09 جولای

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : عمل زیبایی بینی به منظور تغییرات لازم در بینی جهت زیبایی هر چه بیشتر شخص انجام می گیرد. زمانی که بیمار به جراح بینی مراجعه می کند بعد از معاینه های انجام شده و بررسی نوع و پوست بینی می تواند در مورد بینی وی و نتیجه جراحی بینی نظراتی داشته باشد.

برخی از افراد از جراح بینی خود می خواهند که بینی خود را به صورت فانتزی و یا عروسکی تغییر بدهند ما در این مطلب بررسی می کنیم که آیا جراحی بینی فانتزی امکان پذیر خواهد بود.

جراحی بینی فانتزی

بهترین جراح بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی به دلیل این که جزو جراحی های زیبایی به حساب می آید در ابتدا باید برای انجام آن خوب فکر کنید، پس از این که تصمیم نهایی را گرفتید برای انتخاب جراح بینی خوب تحقیق کنید.

سعی کنید از دوستان و آشنایانی که به تازگی جراحی بینی انجام داده اند درباره جراح بینی شان اطلاعاتی به دست آورید. در صفحات گوگل نیز می تواند با مراجعه به قسمت درباره دکتر جراحان بینی اطلاعاتی درباره میزان تحصیلات و سابقه آن ها به دست آورید.

توجه داشته باشید که حتما نمونه کار های جراح بینی مورد نظر را مشاهده کنید و سپس برای تجربه جراحی بینی فانتزی با وی اقدام کنید.

هدف از جراحی زیبایی بینی

زیبایی ظاهری در عمل بینی اقداماتی که صورت می گیرد به دو منظور است. اول اینکه تمامی مشکلات مربوط به بینی مانند رفع برآمدگی بینی ، از بین بردن نوک بینی های افتاده و سوراخ های بینی و غیره برطرف شود و بعد از آن جراح بینی به اقداماتی ظریف جهت هر چه زیباتر شدن بینی می پردازد.

افرادی که متقاضی جراحی بینی فانتزی هستند باید بدانند زیبایی بینی به کوچک بودن بینی نیست بلکه عوامل زیادی در زیبایی بینی نقش دارند که یکی از آنها تناسب بینی با دیگر اجزای صورت است.

بینی های فانتزی دارای ظاهری کوچک و نوک سر بالا هستند و در صورتی که با چهره هماهنگی نداشته باشد نه تنها باعث زیبایی ، بلکه صورت فرد را نامتناسب کرده به صورتی که با اولین برخورد با هر شخصی ناسازگاری بینی با صورت وی به چشم می آید .این اتفاق به خصوص در مردانی که دارای بینی های فانتزی هستند دیده شده است.

جراحی-بینی-فانتزی

حفظ عملکرد تنفسی

دیگر موردی که در جراحی زیبایی بینی به آن باید توجه داشته باشیم عملکرد تنفسی بیمار است. درست است که معمولا در جراحی بینی ، اقدام به کوچک کردن بینی می شود اما این کوچک شدن بینی دارای قوانین و محدودیت های خاص خودش است.

در حین کوچک شدن بینی ساختار بینی بایدتقویت بشود و نباید از استحکام ساختمان بینی کاسته شود اما احتمال این اتفاق با جراحی بینی فانتزی بسیار بالا می رود.به دلیل تغییرات زیاد به وجود آمده در بینی و کوچکی بیش از اندازه ، بینی با مشکلات تنفسی رو به رو می شود.

سوراخ ها و پره های بینی تغییر زیادی می کند و نوک بینی سربالا می شود و به دنبال آن مجاری تنفسی با مشکل رو به رو خواهند کرد.

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی در تمامی افراد امکان پذیر نمی باشد هر گونه بینی را نمی توان به مقدار زیاد کوچک کرد.

در بینی های به اصطلاح گوشتی بیشتر حجم بینی را پوست ضخیم تشکیل داده و تیغه بینی از ساختار محکمی برخوردار نیست و در صورتی که غضروف های بزرگ بینی جهت کوچک شدن برداشته شوند ممکن است باعث افتادگی بینی و غیر طبیعی بودن بینی شود.

معمولا فاصله بینی و لب بین نود تا صد درجه است و در صورتی که این اندازه رعایت شود عمل بینی طبیعی خواهد بود اما می توان این زاویه را تا 110 درجه تغییر داد که جراحی بینی فانتزی خواهد شد در غیر این حالات بافت بینی تخریب شده و آسیب های جبران ناپذیری به فرد وارد می شود.

همچنین بهتر است بدانید افرادی که عمل بینی فانتزی داشته اند بسیار مشکل است که عمل ترمیم بینی داشته باشند زیرا بینی به قدری کوچک شده که جراح بینی کار مشکلی در پیش داشته و باید از تکنیک های مختلفی استفاده کند.

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

برخی از افرادی که برای انجام جراحی زیبایی بینی به کلینیک ها یا مطب های جراحان بینی مراجعه می کنند از جراح بینی می خواهند که نتیجه جراحی بینی شان نیمه فانتزی باشد. در اصل تعریفی برای جراحی نیمه فانتزی وجود ندارد و این اصطلاحی است که عموم از آن استفاده می کنند.

منظور هر شخص از داشتن بینی نیمه فانتزی با دیگری متفاوت است. برخی دوست دارند قوس بینی شان کمتر باشد و برخی دیگر علاقه دارند بینی شان کمتر باریک و سر بالا شود.

جراحی بینی طبیعی

برخلاف بینی های فانتزی ، در جراحی بینی طبیعی تنها ایرادات بینی برطرف خواهد شد و تغییر چندانی در ظاهر بینی ایجاد نمی شود. این جراحی بیشتر در میان آقایان رواج دارد چرا که فانتزی شدن بینی در آقایان موجب بهم ریختن تناسبات صورت شده و جذابیت صورت مردانه را تحت تاثیر قرار می دهد.

در بینی طبیعی زاویه نوک بینی تا لب حدود 95 درجه می باشد و هیچ قوسی در بینی ایجاد نخواهد شد.

جراحی بینی فانتزی

انواع بینی

یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در نتیجه جراحی بینی ، میزان ضخامت پوست است. این ویژگی بینی ها را به دو نوع استخوانی و گوشتی تقسیم بندی کرده است.

  • بینی استخوانی

در بینی استخوانی ضخامت پوست بسیار کم بوده و استخوان بینی از استحکام بالایی برخوردار می باشد. بینی های استخوانی برای انواع جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی مناسب هستند. از دیگر مشخصه های بینی های استخوانی داشتن قوز و برآمدگی در پل بینی می باشد. البته این بدین معنا نیست که قوز تنها مختص بینی های استخوانی است چرا که ممکن است یک بینی قوز داشته باشد اما به دلیل ضخیم بودن پوست بینی جزو بینی های گوشتی محسوب شود.

  • بینی گوشتی

ضخامت پوست در بینی های گوشتی بیشتر از بینی استخوانی می باشد. همچنین غضروف این بینی ها ضعیف تر است. به افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند توصیه می شود، به هیچ عنوان جراحی بینی فانتزی انجام ندهند. به دلیل ضخامت پوست بینی گوشتی ، ظرافت و تغییرات ایجاد شده به خوبی قابل مشاهده نیست و ممکن است تنها نوک بینی کمی گرد شود.

معمولا افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند نگران برگشت پذیری بینی خود می باشند. این در حالیست که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی، با گرافت گذاری و تقویت غضروف ها از برگشت پذیری و افتادگی نوک بینی جلوگیری خواهد شد.

جراحی بینی فانتزی

انواع روش های جراحی بینی

محلی که برش ها در آن ایجاد می شوند تعیین کننده نوع روش جراحی بینی هستند. انتخاب اینکه جراحی بینی از طریق کدام روش انجام شود به تجربه و سلیقه جراح بینی بستگی دارد.

  • جراحی بینی باز

در این روش برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش به دلیل اینکه جراح اشراف کامل به بینی دارد، احتمال نامتقارنی و بروز عوارض بسیار کم است.

  • جراحی بینی بسته

در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود و به پوست آسیب چندانی وارد نخواهد شد. جراحی بینی به روش بسته معمولا اولویت دوم جراحان بینی می باشد چرا که دید جراح محدود است.

البته در جراحی بینی به روش بسته میزان کبودی و تورم کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

درباره نویسنده

ali meighani
فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

One thought on “جراحی بینی فانتزی

  1. خرید بک لینک - آگوست 14, 2017 در 12:24 ق.ظ

    سلام.وبسایت جامعی دارید.دست گلتون درد نکنه

    پاسخ

پاسخ

18 − شش =