جراحی بینی مردان

همه چیز در مورد جراحی بینی مردان

جراحی بینی مردان : در سال های اخیر جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در جامعه بسیار رواج پیدا کرده و طرفداران زیادی حتی بین آقایان دارد. البته این در حالیست که آقایان بر عکس خانم ها تنها در صدد رفع ایرادات بینی هستند و خواستار تغییرات چندانی در بینی خود نمی باشند.

 

جراحی بینی مردان

 

تفاوت جراحی بینی مردان و جراحی بینی بانوان

اغلب آقایان تمایل دارند شکل بینی آن ها طبیعی و با قوس کمتری باشد، این در حالیست که معمولا بانوان خواستار کوچک کردن بینی با قوس بیشتر هستند. به طور کلی اغلب آقایان خواستار جراحی بینی طبیعی هستند و خانم ها علاقمند به جراحی بینی فانتزی.

پوست بینی آقایان به دلیل دارا بودن هورمون های مردانه ، بسیار ضخیم تر از پوست بینی بانوان می باشد. در اغلب آقایان به دلیل وزن زیاد بافت بینی ، افتادگی نوک بینی بیشتر مشاهده می شود.

مشکلات شایع بینی در مردان

برخی از شایع ترین مشکلات بینی مردان عبارتند از :

 • شکستگی بینی
 • نوک بزرگ و کروی شکل
 • دارا بودن قوز استخوانی بر روی بینی
 • نوک سر پایین ( به ویژه هنگام لبخند زدن )
 • بزرگ بودن سوراخ بینی
 • بینی با فرو رفتگی بیش از حد
 • پل بینی خیلی مسطح و گسترده

 

جراحی بینی مردان

 

مشکلات تنفسی در مردان

بسیاری از آقایان در تنفس با بینی خود دچار مشکل هستند و به هنگام خواب خرو پف می کنند. به همین دلیل در هنگام جراحی بینی آقایان باید به مجراهای تنفسی آنها نیز توجه شود.

انتخاب جراح بینی

امروزه جراحان بینی زیادی وجود دارند. اما دقت داشته باشید برای انتخاب بهترین جراح بینی در مردان ، جراحی را انتخاب نمایید که در انجام جراحی بینی مردانه تجربه و مهارت کافی را داشته باشد.

انواع بینی

بینی افراد به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم می شود که ما در ذیل توضیاتی در رابطه با جراحی بینی گوشتی را خدمت تان ارائه کرده ایم.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بسیار سخت و دشوار است، بنابراین جراحان باید از مهارت بسیار بالایی برخوردار بوده و با تکنیک های مرتبط با این نوع جراحی بینی آشنایی کامل داشته باشند.

نخست با تعریف بینی گوشتی آشنا می شویم. بینی های دارای پوست ضخیم و غدد زیر جلدی بزرگ و حفره های باز بر روی پوست، بینی های گوشتی نامیده می شوند. دراین نوع بینی ها، غضروف معمولاً ضعیف بوده و بخش اصلی بینی از پوست، چربی زیر آن و غدد زیرجلدی تشکیل شده است. در این نوع بینی ها نوک بینی اغلب آویزان می باشد و پره های بینی باز وضخیم هستند. این نوع بینی ها به دلیل هورمون های جنسی مردانه و پوست چرب، در مردان عمومیت بیشتری دارند.

در گذشته بخش عمده ای از غضروف برای درمان این نوع بینی ها در جراحی های رینوپلاستی برداشته می شد. پس ازآن فرو رفتگی ها و اسکارهایی در نتیجه ی ایجاد فضای خالی، در بینی ایجاد می شد. بیماران اغلب تصور می کنند که برداشتن پوست یک روند مفید است، ولی اینطور به نظر می رسد که  برداشتن پوست باعث ایجاد زخم های شدید و جدی می شود. بنابراین امروزه در جراحی ها این روند توصیه نمی شود.

 

 

همچنین باید افزود:

تقویت غضروف و استفاده از غضروف سپتوم میانی یا سپتوم برای تقویت نوک بینی و بطور کلی تقویت بافت غضروف، موثرترین روش به شمار می آید. جراح بخشی از غضروف سپتوم را برداشته و آن را در زیر نوک بینی قرار می دهد. با این تکنیک،جراح تلاش می کند تا نوک بینی را بالا آورده و آن را تقویت نماید.

همانطور که قبلاً ذکر شد، در بینی های گوشتی، غضروف اغلب ضعیف است و دارای ساختار خوبی نمی باشد. بنابراین، کاهش دادن یا ضعیف کردن غضروف، باعث آویزان و صاف شدن بینی می شود. در بینی های گوشتی، در زمانی که سر را بالا و به سمت عقب می برید، بینی به شکل نیم دایره و ذوزنقه ای شکل دیده می شود.

یکی از مفید ترین اقداماتی که می توان در رینوپلاستی انجام داد، برداشتن پره ها و لبه های پره های بینی با دقت زیاد، برای کوچک تر کردن آن می باشد. بهترین روش برای رینوپلاستی در افراد دارای پوست بینی ضخیم، جراحی باز می باشد. در جراحی بسته، از آنجایی که نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتیجه جراحی زیبایی بینی گوشتی چندان رضایت بخش نخواهد بود. بیمارانی که پوست بینی آن ها ضخیم است، باید انتظارات منطقی از جراحی بینی خود داشته و بدانند که شاید جراحی بینی آن ها نتیجه ای را که مد نظرشان است به دست ندهد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • به طبع پس از جراحی بینی افراد با یک سری عوارض مواجه می شوند که بر اثر آسیب های وارده بر بافت بینی بوده و پس از مدتی و با رعایت نکات مراقبتی بهبود می یابند.
 • کبودی و تورم از بارز ترین عوارض این عمل بوده که معمولا تا سه روز بیشتر شده و به شدت آن افزوده خواهد شد. به همین دلیل توصیه می شود در این مدت چندان مقابل آینه قرار نگیرید. اما اقداماتی هستند که به شما برای کاهش تورم و کبودی صورت کمک می کنند که در ذیل به آن ها اشاره خواهیم کرد :
 • حداقل تا سه روز از کمپرس یخ استفاده کنید و به روی گونه و چشم های خود قرار دهید. توجه داشته باشید که کمپرس به روی بینی و قالب آن قرار نگیرد تا کوچک ترین فشار به آن وارد نشود. شما می توانید کمپرس یخ را در منزل تهیه کرده یا از داروخانه نسبت به تهیه عینک سوئدی اقدام نمایید.

جراحی بینی مردان

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • یکی دیگر از کار هایی که به شما برای کاهش تورم و کبودی صورت کمک می کند ، مصرف آب میوه های طبیعی به خصوص آب کرفس است. در واقع آب کرفس یا پرتغال تاثیر حیرت انگیزی در کاهش تورم و کبودی صورت خواهد داشت.
 • همچنین بهتر است به صورت طاقباز بخوابید و به هنگام استراحت حتما از دو یا سه بالش استفاده کنید تا در حالت نیمه نشسته باشید به صوریکه سر و پاها بالا تر از سر قرار داشته باشند.
 • اقداماتی هستند که افراد باید حداقل دو هفته از انجام آن ها صرف نظر کنند. این اقدامات عبارتند از :
 • استعمال دخانیات : نیکوتین موجود در سیگار یا قلیون احتمال خون ریزی را افزایش می دهد. همچنین مانع اکسیژن رسانی به خون می شود بنابراین استعمال دخانیات حداقل تا دو هفته ممنوع می باشد.
 • نوشیدنی های حاوی الکل : مصرف این نوشیدنی ها با گشاد کردن رگ های خونی موجب کند شدن روند ترمیم خواهند شد.
 • دارو های رقیق کننده : استفاده از دارو های رقیق کننده غلظت خون را از بین می برند و در نتیجه باعث می شوند تا ریسک خونریزی افزایش یابد.
 • در این مدت از رانندگی کردن نیز خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی مردان

هزینه جراحی بینی در مردان ، به فاکتور های مختلفی چون میزان ایرادات ظاهری بینی ، مشکلات تنفسی بینی و همچنین هزینه های جانبی چون دستمزد جراح بینی ، هزینه های بیمارستان و هزینه هایی از این قبیل بستگی دارد که در اولین جلسه مشاوره توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button