اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی : کسانی برای جراحی بینی مراجعه می کنند در جلسه مشاوره درباره موارد بسیار مهم به آنها توضیحاتی داده می شود که یکی از آن اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی می باشد.

بهتر است بدانید استفاده از سرم شستشوی بینی سدیم کلراید بعد از جراحی بینی باعث کاهش تورم بینی شده و با تخلیه نمودن لخته های خون و ترشحات آن باعث رفع گرفتگی بینی می شود.

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی چیست ؟

در مواقعی که درعمل جراحی زیبایی بینی از بخیه های غیر جذبی استفاده شود بیمار موظف است برای جلوگیری از عفونت و ایجاد بوی بد در بینی به طور مرتب از سرم شستشوی بینی استفاده کند و بینی خود را بشوید.

 

اهمیت شستشوی بینی بعد از جراحی

 

نحوه شستشوی بینی با سرم بعد از عمل چگونه می باشد؟

برای شستشوی بینی ابتدا بینی را با استفاده از قطره ها و سرم های مخصوص بشویید، برای سهولت در انجام این کار می توانید از سرنگ نیز استفاده کنید.

به این نکته توجه داشته باشید تا زمانی که بخیه ها در داخل بینی هستند شستشوی بینی باید با دقت بیشتری انجام شود.

در هفته اول بعد از عمل جراحی بینی ، شستشوی بینی باید هر 2 الی 4 ساعت یک بار انجام شود و بعد از آن به مدت هفته هر 8 الی 12 ساعت یک بار انجام گیرد، به مرور زمان استفاده از محلول های شستشوی بینی کاهش می یابد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی باعث می شود که فرد بهترین نتیجه را بدون بروز عوارض جانبی به دست آورد.

به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل از جراحی زیبایی بینی نیازمند همکاری جراح بینی و بیمار می باشد به این صورت که جراح بینی مراقبت های بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید و او نیز به طور دقیق رعایت کند و جلسات معاینه را برود.

در مقالات بعدی توضیحات کامل تری درباره این موضوع در اختیار شما قرار می دهیم.

 

 

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

 

 

 

پاسخ

2 × پنج =

Call Now Button