب با اجزای چهره فرد را انتخاب می کند.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی بینی استخوانی

درست است که بینی استخوانی به دلیل ویژگی های ساختاری اش برای جراحی بسیار مناسب می باشد اما چنانچه برای جراحی آن جراح مجربی را انتخاب نکرده یا دستورالعمل های بعد از جراحی را رعایت نکنید به نتیجه رضایت بخشی از این جراحی زیبایی دست پیدا نخواهید کرد. در ذیل تعدادی از مهم ترین نکات بعد از جراحی بینی استخوانی را برای تان آورده ایم.

 

جراحی زیبایی بینی استخوانی

 

تغذیه بعد از جراحی بینی

تغذیه و رژیم غذایی تاثیر زیادی در روند بهبودی افراد دارد به همین دلیل:

 • به مدت 4 ساعت بعد از اتمام جراحی از خوردن و آشامیدن اجتناب نمایید؛ زیرا در این مدت زمان آثار مواد بیهوشی به میزان زیاد در افراد وجود داشته و وارد شدن هرگونه مواد غذایی به معده افراد موجب بروز حالت تهوع در آن ها خواهد شد.
 • خوردن غذاهای سفتی همچون ته دیگ و میوه جاتی همچون هویج برای هضم نیاز به جویدن زیاد دارد، عمل جویدن توسط فک انجام شده و چون فک به بینی متصل است حرکت آن به بینی فشار آورده و ممکن است موجب تشدید تورم بینی شود. لذا در روزهای ابتدایی غذاهای نرم و آبکی مثل سوپ و فرنی بخورید و رفته رفته رژیم غذایی معمول خود را از سر بگیرید.
 • سدیم یکی از موادی است که مصرف آن ورم بینی را بیشتر می کند، این ماده به وفور در نمک وجود دارد لذا افراد می بایست حتی الامکان از خوردن غذاهای پر ادویه و پر نمک خودداری نمایند.
 • خوردن میوه جات، سبزیجات، ماهی و میگو تاثیر زیادی در روند بهبودی شما و همچنین پیشگیری از بروز یبوست در شما دارد لذا آن ها را به میزان زیاد در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 • نوشیدن آبمیوه های طبیعی و تازه مثل آب آناناس و آب کرفس در کاهش کبودی ناشی از جراحی بینی موثر است، آبمیوه های طبیعی و تازه و همچنین آب فراوان بنوشید.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

اگر در وضعیت درازکش، سر نسبت به بدن در سطح بالاتری قرار داشته باشد ورم سریع تر کاهش خواهد یافت. بنابراین در هنگام خوابیدن زیر سر خود دو یا چند بالشت قرار دهید.

همچنین بهتر است افراد به صورت طاقباز و به پشت بخوابند و از خوابیدن به پهلو اجتناب کنند زیرا در این وضعیت بینی تحت فشار قرار گرفته و ممکن است آسیب ببیند. برای جلوگیری از غلت زدن به پهلو می توانید به هنگام خواب در اطراف خود چند بالشت قرار دهید.

فعالیت بعد از جراحی بینی

 • به دلیل برش هایی که در حین جراحی بینی بر روی مخاط، استخوان ها و پوست بینی ایجاد می شود بدن فرد مقداری خون از دست داده و این امر موجب تضعیف قوای جسمانی او خواهد شد. به همین دلیل بهتر است افراد برای به دست آوردن مجدد قوای جسمی خود به مدت 1 هفته به استراحت مطلق بپردازند.
 • همچنین بیماران به دلیل وجود آثار مواد بیهوشی ممکن است در روزهای ابتدایی احساس سرگیجه داشته باشند. توصیه ما به افراد این است که مستقیماً از حالت درازکش به حالت ایستاده قرار نگیرند. به مدت 1 دقیقه بنشینید و سپس بایستید.
 • افراد نباید سر خود را به سمت پایین خم کنند زیرا با این کار میزان گردش خون در سر و صورت افزایش یافته و این امر موجب زیاد شدن ورم بینی می شود.
 • بیمار بعد از 1 هفته مجاز به از سرگیری فعالیت های روزمره خود است، بعد از 1 هفته می توانید فعالیت های سبکی مثل پیاده روی را انجام داده و ورزش های سبک را نیز بعد از 2 ماه  انجام دهید.

چسب زدن بعد از جراحی بینی

هدف از جراحی زیبایی بینی برطرف کردن مشکلات بینی و در برخی موارد تغییر فرم آن می باشد. با این کار بینی در موقعیت جدیدی قرار می گیرد که باید در آن موقعیت ثابت بماند. به همین منظور جراح بعد از اتمام جراحی بر روی بینی چسب قرار داده و به فرد توصیه می کند که حتماً بر روی بینی خود چسب بزند.

استفاده از چسب بینی به مدت 2 هفته هم در شکل گیری بهتر بینی و هم بر کاهش تورم آن موثر است لذا می بایست در این مدت زمان به طور مستمر مورد استفاده قرار گیرد. بعد از 2 هفته دیگر استفاده از چسب بینی بر شکل گیری آن تاثیر نداشته ولی در کاهش تورم بینی موثر است به همین دلیل توصیه پزشکان به بیماران خود این است که حداقل به مدت 2 ماه از چسب بینی استفاده کرده و اگر تمایلی به کاهش سریع تر تورم بینی خود ندارند فقط شب ها بر روی بینی خود چسب بزنند.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی چقدر است ؟

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی با توجه به فاکتورهایی از قبیل نوع و ایراد بینی دستمزد جراح بینی و متخصص بیهوشی ، هزینه کلینیک و اتاق عمل تعیین می شود.

پاسخ

پانزده + 3 =