17 سپتامبر

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

افرادی که یک بار عمل جراحی بینی انجام داده اند و از نتیجه آن رضایت ندارند می توانند مجددا جراحی بینی انجام دهند که به ابن عمل بینی ، جراحی بینی ترمیمی گفته می شود.

با ما همراه باشید تا بیشتر درباره این جراحی زیبایی برای شما عزیزان صحبت کنیم.

شاید چهارچوب بینی تان به قدری سالم باشد که قادر به تحول جراحی پلاستیک دیگری را داشته باشد، به همین دلیل باید صبر بیشتری پیشه کنید و برای مدتی از انجام جراحی بینی صرف نظر کنید.

اگر به هر دلیلی از نتیجه جراحی بینی تان ناراضی هستید به هیچ عنوان اقدام فوری برای انجام عمل بینی مجدد نکنید.

در صورتی که یک بار جراحی بینی انجام داده اید و قصد دارید برای بهبود نتیجه آن مجددا عمل جراحی انجام دهید، باید 1 سال منتظر بمانید تا فاصله ای یک ساله میان جراحی بینی قبلی تا جراحی بینی ترمیمی تان ایجاد شود.

برای انجام این جراحی زیبایی ، بهتر است هیچ گونه بافت زخمی در داخل بینی وجود نداشته باشد.

توجه داشته باشید که با هر بار انجام جراحی بینی ، پیچیدگی این جراحی زیبایی افزایش پیدا می کند.

جراحی بینی ترمیمی

بهترین دکتر برای عمل ترمیمی بینی

 • برای انجام هر عمل جراحی زیبایی ابتدا در انتخاب جراح بینی متناسب با آن بسیار دقت کنید.
 • تحصیلات، تجربه، تبحر جراح زیبایی را در نظر بگیرید.
 • نمونه کار های وی را مشاهده کنید.
 • با بیماران وی گفت و گو کنید.

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، یکی از بهترین جراحان برای انجام جراحی بینی ترمیمی می باشند. می توانید برای یک جلسه مشاوره با دکتر میقانی با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

نمونه کار های دکتر علی میقانی در قسمت گالری سایت و اینستاگرام شان وجود دارند، در صورت تمایل می توانید آن ها را مشاهده کنید.

چرا برای انجام عمل بینی ترمیمی باید یک سال منتظر ماند؟

برای انجام جراحی زیبایی بینی ابتدا جراح بینی باید پوست را از استخوان بینی جدا کند تا بتواند تغییرات لازم را برای ایجاد یک بینی زیبا و جذاب اعمال کند.

پس از عمل بینی حدود 1 سال طول می کشد تا پوست به صورت کامل بر روی استخوان زیرین خود متصل شود. در این مدت بینی همچنان ورم دارد و پس از گذشت 1 سال شکل نهایی آن مشخص می شود.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته ، صرفا دو روش برای دستیابی به ساختار بینی می باشند که در عمل جراحی زیبایی بینی مورد استفاده قرار می گیرند و در ادامه به بررسی هر یک از روش های ذکر شده خواهیم پرداخت.

پیش از هر چیزی لازم به ذکر است که اکثر جراحان بینی ، جراحی بینی به روش باز را در قریب به اتفاق جراحی های خود بر می گزینند.

اگر بخواهیم مختصرا به علت این امر اشاره کنیم باید بگوییم که به دلیل بالا بودن اشراف جراح بر ساختمان بینی از جمله بر روی تیغه و نوک بینی ، امکان حصول نتایج رضایت بخش در جراحی بینی به روش باز به نسبت جراحی بینی به روش بسته بیشتر خواهد بود.

همچنین عوارض ایجاد شده از قبیل عدم تقارن بینی ، غیرقرینگی سوراخ های بینی ، بروز مشکلات تنفسی و غیره نیز در جراحی بینی باز ، کمتر از جراحی بینی بسته می باشد.

البته توجه داشته باشید تشخیص این مسئله که کدام یک از این تکنیک ها جهت انجام جراحی بینی ، مناسب تر است نهایتا به عهده جراح بینی می باشد و ایشان بر اساس سلیقه خود و انتظار بیمار از جراحی بینی به انتخاب یکی از این روش ها می پردازد.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

 • روش بسته جراحی بینی

در جراحی بینی به روش بسته ، به طور کلی جراح بینی یک برش در داخل بینی بیمار می زند و بدین ترتیب سبب جداسازی پوست بینی از اتصالات زیرین آن ( استخوان و غضروف ) می ‌شود.

در این روش جراح بینی باید به کمک همین برش ، ساختار داخل بینی را مورد بررسی قرار دهد و بدین طریق به اصلاح فرم غضروف و نیز استخوان های بینی بیمار بپردازد.

در روش بسته جراحی بینی ، به این خاطر که پوست بینی بیمار از اسکلت زیر آن به طور کامل جدا نمی شود می بایست جراح بینی در آنالیز فرم بینی  تبحر بالایی داشته باشد که بتواند تغییرات دقیقی بر روی بینی اعمال کند.

 • روش باز جراحی بینی

در جراحی بینی به روش باز ، در بخش تحتانی تیغه بینی که ناحیه اتصال سوراخ های بینی به هم می باشد یک بریدگی ایجاد می‌شود و تا بخش داخلی حفره های بینی امتداد می یابد.

در مرحله بعد ، با استفاده از ابزاری مخصوص ، پوست بینی کاملا بالا نگاه داشته می شود و جراح به وضوح قادر به مشاهده بافت ها ، غضروف‌ ها ، پل و تیغه بینی خواهد بود.

بنابراین در جراحی بینی باز ، جراح بینی می تواند با تسلط بیشتری نسبت به تصحیح فرم بینی اقدام کند.

توجه نمایید که در جراحی بینی باز ، این امکان وجود دارد که بتوان غضروف پیوندی به بینی افزوده و آن را به سهولت و با دقتی بالا جایگذاری و مستحکم نمود.

با توجه به مطلب مذکور باید گفت که دلیل ارجحیت جراحی بینی به روش باز نسبت به روش بسته ، عموما از این جهت است که در جراحی بینی باز ، این قابلیت برای جراح بینی وجود دارد که بتواند به راحتی بافت‌ های داخلی بینی را ببیند و به بهترین شکل ممکن به ایجاد تغییرات مورد نظر خود بپردازد.

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی

اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی ترمیمی مانند جراحیبینی اولیه به شرح زیر می باشد :

 • مراقب اسپلینت بینی و پانسمان بینی باشید که به هیچ عنوان جابه جا و خیس نشود.
 • 2 هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهایی از جمله بروفن و استامینوفن و غیره که موجب اختلال در انعقاد خون می گردد، خودداری نمایید.
 • چنانچه مبتلا به بیماری خاصی هستید و حتی به داروی خاصی حساسیت دارید جراح بینی را مطلع کنید.
 • آزمایش خون قبل از عمل بینی که توسط جراح بینی تجویز می شود را انجام دهید و در روز جراحی بینی همراه داشته باشید.
 • برای کاهش تورم و کبودی بینی از کمپرس سرد استفاده نمایید.
 • از استعمال دخانیات و هر گونه مشروبات الکلی خودداری نماید.
 • هنگام استراحت به صورت طاقباز بخوابید و تا یک هفته سر را با قرار دادن دو بالشت بالاتر از حد معمول خود قرار دهید.
 • از دستکاری لب بالا خودداری نمایید.
 • قبل از جراحی بینی ترمیمی باید برای اینکه معده حین عمل خالی باشد چیزی نخوریم به مدت 6 الی 8 ساعت.
 • بعد از جراحی بینی ترمیمی می توان خوردن را با نوشیدن مایعات طبیعی از قبیل آناناس شروع کرد و از غذاهایی که احتیاج به جویدن ندارد مانند سوپ استفاده نمود.

هزینه ترمیم بینی عمل شده

هزینه جراحی ترمیمی بینی به جراح بینی بستگی دارد. عموما این هزینه از هزینه جراحی بینی اولیه کمتر می باشد.

در برخی مواقع بینی به گونه ای تخریب شده است که هزینه ترمیم آن از عمل بینی ابتدایی بیشتر نیز می شود.

می توانید در جلسه مشاوره ای که با دکتر میقانی خواهید داشت از این هزینه پرس و جو کنید و از مقدار دقیق آن اطلاع پیدا کنید.

 

 

درباره نویسنده

ali meighani
فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

20 + 13 =