جراحی بینی زنان

جراحی بینی زنان

جراحی بینی زنان از رایج ترین جراحی های زیبایی است بین بانوان می باشد و امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

بینی در مرکز صورت است و کوچکترین ایراد آن زیبایی بقیه اجزای صورت را تحت شعاع قرار می دهد.

جراحی زیبایی بینی به منظور برطرف کردن ایرادات ظاهری و در عین حال حفظ عملکرد تنفسی و تناسب با بقیه اجزای چهره ملاک جراحی بینی موفق است.

نقش جراح بینی

بهترین جراح بینی با توجه به جنسیت ، نوع و ساختار بینی عمل بینی را به نحوی انجام می دهد که با برطرف شدن ایراد بینی بینی جراحی شده با چهره فرد سازگاری داشته باشد.

قبل از انجام جراحی بینی با جراح بینی خود مشورت نمایند و انتظار خود را از انجام عمل جراحی بینی بیان نمایند.

جراح بینی با توجه به نوع و ساختمان کلی بینی و جنسیت فرد و آناتومی چهره دیدگاهی کلی در مورد نتیجه جراحی بینی به فرد بدهد.

جراحی بینی زنان

تفاوت جراحی بینی زنان و مردان چیست ؟

 • آناتومی بینی بانوان و آقایان متفاوت است و دیدگاه های مختلفی برای جراحی بینی بین آقایان و بانوان است.
 • بانوان تمایل دارند بینی های سر بالا و ظریف داشته باشند در صورتی که آقایان به رفع ایرادات ظاهری بینی کفایت می کنند و خواستار بینی و مستحکم هستند.
 • نوع شکل ، اندازه و موقعیت کلی بینی در داشتن جراحی بینی موفق تاثیر گذار می باشد.
 • زاویه لب و بینی در بانوان حدود 105 درجه و زاویه قوس بینی در بانوان حدود 120 درجه و زاویه لب و بینی در آقایان 90 درجه می باشد و در حالی که در آقایان 115 درجه است.
 • بانوان انتظارشان از جراحی بینی داشتن بینی کوچک با قوس بیشتری می باشد در حالی که آقایان خواستار یک بینی با افزایش ارتفاع پل بینی و پهن هستند.
 • به طور کلی پهنای بینی مردان از روبرو بیشتر است و برای اینکه سلامت عملکرد تنفسی خدشه دار نشود و حفظ شود در جراحی بینی مردان فقط ایرادات بینی از قبیل قوز یا کجی ظاهری بینی برطرف می شود.
 • در جراحی بینی زنان ظرافت کاری های بیشتری روی بینی اعمال می شود درحالی که عملکرد تنفسی نیز حفظ خواهد شد.
 • نتیجه جراحی بینی آقایان ، بینی طبیعی عمل شده خواهد بود تا جذابیت چهره مردانه حفظ شود در حالی که داشتن بینی ظریف چهره بانوان را زیباتر می کند.

فرم دهی بینی زنان

نکته ای که بانوان باید به آن توجه داشته باشند میزان تناسب بینی جراحی شده با اجزای دیگر صورت است.

برخی از بانوان ترجیح می دهند که بینی بسیار سربالا باشد و فرمی کاملاً عروسکی داشته باشد اما این نوع از بینی به طور کلی خیلی مورد پسند نیست و چهره را مصنوعی می کند.

در نتیجه بانوان پیش از هر گونه اقدامی باید به درک درستی از رینوپلاستی و فرم مناسب بینی دست یابند تا نتیجه حاصل از عمل بینی باب میل شان باشد.

جراحی بینی طبیعی رایج ترین جراحی در بین متقاضیان رینوپلاستی است ولی برخی از بانوان تمایلی به این جراحی ندارد زیرا فرم بینی کاملاً مشابه بینی طبیعی است و تمرکز جراح بینی بر روی رفع ایرادات بینی است .

به همین دلیل بانوان خیلی تمایل به رینوپلاستی طبیعی ندارد ، در چنین مواقعی جراحی بینی نیمه فانتزی بهترین گزینه برای جراحی بینی زنان می باشد.

جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از بینی فانتزی و طبیعی است به همین دلیل بسیار زیبا است.

در بینی نیمه فانتزی ، قوس زیبا و متناسبی بر روی بینی مشاهده می شود و نوک بینی کمی به سمت بالا است.

هرچند پیشنهاد می شود بانوان در زمینه فرم دهی بینی حتماً با جراح بینی مشورت کنند تا مشاوره های مورد نیاز را دریافت کنند.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • طبیعتا افرادی که متقاضی جراحی بینی هستند ، در اولین قدم به دنبال بهترین جراح بینی در محدود خود یا نواحی اطراف می باشند. چرا که این این مهم بر هیچ کسی پنهان نیست که میزان مهارت و تجربه جراح بینی در نتیجه نهایی جراحی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
 • به بررسی میزان امکانات و کادر درمانی محل جراحی بپردازید.
 • در قدم بعدی فرد به مطب پزشک مراجعه کرده و در اولین جلسه مشاوره درباره مشکلات ظاهری یا عملکردی بینی خود با جراح بینی صحبت می کند. همچنین به پزشک خود می گوید که چه انتظاراتی از جراحی بینی دارد.
 • افرادی که در حال مصرف دارویی هستند ( گیاهی یا شیمیایی ) یا از حساسیت دارویی برخودارند باید پزشک خود را در جریان بگذارند. همچنین اگر سابقه بیماری به خصوصی داشته یا طی یک سال گذشته جراحی انجام داده اند به جراح بینی خود اطلاع می دهند.
 • در قدم بعدی و پس از تجویز پزشک باید نسبت به انجام آزمایشات ، سی تی اسکن و عکسبرداری بپردازد و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود قرار دهد.

 

جراحی بینی زنان

 

اقداماتی هستند که بهتر است از دو هفته پیش از جراحی بینی از انجام آن صرف نظر کنید :

 • استعمال دخانیات : همانطور که می دانید دخانیاتی همچون سیگار ، قلیون و غیره حاوی نیکوتین هستند. نیکوتین موجب تنگ شدن رگ های خونی شده و این اصل موجب می شود تا اکسیژن رسانی به خونی با مشکل مواجه شود و روند جراحی به خوبی پیش نرود.
 • الکل : الکل موجب گشاد شدن رگ های خونی شده و سبب رقیق شدن خون می شوند. این مورد احتمال خون ریزی را افزایش داده و برای بیمار خطرناک است. همچنین الکل موجب افزایش ادرار شده و منجر به کاهش آب بدن نیز خواهد شد.
 • دارو های رقیق کننده : استفاده از دارو هایی که از خانواده آسپرین ، پروفن ، وارفارین و غیره هستند موجب رقیق شدن خون شده و مصرف آن ها خطرناک است.
 • اقدامات دندانپزشکی : از دو هفته قبل از جراحی بینی هرگونه اقدام دندانپزشکی خود را به 6 هفته پس از عمل موکول فرمایید.

جراحی بینی زنان

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

 1. بهتر است چند روز قبل از عمل شروع به مصرف مواد غذایی مغذی نمایید. همچنین مایعات بیشتری بنوشید.
 2. شب قبل از عمل بینی ، شام سبکی میل کنید و استحمام نمایید.
 3. از 8 ساعت پیش از جراحی بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 4. روز عمل خانم ها بدون آرایش ، لاک و زیور آلات به محل جراحی مراجعه کنند. آقایان نیز به اصلاح ریش و سبیل خود بپردازند.
 5. چند دقیقه زود تر و به اتفاق یک همراه در محل جراحی حضور داشته باشید.
 6. روز عمل به همراه داشتن مدارک پزشکی و شناسایی الزامیست.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از جراحی عوارضی همچون درد ، تورم و کبودی امری طبیعی بوده و به تدریج برطرف می شوند. همچنین معمولا افراد دچار گلو درد نیز خواهند شد که این عارضه به دلیل لوله بیهوشی ای است که در حین عمل در گلو قرار داده شده است.
 • شما می توانید برای کنترل درد گلوی خود از مایعات گرم استفاده نمایید. همچنین استفاده مداوم از کمپرس یخ ( حداقل تا 72 ساعت ) در از بین رفتن یا کاهش تورم و کبودی صورت شما بسیار موثر است.
 • مصرف قرص ، پماد و دارو های تجویز شده را فراموش نکنید.
 • حتما به شستشوی بینی خود بپردازید اما از وارد کردن هر جسمی حتی گوش پاک کن یا دستمال کاغذی به داخل بینی خود پرهیز نمایید.
 • از غذا های نرم و میکس شده استفاده کنید و به دلیل اینکه حین عمل آب بسیار از دست داده اید ، از مایعات بیشتری بنوشید. مصرف آب کرفس در کاهش تورم و کبودی و مصرف آب آناناس در بهبودی زخم ها بسیار موثر هستند.

پاسخ

5 × 2 =

Call Now Button