بینی گوشتی

بینی گوشتی

به بینی که حاوی غدد چربی زیادی باشد و پوست بینی ضخیم باشد بینی گوشتی گفته می شود ، پوست بینی به سه گروه بینی با پوست نرمال ، بینی با پوست ضخیم و بینی با پوست ضخیم تقسیم بندی می شود.

شکل کلی بینی از سه بخش پوست بینی، بافت های زیر پوست بینی ، نوع پوست پوشاننده روی بینی تشکیل شده است.

ویژگی بینی های گوشتی

  • داشتن پره های بینی برجسته و پهن
  • دارای ظاهری گرد
  • حاوی چربی پوست بینی های گوشتی زیاد هستند.
  • داشتن غضروف بینی های گوشتی ضعیف
  • انعطاف بالا در بینی های گوشتی

بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

اشخاصی که دارای پوست ضخیم در بینی می باشند در اصطلاح بیني گوشتي دارند در جراحی با محدودیت های روبرو هستند که در جلسه مشاوره اولیه پزشک جراح بینی باید توضیحات لازم را به آنها بدهد .

در بینی های گوشتی معمولا تورم بعد از جراحی بینی در بعضی از اشخاص بیشتر از حالت عادی می باشد و ممکن است تا دو سال به طول بیانجامد.

سایز بینی های گوشتی را نمی توان خیلی خیلی کوچک کرد .

دکتر علی میقانی جراح بینی به اشخاصی که بینی های گوشتی دارند توصیه می کند بیشتر به فکر اصلاح عیوب بینی باشند و سعی در تقویت ساختار بینی را داشته باشند .

جراحان بینی های گوشتی با بکار گیری تکنیک های روز پزشکی به تقویت ساختار بینی گوشتی می پردازند ، این امر سبب می شود که نه تنها بینی گوشتی بر نمی گردد بلکه گذشت زمان سبب کاهش تورم بینی می شود و در نهایت بینی ساختار زیبایی تری پیدا خواهد کرد .

نتیجه جراحی بینی گوشتی

دکتر علی میقانی جراح بینی گوشتی بیان می کنند که اگر در جراحی کاستن و افزودگی انجام شود به همان شکل باقی خواهد ماند ، متاسفانه در خصوص بینی های گوشتی این تصور اشتباه وجود دارد که بینی های گوشتی پس از عمل باز میگردد این تصور کاملا اشتباه می باشد .

در جراحی بینی های گوشتی بیشترین کاری که انجام می شود ،تغییر شکل غضروف و استخوان بینی است . جراح بینی با روش های مختلفی غضروف و استخوان بینی را تغییر می دهد تا فرد را به نتیجه مورد نظر برساند.

از طرفی پوست ضخیم هر گونه بی نظمی را پنهان می کند،پس در بینی های استخوانی ظرافت کار بیشتر نمایان می شود.

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

پاسخ

سه × دو =