بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

به بینی که حاوی غدد چربی زیادی باشد و پوست بینی ضخیم باشد بینی گوشتی گفته می شود ، پوست بینی به سه گروه بینی با پوست نرمال ، بینی با پوست ضخیم و بینی با پوست ضخیم تقسیم بندی می شود. ( جراحی بینی )

شکل کلی بینی از سه بخش پوست بینی، بافت های زیر پوست بینی ، نوع پوست پوشاننده روی بینی تشکیل شده است.

 

بینی گوشتی

 

ویژگی بینی های گوشتی

 • داشتن پره های بینی برجسته و پهن
 • دارای ظاهری گرد
 • حاوی چربی پوست بینی های گوشتی زیاد هستند.
 • داشتن غضروف بینی های گوشتی ضعیف
 • انعطاف بالا در بینی های گوشتی

جراحی بينی گوشتی

اشخاصی که دارای پوست ضخیم در بینی می باشند در اصطلاح بیني گوشتي دارند در جراحی با محدودیت های روبرو هستند که در جلسه مشاوره اولیه پزشک جراح بینی باید توضیحات لازم را به آنها بدهد .

در بینی های گوشتی معمولا تورم بعد از جراحی بینی در بعضی از اشخاص بیشتر از حالت عادی می باشد و ممکن است تا دو سال به طول بیانجامد.

سایز بینی های گوشتی را نمی توان خیلی خیلی کوچک کرد .

دکتر علی میقانی جراح بینی به اشخاصی که بینی های گوشتی دارند توصیه می کند بیشتر به فکر اصلاح عیوب بینی باشند و سعی در تقویت ساختار بینی را داشته باشند .

جراحان بینی های گوشتی با بکار گیری تکنیک های روز پزشکی به تقویت ساختار يینی گوشتی می پردازند ، این امر سبب می شود که نه تنها بينی گوشتی بر نمی گردد بلکه گذشت زمان سبب کاهش تورم بینی می شود و در نهایت بینی ساختار زیبایی تری پیدا خواهد کرد .

 

 

نتیجه جراحی بينی گوشتی

دکتر علی میقانی جراح بینی گوشتی بیان می کنند که اگر در جراحی کاستن و افزودگی انجام شود به همان شکل باقی خواهد ماند ، متاسفانه در خصوص بینی های گوشتی این تصور اشتباه وجود دارد که بینی های گوشتی پس از عمل باز میگردد این تصور کاملا اشتباه می باشد .

در جراحی بینی های گوشتی بیشترین کاری که انجام می شود ،تغییر شکل غضروف و استخوان بینی است . جراح بینی با روش های مختلفی غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهد تا فرد را به نتیجه مورد نظر برساند.

از طرفی پوست ضخیم هر گونه بی نظمی را پنهان می کند،پس در بینی های استخوانی ظرافت کار بیشتر نمایان می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بينی گوشتی

ویژگی های ساختاری بینی گوشتی ، به ویژه ضخامت زیاد پوست آن موجب می شود تا ورم بروز یافته بعد از جراحی این نوع بینی بیشتر از جراحی بینی استخوانی بوده و همچنین ورم ایجاد شده دیرتر رفع شده و فروکش نماید. ما در ادامه به نکاتی اشاره کرده ایم که با رعایت آن ها موجب برطرف شدن هرچه سریع تر عوارض شایع ناشی از جراحی بینی شده و به بهترین نتایج از این جراحی زیبایی دست خواهید یافت.

 

 

مهم ترین نکات مراقبتی بعد از جراحی بينی عبارتنداز:

 • بیمار بلافاصله بعد از جراحی بینی ، بعد از به دست آوردن هوشیاری و در صورتی که مشکل خاصی در او وجود نداشته باشد از بیمارستان مرخص شده و نیاز به بستری شدن او نخواهد بود.
 • بهتر است فردی را در روز جراحی در کنار خود داشته باشید تا شما را به خانه برساند زیرا بعد از این جراحی امکان رانندگی کردن را نخواهید داشت.
 • به هیچ عنوان در روزهای ابتدایی اقدام به مصرف غذاهایی که سفت بوده و هضم آن ها به جویدن زیاد نیاز دارد نکنید. حرکات شدید و زیاد فک ناشی از جویدن زیاد، موجب تشدید ورم بینی می شود.
 • به هیچ عنوان اقدام به مصرف فست فود و سایر غذاهایی که در پخت آن ها از نمک و ادویه زیاد استفاده شده است نکنید زیرا مصرف این غذاها ورم بینی را تشدید می کند.
 • حتماً طی مدت زمانی که پزشک برای تان مشخص کرده و درست طبق آموزشی که به شما داده شده است بر روی بینی خود چسب بزنید.

دیگر مراقبت های بعد از جراحی بـینی گوشتی عبارتنداز:

 • طی روزهای ابتدایی به پهلو و به روی شکم نخوابید زیرا خوابیدن در چنین شرایطی ممکن است موجب آسیب دیدن بینی شود.
 • حتماً به صورت طاقباز و به پشت بخوابید و هنگام خوابیدن، زیر سرتان را با گذاشتن دو بالشت از سطح بدن تان بالاتر قرار دهید. با این کار نه تنها تورم سریع تر فروکش می کند بلکه تنفس نیز راحت تر صورت می گیرد.
 • به هیچ عنوان به مدت دو ماه نوشیدنی های الکلی مصرف نکرده و اقدام به استعمال دخانیات نکنید زیرا این کار موجب کند شدن روند بهبودی تان می شود. همچنین در این مدت زمان باید از استنشاق دود و قرارگیری در محیط های پر گرد و غبار نیز اجتناب نمایید.
 • به مدت 3 روز بر روی بینی خود کمپرس سرد و در 3 روز بعدی کمپرس گرم قرار دهید؛ با این کار نه تنها تورم بلکه کبودی نیز سریع تر فروکش می کند.
 • در نهایت و در صورت وجود مقدار زیادی تورم، دکتر علی میقانی ، جراح بینی تهران اقدام به تزریق کورتون در بینی می نماید.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Button