جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما

جراحی بینی در فصل سرما :به گفته اطلاعات پزشکی هنگامی که هوای خانه گرم و خشک می شود موجب تحمیل شدن بار اضافی به بینی سالم می گردد تا بیش از روز های معمولی مخاط را مرطوب نگه دارد.

حال در شرایطی که بینی عمل شده باشد و برای اصلاح کردن شکل ظاهری بینی ، اصلاح انحراف بینی ، اصلاح  اختلالات تنفسی و پیشگیری از بروز بیماری سینوزیت کار هایی انجام گردد مایعات و رطوبت بینی به شدت کاهش پیدا می کند.

همچنین بینی و دهان افراد دچار خشکی می شود و امکان دارد داخل بینی هم خشک شود که این امر موجب نارضایتی افراد می گردد .

طی این امر افرادی که می خواهند جراحی بینی در فصل سرما انجام دهند باید از این موارد آگاه باشند و مراقبت های خاصی انجام دهند که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت.

 

جراحی بینی در فصل سرما

 

اقدامات پس از جراحی بینی در فصل سرما

  • اولین و از موثر ترین راه ها پس از جراحی بینی در فصل سرما استفاده از قطره ، اسپری یا سرم نمکی استریل می باشد که باید تحت نظر پزشک تجویز و استفاده گردد.
  • راه دوم استفاده از پماد در داخل بینی به تجویز پزشک است که موجب نرم کردن مخاط به ویژه  بخیه های داخلی بینی می شود، این امر به جذب بهتر بخیه ها کمک می کند.
  • نوشیدن آب و مایعات در این شرایط تاثیر بسزایی دارد.
  • فراموش نکنید که کشیدن سیگار به مدت دو هفته ممنوع می باشد زیرا سیگار موجب خشکی بینی و همچنین طولانی تر شدن دوران نقاهت پس از جراحی بینی می شود.
  • برای مرطوب کردن فضای خانه افراد می توانند از دستگاه بخور استفاده کنند.

تاثیر سرما بر بینی عمل شده

برخی از کاندیدای جراحی بینی در این فصل تصور می کنند سرما بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیر می گذارد در صورتی که اگر به مواردی که در بالا ذکر کردیم رعایت شود سرما هیچ گونه خللی در نتیجه جراحی بینی به وجود نمی آورد.

در کل باید به اطلاع شما برسانیم که هیچ محدودیتی برای عمل بینی در فصول سرما وجود ندارد و ما هیچ گونه ارجحیت فصلی در جراحی بینی نداریم.

بهترین سن برای عمل بینی

افراد هنگامی می توانند کاندیدای جراحی بینی باشند که از نظر جسمی و روحی به تکامل رسیده باشند.

به عبارت واضع تر هنگامی که اعضای بدن ازجمله صورت از نظر رشدی کامل شده باشند افراد می توانند جهت انجام جراحی بینی اقدام کنند.

این امر به این دلیل است که اگر اعضای صورت به طور کامل رشد نکرده باشند ممکن است پس از جراحی بینی در نتیجه جراحی بینی اختلال ایجاد کند.

جراحی بینی در فصل سرما

چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است ؟

یکی از رایج ترین سوالات متقاضیان مناسب ترین فصل برای انجام جراحی زیبایی بینی است .

در اصل فصل خاصی برای رینوپلاستی توصیه نمی شود زیرا هر فصلی تاثیر منفی و مثبت خود را دارد.

به طور مثال فصل تابستون از نظر رفت و آمد بیمار به پزشک مناسب تر است ولی گرمای هوا منجربه تشدید تورم بینی یا دیرتر از بین رفتن ورم بینی می شود.

همچنین در فصل بهار به دلیل افزایش میزان آلرژی ، امکان عطسه کردن بیمار به طور مکرر وجود دارد و این امر نتیجه رینوپلاستی را می تواند تحت تاثیر قرار دهد .

در نتیجه نمی توانیم بگوییم که عمل بینی در کدام فصل مناسب تر است و بهتر است افراد هر زمانی که از نظر جسمی و مالی برای رینوپلاستی آماده بودند اقدام به جراحی زیبایی بینی نمایند.

در کل شرایط آب و هوایی معیاری برای انجام رینوپلاستی نباید باشند و فرد باید زمانی اقدام به جراحی زیبایی کند که از بتواند مدتی را در منزل استراحت کند و از نظر مالی تحت فشار نباشد.

 

 

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button