18 اکتبر

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته از تکنیک های جراحی بینی می باشد و به طور کلی عمل بینی به دو تکنیک جراحی بینی باز و بسته انجام می شود که انتخاب یکی از این دو روش توسط جراح بینی بر اساس نوع و ساختار بینی و میزان ایرادی که در بینی وجود دارد، انتخاب می شود.

روش های جراحی بینی

جراح بینی جهت اعمال تغییرات و رفع ایرادات بینی برش هایی را داخل و خارج بینی باید ایجاد کند تا به ساختمان اسکلتی و بافت بینی دسترسی داشته باشد.

در جراحی بینی باز برش روی کلوملا ایجاد می شود و پوست از ساختار بینی جدا می شود.

در جراحی بینی بسته برش ها داخل سوراخ های بینی خواهد بود و روی پوست بینی برشی ایجاد نخواهد شد و پوست توسط ابزار مخصوص از استخوان بینی جدا خواهد شد.

جراحی بینی بسته

عملکرد جراحی بینی بسته

عملکرد عمل بسته بینی به این صورت است بعد از اینکه برش در داخل بینی ایجاد شد پوست از ساختمان و غضروف بینی جدا می گردد و توسط ابزار مخصوصی بالا نگه داشته خواهد شد تا تغییرات اعمال شود.

نکته قابل ذکر این است که افرادی که نوک بینی متقارنی ندارند و بینی های شدیداً کج و دارای انحراف دارند و افرادی که بینی گوشتی دارند مناسب رینوپلاستی بسته نیستند چرا که دسترسی جراح بینی محدود است.

نکاتی در مورد جراحی بینی بسته

امروزه تکنیک عمل بینی به روش بسته را جراحان بینی اولویت دوم خود قرار می دهند چرا که دسترسی را به استخوان و بافت بینی مخصوصا نوک بینی محدود می باشد.

جراح بینی ترجیح میدهد که روشی را انتخاب نمایند که دید و تسلط کامل روی استخوان و غضروف بینی داشته باشند و جراحی بینی را با دقت بیشتری و با کمترین خطای احتمالی انجام دهد.

جراحی بینی بسته برای افرادی که انتظار تغییرات چشمگیری را روی ساختارو فرم بینی خود دارند مناسب انجام جراحی بینی بسته نیستند چون به دلیل دسترسی محدود فقط ایراداتی از قبیل برطرف کردن قوز بینی که به قسمت نوک بینی ارتباطی ندارد انجام می شود.

قابل ذکر است که برش هایی که روی پره های بینی به منظور کوچک کردن پره های بینی ایجاد می شود ارتباطی به جراحی بینی بسته و باز ندارد و با توجه به صلاحدید جراح بینی اگر سوراخ های بینی متقارن نباشند یا بزرگ باشند ایجاد می شود.

هزینه جراحی بسته بینی

هزینه جراحی بینی به روش بسته به فاکتورهای مختلفی از قبیل نوع ایراد ساختمان بینی و هزینه کلینیک و اتاق عمل و دستمزد جراح بینی در افراد مختلف متغیر می باشد و بعد از اولین جلسه مشاوره حضوری و انجام معاینه بازگو خواهد شد.

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

درباره نویسنده

دکتر میقانی | جراح بینی تهران
دکتر علی میقانی فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

شش + چهارده =