Menuجراح بینی

دکتر علی میقانی
9 Apr 8 دقیقه

عمل جراحی بینی

دکتر علی میقانی
7 Apr 6 دقیقه

عمل زیبایی بینی

دکتر علی میقانی
6 Apr 5 دقیقه

درباره عمل جراحی زیبایی بینی

دکتر علی میقانی
6 Apr 3 دقیقه

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

دکتر علی میقانی
6 Apr 3 دقیقه

کاندیدای مناسب جراحی بینی

دکتر علی میقانی
6 Apr 2 دقیقه

جراحی بینی گوشتی

دکتر علی میقانی
6 Apr 2 دقیقه

عمل جراحی لوزه

دکتر علی میقانی
6 Apr 2 دقیقه

جراح بینی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 8 دقیقه

انتخاب جراح بینی

برای انتخاب جراح بینی نکاتی وجود دارد که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت.
ابتدا درباره جراحان بینی که در نزدیکی محل زندگی تان فعالیت می کنند تحقیق کنید.
به مطب یا کلینیک های زیبایی آن ها رفته و از نزدیک نمونه کار های شان را مشاهده کنید.
از دستیاران آن ها اطلاعات لازم را به دست آورید.
با بیماران آن ها صحبت کنید.
یکی را انتخاب کنید.
پس از انتخاب با وی یک جلسه مشاوره داشته باشید.
در جلسه مشاوره از جـراح بینی بخواهید اطلاعات لازم در رابطه با جراحـی بینی را در اختیار شما قرار دهد.
هدف تان از جراحـی بینی را برای وی شرح دهید و از او بخواهید بهترین روش را برای شما انتخاب کند.
نتیجه جراحی بینی کاملا به جـراح بینی شما بستگی دارد.از آنجایی که بیشتر جراحـی های بینی به منظور زیبایی انجام می گیرد پس پیشنهاد می شود بینی های سالم خود را به جراحان با تجربه که با تمامی اصول زیبایی شناسی آشنایی دارند بسپارید.
در صورتی که جـراح بینی نتواند مراحل جراحـی را به درستی پیش ببرد زیبایی به هیچ عنوان برای بیمار حاصل نخواهد شد .

بهترین جراح بینی تهران

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، جزو بهترین جـراحان بینی تهران می باشند که نتایج بسیار ایده آلی تا به امروز برای افراد به وجود آورده اند.
تجربه های بسیار موفق دکتر میقانی موجب شده تا همه افرادی که برای انجام جراحی بینی به ما مراجعه می کنند به نتیجه دلخواه خود دست یابند.
اگر علاقه دارید شما نیز یکی از این کاندیدا باشید و بهترین نتیجه را با دکتر میقانی تجربه کنید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

جراح بینی خوب

جـراح بینی خوب می تواند به شما کمک کند تا نتیجه جـراحی بینی تا حدودی زیادی به سلیقه شما شبیه باشد و هم اینکه سلامتی شما به مانند پیش از جراحی برقرار باشد و با گذشت زمان عوارض جراحی بینی برای شما به وجود نیاید.
جـراح بینی خوب در ابتدا بیمار را معاینه می کند و درباره بینی و همچنین نتیجه جراحی زیبایی بینی وی را آگاه می سازد.
در صورتی که فردی اصرار برعمل بینی به فرم خاصی دارد جـراح می تواند جـراحی بینی را همان گونه انجام دهد و در صورت امکان نبودن آن بیمار را آگاه کند و عوارض این فرم بینی را برای وی مطرح کند .

نتیجه جراحی بینی

در جراحـی زیبایی بینی جـراح کاملا با دستی باز تغییرات را بر روی بینی انجام می دهد .نتیجه جراحی علاوه بر اینکه به مهارت و تخصص جـراح بینی وابسته است به خلاقیت و همچنین اطلاعات جراح از زیبایی صورت و اجزای صورت بستگی خواهد داشت .
در صورتی که جـراح بینی بتواند بینی را با اجزای صورت هماهنگ سازد صورت فرد بعد از عمل بینی جذاب تر خواهد شد.
در صورتی که جراحی بینی با مشکل روبه رو شود و جـراح بینی در حین جراحی نتواند بینی را به درستی عمل کند فرد مطمعنا بعد از گذشت زمان نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا خواهد کرد که قاعدتا با وجود دست خوردگی بر روی بینی عمل سخت تری خواهد بود .

نکاتی درباره جراحی ترمیمی بینی

افرادی که به دلیل انتخاب جـراح بینی کم تجربه دچار عوارض جانبی می شوند و از نتیجه نهایی عمل بینی خود احساس رضایت ندارند، اقدام به جراحـی بینی ترمیمی می کنند.
مشکلاتی که بر اثر جراحـی بینی اولیه برای افراد پدید خواهد آمد عبارتند از:
عدم اصلاح تمام ایرادات بینی چون قوز و انحراف
مشکلات تنفسی ایجاد شده بر اثر جـراحی بینی اولیه
بیش از حد سربالا و خوکی شدن نوک بینی
بیش از حد کوچک شدن بینی و غیره.
نکته قابل توجه درباره جـراحی بینی ترمیمی این است که انجام این جراحـی حداقل بعد از گذشت یکسال که تورم بینی به طور کامل از بین رفته، امکان پذیر است. همچنین پس از این مدت به دلیل کاهش تورم بینی، تمامی مشکلات و ایرادات باقی مانده قابل تشخیص می باشد؛ بنابراین در انجام جراحـی بینی ترمیمی عجله نکنید.
لازم به ذکر است به دلیل پیچیدگی بیشتر جراحـی ترمیمی بینی ، هزینه آن نسبت به جراحـی بینی اولیه بیشتر می باشد.
بنابراین در انتخاب جـراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید و از آن جا که جراحـی بینی جزو جراحی های ضروری نیست از وقت کافی برای انتخاب جـراح بینی خوب برخوردار هستید.

انواع جراحی بینی

جـراح بینی خوب باید قادر به انجام انواع جـراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی باشد. در ادامه مختصرا به توضیح این روش ها می پردازیم:
جراحی بینی طبیعی : در بینی های طبیعی قوسی ایجاد نخواهد شد و زاویه نوک بینی تا لب بین 90 تا 95 درجه می باشد. در این جراحـی طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد و تنها ایرادت بینی اصلاح می شود.
جراحـی بینی طبیعی بیشترین متقاضی را در میان آقایان به خود اختصاص داده است.
جراحی بینی فانتزی : از آنجایی که اغلب خانم ها خواستار کوچک و عروسکی شدن بینی خود هستند، این جراحـی یکی از رایج ترین جراحـی های بینی در میان خانم ها می باشد. در جـراحی بینی فانتزی، زاویه نوک بینی تا لب بیشتر از بینی های طبیعی است و قوس زیبایی در پل بینی ایجاد خواهد شد.
جراحـی بین فانتزی مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند. همچنین این جـراحی پر ریسک است و در صورت کوچک شدن بیش از حد بینی، علاوه بر به هم ریختن تناسبات صورت، احتمال بروز اختلالات تنفسی را افزایش می دهد. بنابراین انتظار معقولانه ای از جـراح بینی خود داشته باشید.
جراحی بینی نیمه فانتزی : در بینی های نیمه فانتزی طبیعی بودن بینی حفظ خواهد شد اما قوس ناچیزی در پل بینی ایجاد می شود. این جراحـی نیز بیشتر مناسب افرادیست که دارای بینی های استخوانی هستند.

انواع روش های جراحی بینی

جراحـی بینی ، بسته به ناحیه ای که برش در آن ایجاد می شود به دو دسته جـراحی بینی بسته و جراحـی بینی باز تقسیم شده است.
جراحی بینی بسته : در جراحـی بینی به روش بسته به پوست آسیب وارد نمی شود و برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. این روش بیشتر مناسب افرادیست که ایراد خاصی در بینی آنها وجود ندارد. در جراحـی بینی بسته دوران نقاهت کوتاه تر و میزان کبودی و تورم کمتر از جـراحی بینی به روش باز است.
جراحی بینی باز : در جراحی بینی به روش باز ، برش ها در ناحیه کلوملا ( ناحیه بین دو سوراخ بینی ) ایجاد خواهد شد و پس از جدا شدن پوست از استخوان بینی، تغییرات توسط جراح اعمال می شود. در این روش به دلیل اشراف کامل جراح به ساختمان بینی، احتمال بروز خطا و نامتقارنی در بینی بسیار کم است و معمولا اولویت جراحان بینی می باشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

در جلسه مشاوره انتظارات خود از جراحی بینی را با جراح خود بازگو نمایید.
چنانچه دارای سابقه بیماری خاص یا حساسیت دارویی هستید، حتما پزشک خود را در جریان بگذارید.
از دو هفته قبل از جراحی بینی استعمال دخانیات و مصرف مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
از دو هفته قبل از جراحی از مصرف داروهایی چون پروفن خودداری کنید.
شب قبل از جراحی استحمام کنید و از 8 ساعت قبل از عمل از خوردن و آشامیدن پرهیز نمایید.
روز عمل خانم ها بدون آرایش و لاک، و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
روز عمل حداقل به مدت نیم ساعت زودتر از ساعت مقرر در محل حضور داشته باشید و تمام مدارک پزشکی را همراه خود بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، تا مدتی از مصرف برخی از داروها که خاصیت انعقاد خون دارند منع می شوند چرا که مصرف داروهای رقیق کننده خون بعد از عمل بینی سبب افزایش احتمال خونریزی در بیماران می شود برخی از این داروها عبارت اند از : آسپرین ، ژلوفن ، بروفن و غیره.
فین کردن بعد از عمل بینی ، باعث شروع خونریزی می شود به همین علت بیماران باید تا مدتی بعد از عمل بینی از فین کردن خودداری کنند.
عطسه و سرفه باعث وارد شدن فشار به بینی و صورت می شود به همین علت جـراح بینی به بیماران توصیه می کند با دهان باز عطسه و سرفه کنند.
بیماران بعد از جراحـی زیبایی بینی باید از خم کردن سر خود به مدت طولانی خودداری کنند.
بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از قرار گرفتن در مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، خودداری کنند.
در حالت کلی بیمارانی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، اجازه استفاده از مسکن جهت رفع درد را دارند اما بهتر است در صورت تمایل به استفاده از مسکن ابتدا از پزشک معالج خود اجازه بگیرند.

رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی

مهم ترین موضوعی که بیماران بعد از عمل بینی با آن مواجه هستند ، رفع تورم و کبودی های ناشی از جراحـی بینی می باشد ؛ ورم و کبودی بعد از جراحـی بینی امری طبیعی است که با مرور زمان از بین می رود اما با رعایت یک سری نکات می توان در بهبودی آن تسریع بخشید ، برخی از نکاتی که در کاهش کبودی و ورم ناشی از عمل بینی تاثیر گذار هستند عبارت اند از :
استفاده از کمپرس یخ
حذف یا کاهش نمک و ادویه از رژیم غذایی
اجتناب از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
و غیره.

نحوه خوابیدن بعد از عمل بینی

نحوه خوابیدن درست نیز یکی دیگر از عواملی است که تاثیر به سزایی در کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی دارد ، در صورتی که بیماران در حین استراحت و خواب زاویه 30 درجه درست کنند کمک شایانی به کاهش تورم و کبودی ها می شود ؛ بیماران به منظور ساخت زاویه 30 درجه باید دو بالش در زیر سر خود قرار دهند.
خوابیدن بر روی شکم و پهلو باعث وارد شدن فشار به صورت و بینی می شود از این رو به افرادی که جراحـی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود به پشت و به طور طاق باز بخوابند.

استعمال دخانیات بعد از عمل بینی

مصرف سیگار و قلیان بعد از جراحی زیبایی بینی ، باعث طولانی شدن دوره نقاهت عمل بینی می شود به همین علت است که به بیمارانی که جراحی بینی انجام داده اند توصیه می شود تا مدتی از مصرف این موارد خودداری کنند هم چنین بهتر است بیماران در معرض دود این موارد نیز قرار نگیرند.
مصرف سیگار علاوه بر تاخیر در روند بهبودی سبب افزایش کبودی و تورم نیز می شود.

مصرف الکل بعد از عمل بینی

مصرف نوشیدنی های حاوی الکل بعد از جراحی زیبایی بینی نیز همانند سیگار در دوره نقاهت عمل بینی تداخل ایجاد می کند ، بنابراین بهتر است بیماران تا مدتی از مصرف الکل پرهیز کنند.

استحمام بعد از عمل بینی

بیمارانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند باید زمان مناسب جهت استحمام بعد از عمل بینی را از جراح بینی خود جویا شوند ، اما در حالت کلی گفته می شود که شستن بدن در هر زمان بعد از جراحی بینی ایرادی ندارد تنها بیماران باید از تا مدتی بعد از عمل بینی از شستن سر خود خودداری کنند ، چرا که در اثر شستن سر احتمال خیس شدن گچ بینی وجود دارد.
کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید از ماندن طولانی مدت در حمام خودداری کنند.

دوه نقاهت عمل بینی

امروزه افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، بعد از گذشت 7 الی 10 روز از جراحی بینی می توانند جهت انجام فعالیت های شخصی خود اقدام کنند اما باید دقت کنند که آن ها تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین هم چون بلند کردن اجسام بیش از 2 کلیوگرم منع می شوند.

عمل جراحی بینی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 6 دقیقه

عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی جزو مشهور ترین جراحی های زیبایی پلاستیک می باشد که امروزه افراد بسیاری برای انجام آن اقدام می کنند.
افراد چه با بینی های گوشتی و چه با بینی های استخوانی کاندیدای انجام جراحی بینی هستند.

بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای خصوصیاتی چون: پوستی ضخیم، غضروفی ضعیف، نوکی پهن می باشند.
این دسته از افراد معمولا برای برطرف کردن پهن بودن نوک بینی جهت انجام عمل جراحی بینی گوشتی اقدام می کنند.
لازم به ذکر است که جراحی بینی گوشتی به دلیل ضخامت پوست بینی مدت زمان طولانی تری در مقایسه با جراحی بینی های دیگر دارد.
دوران بهبودی پس از عمل بینی گوشتی کمی بیشتر است، معمولا جراحان بینی به افراد با بینی های گوشتی توصیه می کنند صبر بسیاری داشته باشند، زیرا ضخیم بودن پوست موجب می شود تا ورم بینی دیر تر ازبین برود.

بینی استخوانی

بینی های استخوانی دارای ویژگی هایی چون: پوستی نازک، غضروفی محکم، وجود قوز بر روی پل بینی می باشند.
این دسته از افراد عموما جهت برطرف کردن قوز بینی برای عمل جراحی بینی استخوانی اقدام می کنند.
پس از جراحی بینی استخوانی افراد از نتیجه ایده آل تری نسبت به بینی های گوشتی برخوردار می شوند.

جراح بینی

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، تجربه های بسیار موفقی تاکنون کسب کرده است و می تواند شما را در انجام جراحي زيبايي بيني یاری کند.
افرادی که تا به امروز به مطب ما برای انجام جراحی بینی توسط دکتر علی میقانی مراجعه کرده اند از نتیجه عمل بینی رضایت کامل داشته اند.
در صورت تمایل می توانید با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

نتیجه عمل جراحی بینی

بعد از جراحی ، بینی با توجه به فاکتورهایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد به فرم های زیر شکل داده می شود:
جراحی بینی فانتزی: فرمی از بینی است که در آن روی پل بینی قوس ایجاد شده، حجم بینی کم شده و نوک آن تا حد زیادی سر بالا می شود.
بعد از جراحی بینی فانتزی زاویه ای حدوداً 100 تا 105 درجه ای بین لب بالا و نوک بینی ایجاد می گردد.
جراحی بینی طبیعی : بینی طبیعی بر خلاف بینی فانتزی نه تنها سر بالا نشده که به موجب آن، قوسی نیز بر روی پل بینی ایجاد نمی شود. تنها در صورت درخواست خود بیمار، قوس بسیار خفیفی بر روی بینی ایجاد می شود.
زاویه بینی لب بالا و نوک بینی بعد از جراحی بینی طبیعی حدوداً 90 تا 95 درجه خواهد بود.
جراحی بینی نیمه فانتزی : بینی نیمه فانتزی تلفیقی از ویژگی های بینی طبیعی و بینی فانتزی بوده و به بیان دیگر چیزی میان این دو فرم است.

انتخاب بهترین فرم بینی

یکی از سوالاتی که ذهن افراد را به خود مشغول کرده و هنگام مراجعه به جراح بینی از او سوال می کنند این است که ” بهترین فرم بینی برای ما کدام است؟ ”
در پاسخ باید به این بیماران گفت که انتخاب فرم بینی به فاکتورهای زیادی بستگی دارد که باید همگی مورد توجه قرار بگیرند، تنها در این صورت است که جراحی بینی مطلوب ترین نتیجه را برای آن ها به دنبال خواهد داشت. این فاکتورها عبارتنداز:

نوع بینی

در واقع مهم ترین عامل در تعیین فرم بینی بعد از جراحی، نوع آن است. اگر بینی گوشتی باشد حتی با انتخاب بهترین جراح نیز نمی توان آن را به فرم فانتزی جراحی کرد زیرا ویژگی های بینی گوشتی این اجازه را به جراح نمی دهد.
بینی برای جراحی به فرم فانتزی باید اولاً استخوان های محکمی داشته باشد تا قادر به تحمل تغییرات ایجاد شده باشد، دوماً می بایست پوست نازکی داشته باشد تا تغییرات صورت گرفته را به خوبی نشان دهد و چون بینی های گوشتی هیچ یک از این ویژگی ها را ندارند نمی توان آن ها را به فرم فانتزی جراحی کرد.
افرادی که بینی شان استخوانی است محدودیتی در انتخاب فرم بینی خود بعد از جراحی نداشته و با توجه به موارد ذیل می توانند فرم دلخواه خود را انتخاب نمایند.

سلیقه

زیبایی از نظر افراد مختلف متفاوت بوده و سلیقه آن ها با هم فرق دارد، برخی طرفدار سادگی و طبیعی بودن هستند و برخی دیگر سادگی را دوست ندارند و خواهان تغییراتی هستند که در صورت آن ها نمود داشته باشد.
بدیهی است که جراحی بینی طبیعی برای افراد دسته اول و جراحی بینی فانتزی برای افراد دوم مناسب تر است.
همچنین جراحی بینی نیمه فانتزی به افرادی توصیه می شود که نه علاقه ای به طبیعی بودن زیاد و نه تغییرات افراطی دارند.

جنسیت

ویژگی های صورت آقایان و خانم ها با هم فرق دارد، آقایان برخلاف خانم ها صورت استخوانی با اجزای درشت دارند که جراحی بینی فانتزی به دلیل ظریف بودن با صورت آن ها تناسب نداشته و از جذابیت صورت شان خواهد کاست. بهترین فرم بینی برای آقایان ، بینی طبیعی است.

ویژگی های صورت افراد

یکی از عواملی که حتماً می بایست در هنگام تعیین فرم بینی مورد توجه قرار بگیرد، ویژگی های صورت می باشد.
افرادی که صورت آن ها بزرگ و اجزای موجود در صورت شان درشت می باشد بهتر است از جراحی بینی فانتزی خودداری کنند زیرا بینی فانتزی کوچک بوده و با صورت آن ها تناسب نخواهد داشت. ایده آل ترین فرم بینی آن است که دارای بیشترین تناسب با صورت باشد تنها در این شرایط است که موجب زیبایی بیشتر آن ها خواهد شد.
نکته دیگری که می بایست مورد توجه واقع شود، فاصله میان لب و بینی است.
بینی فانتزی به علت سر بالا بودن، موجب زیاد شدن فاصله لب و بینی می شود. لذا افرادی که فاصله لب و بینی شان زیاد است باید از جراحی بینی فانتزی خودداری کنند.

انتخاب فرم بینی را به جراح خود بسپارید

بهترین جراحان بینی قبل از این عمل زیبایی جلسه مشاوره ای را برای بیماران در نظر گرفته و از آن ها می خواهند که در رابطه با انتظارات شان از جراحی بینی صحبت کرده و با این کار از سلیقه افراد آشنا می شوند.
این جراحان همچنین قبل از جراحی از زوایای مختلف صورت بیماران و بینی آن ها عکس تهیه کرده و با آشنایی کاملی که بر اصول زیبایی شناسی و ریاضی دارند بهترین فرم بینی را با توجه به ویژگی های صورت، سلیقه افراد، نوع بینی و جنسیت برای آن ها انتخاب می کنند.

عوارض عمل جراحی بینی

یکی از شایع ترین نگرانی های افراد در رابطه با عمل جراحی بینی که پیش از انجام این عمل زیبایی در مورد آن سوالات زیادی از جراحان خود می پرسند، عوارض ناشی از جراحی می باشد. نکته ای که بیماران در این رابطه باید در نظر داشته باشند این است که هر روش جراحی چه با هدف درمانی و چه با هدف زیبایی صورت گرفته باشد در صورتی که برای انجام آن نیاز به ایجاد برش در پوست، بافت و استخوان های صورت و ایجاد تغییر در آن ها باشد با یکسری عوارض برای آن ها همراه خواهد بود.
جراحی بینی نیز مانند سایر روش های جراحی با یکسری عوارض همراه است که البته عوارض آن از سایر روش های جراحی به مراتب کمتر می باشد.

انواع عوارض جراحی بینی

عوارض ناشی از جراحی بینی را می توان به دو نوع زیر تقسیم کرد:
عوارض عمومی : این عوارض بعد از جراحی در تمامی بیماران بروز می کنند که البته شدت آن ها با توجه به فاکتورهایی همچون نوع بینی، ویژگی های بدنی و میزان ایرادات بینی در هر فرد متفاوت می باشد. از جمله عوارض عمومی جراحی بینی عبارتنداز درد، تورم، التهاب و کبودی که به مرور زمان کمتر شده و بعد از مدتی به طور کامل برطرف می شوند.
با رعایت مراقبت هایی که در ادامه آورده شده است می توانید در روند برطرف شدن این عوارض تسریع ایجاد کنید.
عوارض غیرعمومی : بروز این عوارض در میان افراد معمول نبوده و بنا به دلایلی همچون عدم انتخاب جراح بینی خوب و همچنین عدم رعایت مراقبت های لازم در افراد ایجاد می شوند.
عمده نارضایتی بیمارن از جراحی بینی در رابطه با ظاهر جدید و تغییرات ایجاد شده در بینی می باشد که احتمال بروز این مشکل در صورتی که جراح کاملاً بر تکنیک های جراحی مسلط باشد، آناتومی بینی را به خوبی بشناسد، پیش از جراحی به طور دقیق از انتظارات منطقی بیماران آگاه شده و آن ها را در حین جراحی لحاظ کند به حداقل میزان خود خواهد رسید.
البته ذکر این نکته که در بیشتر موارد نارضایتی افراد به دلیل توقعات نامعقول و غیرمنطقی که از جراحی بینی دارند می باشد، خالی از لطف نیست.
به طور مثال فردی که بینی گوشتی دارد باید کاملاً بر این موضوع واقف باشد که ویژگی های بینی او اجازه ایجاد بسیاری تغییرات را به جراح نمی دهد. از همین رو نباید از جراح بینی خود توقع فرم فانتزی ، سربالا شدن و قوس زیاد بر روی بینی را داشته باشد.

مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی

عد از عمل بینی مراقبت هایی وجود دارد که در ذیل به برخی از آن ها می پردازیم.
مراقبت های بعد از جراحی بینی تاثیر مستقیم بر روی نتیجه عمل بینی دارند به همین دلیل رعایت این نکات را باید جدی بگیرید.
از تصمیم خود اطمینان پیدا کنید.
درباره جراح بینی خود خوب تحقیق کنید.
کشیدن سیگار، مصرف دخانیات، نوشیدن الکل را برای مدت دو هفته ترک کنید.
اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید یا داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی خود را در جریان قرار دهید.
از دارو های گیاهی و آن هایی که غلظت خون را افزایش می دهند پرهیز کنید.
انجام آزمایشاتی چون آزمایش خون که جراح بینی برای شما تجویز کرده است بسیار ضروری است.
به مدت دو روز از کیسه یخ در اطراف بینی و زیر چشم های خود استفاده کنید.
هنگام استراحت سر را بالا تر از بدن قرار دهید.
سعی کنید در این روز ها تا زمان شکل گیری کامل بینی تنها بخوابید.
از لباس های دکمه دار پس از جراحی بینی استفاده کنید تا برای تعویض با مشکل روبه رو نشوید.
در محل های شلوغ قرار نگیرید.
از انجام فعالیت های سنگین بپرهیزید.
مصرف آسپرین ممنوع می باشد.
پس از برداشتن گچ می توانید حمام کنید.
برای بهبودی سریع تورم و کبودی صورت تان از آناناس تازه استفاده کنید.
از مصرف نمک، فلفل و دیگر ادویه ها در غذا پرهیز کنید.
از مایعات به میزان بیشتری استفاده کنید.
آب کرفس تازه می تواند به روند بهبودی شما کمک کند.
از غذا های پر ادویه و تند استفاده نکنید.

عمل زیبایی بینی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 5 دقیقه

عمل زیبایی بینی

امروزه عمل زیبایی بینی جزو مشهور ترین عمل های زیبایی می باشد که کاندیدای بسیاری دارد ، روزانه افراد بسیاری برای انجام جراحی بینی به مطب ها و کلینیک های زیبایی مراجعه می کنند.
این افراد عموما برای بهره مندی از ظاهری زیبا و جذاب جراحی زیبایی بینی را انتخاب می کنند.

جراح بینی

دکتر علی میقانی ، یکی از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی تهران می باشند که تاکنون تجربه های موفق آمیز بسیاری را کسب کرده اند.
دکتر میقانی می تواند کمک بسیاری به شما عزیزان برای انجام عمل زیبایی بینی بکند.
در صورت تمایل با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

کاربرد های عمل زيبايي بيني

عمل جراحی زیبایی بینی کاربرد های بسیاری دارد که در ذیل آن ها را بیان خواهیم کرد.
تغییر در سایز بینی ( کوچک بزرگ کردن بینی )
برطرف کردن قوز بینی
تغییر ظاهر در بینی های گوشتی
تغییر ظاهر در بینی های استخوانی
تغییر اندازه سوراخ های بینی
تغییر زاویه بینی در مقایسه با لب بالا
بینی گوشتی
بینی های گوشتی دارای ویژگی هایی زیر می باشد.
پوستی ضخیم
غضروف ضعیف
نوک پهن، بزرگ و افتاده
وجود غدد بسیار چربی در نوک بینی
لازم به ذکر است که میزان گوشتی بودن یا به عبارت دیگر ضخامت پوست در بینی های گوشتی در هر فردی با هر نژاد و خصوصیتی متفاوت است.
عموما این افراد برای برطرف کردن پهنی یا افتادگی نوک بینی جهت انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی اقدام می کنند.
افرادی که بینی گوشتی دارند باید صبر بسیاری داشته باشند، زیرا زمان انجام جراحی زیبایی بینی و دوران بهبودی این نوع بینی در مقایسه با دیگر بینی ها مقداری بیشتر است.

عمل زیبایی بینی استخوانی

ویژگی بینی های استخوانی عبارت اند از:
پوستی نازک
غضروف هایی سفت و محکم
دارای برآمدگی بر روی بینی
دارای قوز بیش از حد
افراد با بینی های استخوانی معمولا برای برطرف کردن قوز بینی تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند.
جراحی زیبایی بینی استخوانی در مقایسه با دیگر عمل های زیبایی بینی از نتیجه قابل قبولی برخوردار است.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی

انتخاب بهترین جراح بینی اولین و مهمترین اقدام قبل از انجام جراحی بینی می باشد.
اگر بیماری خاصی دارید و داروی خاصی استفاده می کنید جراح بینی را آگاه سازید.
از دو هفته قبل از عمل جراحی بینی از مصرف سیگار و مشروبات الکلی خودداری کنید.
از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و قرص های مسکن که موجب اختلال در انعقاد خون می شوند به مدت دو هفته قبل از عمل بینی پرهیز کنید.
آزمایشات لازم را که جراح بینی تجویز نموده است را انجام دهید و روز عمل بینی همراه خود داشته باشید.
اگر دچار سرماخوردگی هستید، جراحی بینی را تا بعد از بهبودی به تعویق بیاندازید.
شب قبل از عمل بینی شام سبکی میل نمایید.
به مدت شش الی هشت ساعت قبل از عمل بینی ناشتا باشید تا معده حین عمل خالی باشد.
شب قبل از عمل بینی استحمام نمایید.
آقایان لازم است که ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند و روز جراحی بانوان بدون آرایش مراجعه نمایند.
روز انجام جراحی لباس راحت بپوشید که هنگام تعویض، لباس با بینی تماسی نداشته باشد.
یک ساعت قبل از زمان تعیین شده برای عمل جراحی بینی با یک همراه در محل مورد نظر حضور داشته باشید.

بعد از جراحی بینی چه کار کنیم

بمدت ٤٨ ساعت از كمپرس سرد جهت كاهش كبودی و تورم استفاده شود .
تا ٧٢ ساعت پس از عمل بینی حین خوابیدن سر و قفسه سینه را بالاتر قرار دهید .
تا دو هفته از خوردن مواد غذایی كه نیاز به جویدن زیاد داشته خودداری نمایید .
از فین كردن جهت جلوگیری از خونریزی جدا خودداری كنید .
از طریق دهان سرفه كنید تا كمترین فشار به بینی وارد گردد .
داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را طبق دستور مصرف نمایید .
حداقل تا دو ماه پس از جراحی بینی از عینك طبی یا آفتابی استفاده نكنید .
تا دو ماه پس از جراحی بینی از انجام فعالیت های ورزشی ، بلند كردن اجسام جدا خودداری نمایید .
از استعمال دخانیات یا مشروبات الكلی بمدت یك ماه بعد از جراحی بینی خودداری نمایید .
در روز های ابتدایی استراحت کامل نموده و چند روز بعد از جراحی بینی چند دقیقه پیاده روی آهسته داشته باشید تا با افزایش گردش خون سرعت بهبودی افزایش یابد .
در رژیم غذایی خود مصرف سدیم را به حداقل برسانید .
هنگام استحمام از آب ولرم استفاده کنید چرا که آب داغ موجب تشدید تورم بینی خواهد شد .
تا مدتی بعد از جراحی بینی پوست شما به آفتاب حساس می باشد. به همین دلیل از قرار گیری در معرض آفتاب زیاد تا شش ماه پس از جراحی خودداری كنید .
برای شستشوی بینی ابتدا بینی را با استفاده از قطره ها و سرم های مخصوص بشویید، برای سهولت در انجام این کار می توانید از سرنگ نیز استفاده کنید.
تا زمانی که بخیه ها در داخل بینی هستند شستشوی بینی باید با دقت بیشتری انجام شود.
در هفته اول بعد از عمل جراحی بینی ، شستشوی بینی باید هر 2 الی 4 ساعت یک بار انجام شود و بعد از آن به مدت هفته هر 8 الی 12 ساعت یک بار انجام گیرد، به مرور زمان استفاده از محلول های شستشوی بینی کاهش می یابد.

خندیدن بعد از جراحی بینی

یکی از مواردی که بعد از جراحی بینی و به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از این جراحی زیبایی باید رعایت نمایید، نحوه خندیدن می باشد.
زمانی که فرد می خندد پره های بینی او به اطراف کش آمده و نوک بینی او به سمت پایین مایل و خم می شود که این امر می تواند موجب حرکت غضروف ها و استخوان های بینی شود زیرا مدت زمانی طول می کشد تا ساختمان بینی در موقعیت جدید خود فیکس و ثابت شود.
همچنین این امکان وجود دارد که بخیه هایی که پزشک به منظور بستن شکاف و برش ها بر روی بینی ایجاد کرده است بر اثر خندیدن زودتر از موعد باز شود. با باز شدن بخیه ها، شکاف های بینی به خوبی جوش نخورده و ممکن است محل شکاف ها عفونت کند.
تمامی موارد ذکر شده در فوق منجر به تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه جراحی بینی می شود.

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

خمیازه کشیدن عملی کاملاً غیر ارادای بوده و با انجام آن پره های بینی و عضلات صورت درگیر می شوند. با این حال تاثیر زیادی بر روی نتیجه ندارد ولی توصیه دکتر علی میقانی ، جراح بینی تهران به افراد این است که تا جای ممکن خمیازه های خود را کنترل نموده و هنگام انجام این عمل دهان خود را باز کنند تا حداقل فشار ممکن به بینی وارد شود.

تزریق کورتون برای کاهش ورم بینی

همانطور که در فوق گفتیم بعد از جراحی بینی مقدارم تورم در بینی و نواحی مختلف صورت همچون زیر چشم ها ایجاد می شود که این امر کاملاً طبیعی است. میزان و شدت تورم بروز یافته از فردی به فرد دیگر و با توجه به فاکتورهایی همچون میزان ایرادات بینی ، نوع بینی و ویژگی های بدنی افراد متفاوت می باشد.
هرچه مشکلات و ایرادات بینی بیشتر باشد اقدامات بیشتری باید در جهت رفع این ایرادات ظاهری در بینی صورت بگیرد در نتیجه تورم بینی بیشتر خواهد بود. همچنین ورم بینی های گوشتی بیشتر از ورم بینی های استخوانی بوده و رفع کامل آن نیز به زمان بیشتری از جراحی بینی استخوانی نیاز دارد.
این تورم موقتی بوده، به تدریج کاهش یافته و با رعایت مراقبت هایی که در فوق به آن ها اشاره کردیم بعد از چند ماه به طور کامل رفع می شود. حال در صورتی که مدت زمان لازم طی شد و هنوز مقدار قابل توجهی تورم در بینی وجود داشت ممکن است پزشک با صلاحدید خود مقداری کورتون در آن تزریق نماید. زیرا ماده کورتون در کاهش تورم بینی تاثیرگذار است.

بهترین سن برای جراحی بینی

افراد برای چنین جراحی لازم است از نظر جسمی به تکامل رسیده باشند. خانم ها از سن 15 سالگی و آقایان از سن 17 سالگی می توانند برای جراحي بيني اقدام کنند.

نتیجه جراحی بینی

نتیجه نهایی عمل بینی را باید بعد از 8 الی 18 ماه مشاهده نمود. در مورد پوست های بسیار ضخیم این زمان ممكن است حتی تا دو سال زمان ببرد .

درباره عمل جراحی زیبایی بینی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 3 دقیقه

درباره عمل جراحی زیبایی بینی

شاید تا کنون دیده باشید بینی فردی از نظر عملکردی دچار مشکل است و قصد انجام جراحی بینی را دارد ، پس از جراحی به محض ملاقات وی متوجه می شوید که عمل جراحی زیبایی بینی نیز انجام داده است و برای شما عزیزان این سوال پیش می آید که ایا این دو جراحی همزمان امکان پذیر است یا خیر؟
جراحی بینی یکی از پرطرفدار ترین جراحی هایی می باشد که این روز ها انجام می شود.
کاندیدای انجام این جراحی اغلب جوانان و نوجوانان هستند.
برخی از این افراد بینی شان از نظر عملکردی دچار مشکل است و طی این عمل ، عمل زیبایی بینی نیز انجام می دهند.
عمل جراحی زیبایی بینی مواردی چون: بزرگ بودن بینی ، کوچک بودن بینی ، قوز بینی ، گوشتی یا استخوانی بودن بینی ، وجود پولیپ بینی ، عدم تقارن سوراخ های بینی و غیره را برطرف می کند.

عمل جراحی بینی گوشتی

برخی از افراد پوست بینی شان ضخیم، غضروف بینی شان ضعیف و نوک بینی پهنی دارند که در اصطلاح به بینی هایی با این ویژگی بینی گوشتی گفته می شود.
این افراد برای داشتن بینی زیبا و ایده آل برای جراحی زیبایی بینی اقدام می کنند.
مدت زمان جراحی و دوران بهبودی عمل جراحی زیبایی بینی این دسته از افراد کمی بیش از افراد دیگر است.
جراح بینی گوشتی برای انجام این عمل زیبایی بینی باید از مهارت و تجربه بسیاری برخوردار باشد تا بتواند بینی ایده آل بیمار را ایجاد کند.

عمل زیبایی بینی استخوانی

عده ای از افراد پوست بینی شان نازک، غضروف بینی شان محکم و قوزی بر روی بینی خود دارند که به بینی هایی با این ویژگی، بینی استخوانی گفته می شود.
اغلب این دسته از افراد برای برطرف کردن قوز بینی دست به جراحی زیبایی بینی می زنند.
نتیجه جراحی بینی افرادی که بینی استخوانی دارند ایده آل تر از افراد با بینی های گوشتی می باشد.

بهترين جراح بيني در ايران

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، یکی از بهترین جراحان ایران می باشد که در این زمینه ها تجربه و مهارت بسیاری دارد.
شما عزیزان می توانید توسط شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس و هماهنگی های لازم برای یک جلسه درمان با دکتر میقانی را انجام دهید.
در جلسه مشاوره، بینی شما توسط دکتر میقانی مورد معاینه قرار می گیرد.
اگر طی این معاینات مشخص شود که بینی شما نیازی به جراحی ندارد به اطلاع شما رسانده می شود.
همچنین در این جلسه از مشاوره می توانید از نحوه جراحی بینی ، مراقبت های قبل و بعد آن، هزینه عمل جراحی زیبایی بینی اطلاعات کسب کنید.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

انجام مراقبت های و نکات قبل از جراحی بینی موجب دستیابی به نتیجه بهتری از این جراحی زیبایی شده و از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی جلوگیری می نماید:
در ابتدا اطمینان حاصل کنید که کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید و بینی تان واقعاً ایراد داشته باشد؛ برخی از افراد هیچگونه ایرادی در ظاهر بینی خود ندارند بلکه به دلیل وسواس و ابتلا به مشکلاتی همچون خود بد شکل پنداری از بینی خود ایراد گرفته و به جراح مراجعه می نمایند.
بهترین جراح بینی را انتخاب کنید؛ در این مرحله دقت و زمان زیادی را صرف کنید، زیرا نتیجه جراحی بینی تا حد بسیار زیادی به جراح بینی و میزان مهارت او بستگی دارد.
تمام انتظاراتی که از جراحی بینی دارید را به طور شفاف با جراح بینی خود در میان بگذارید تا ایشان بتواند نتیجه را طوری رقم بزنند که به سلیقه شما نزدیک باشد. البته افراد باید بدانند که برخی توقعات نامعقول همچون جراحی بینی گوشتی به فرم فانتزی به هیچ عنوان قابل تحقق نیست.
به سوالاتی که پزشک در رابطه با سوابق بیماری و مصرف داروهای خاص از شما می پرسد پاسخ دقیق دهید، همچنین آزمایشاتی که پزشک برای تان تجویز کرده است را نیز انجام داده و حتماً به پزشک خود تحویل دهید.
از استعمال دخانیات و مصرف مواد حاوی الکل که موجب کاهش اکسیژن خون و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شوند به مدت 14 روز خودداری نمایید.
به مدت 2 هفته از مصرف داروهایی مثل وارفارین که در کاهش غلظت خون موثر بوده و احتمال خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهند بپرهیزید.
سعی کنید معده خود را در حین جراحی خالی نگه دارید؛ به همین منظور به مدت 8 ساعت پیش از عمل چیزی نخورده و شب قبل از جراحی غذایی سبک بخورید.

مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی

از خوردن و آشامیدن به مدت 4 ساعت بعد از جراحی بپرهیزید.
رژیم غذایی خود را با خوردن مایعات و مواد غذایی نرم همچون فرنی شروع کنید و به هیچ عنوان مواد غذایی سفت و جویدنی میل ننمایید.
از خوابیدن به پهلو اجتناب کرده، طاقباز و به پشت بخوابید.
هنگام خوابیدن و دراز کشیدن در زیر سر خود دو یا چند بالشت بگذارید.
در 3 روز ابتدایی روی بینی و نواحی دارای تورم ژل یخ و در 3 روز دوم کمپرس گرم بگذارید.
از خوردن غذاهای پر نمک خودداری کنید.
فعالیت های سنگین انجام نداده و سر را به سمت پایین خم نکنید.

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 3 دقیقه

عمل جراحی بینی یا رینوپلاستی

جراحی بینی یا رینوپلاستی : بینی در نگهداری سلامت فرد و حفظ سایر اعضای بدن نقش مهمی دارد ، فیزیولوژی بینی بسیار پیچیده است ، از جمله وظایف بینی تنظیم رطوبت ، حس بویایی ، ایجاد راه هوایی ، تنظیم دما و نقش در تکلم را دارد ، از مهمترین وظایف بینی ایجاد کردن راه هوایی جهت تنفس می باشد.
در این متن جراحی بینی یا رینوپلاستی را توضیح خواهیم داد.
رینوپلاستی ( جراحی زیبایی بینی ) جهت اصلاح نمودن مشکلات تنفسی و یا ظاهری بینی بیمار می باشد از جمله این مشکلات درمان پولیپ بینی و انحرف بینی و شکستگی بینی می باشد .
جراحی بینی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی بینی است که یک عمل بی خطر است .
جراحی زیبایی بینی دارای عوارض جانبی بسیار کمی است ، ازجمله تورم ، کبودی در خصوص عوارض جانبی جراحی زیبایی بینی شخص نباید نگران نباشد زیرا پس از گذشت مدتی این عوارض برطرف خواهد شد .

جراحی زیبایی بینی با جراحی

جراحی بینی یا رینوپلاستی شامل چند گروه است که در ذیل به بیان آنها می پردازیم :

رینوپلاستی بسته :

در این روش جهت ایجاد کردن تغییرات درون بینی از برش های متعددی بدون ایجاد زخم های بیرونی ایجاد می شود ، کاربرد این روش جهت رفع برطرف سازی مشکلات جزئی می باشد .

رینوپلاستی باز :

در رینوپلاستی باز جراح جهت دسترسی به غضرف داخل بینی و آناتومی بینی در پوست برش اضافی کوچکی ایجاد می کند .

جراحی بینی ثانویه

چالش های ممکن است در بینی پس از جراحی بینی اولیه ایجاد گردد ، یا شخص از ظاهر بینی خود پس از جراحی رضایت صد در صد نباشد در این مواقع جراحی بینی ثانویه صورت می گیرد .
شایان ذکر است اگر جراح بینی از تبحر و تجربه برخوردار باشد تا حد زیادی نیازی به جراحی زیبایی ثانویه نمی باشد .

هدف از جراحی زیبایی بینی چیست ؟

هدف های متعددی جهت اصلاح نمودن عملکرد بینی انجام می شود ، با انجام جراحی زیبایی بینی می توان به رفع انحراف تیغه بینی ،رفع تورم بافت های داخل بینی ، رفع پولیپ ، رفع مشکلات ظاهری بینی انجام شود ، از دیگر اهداف جراحی زیبایی بینی می توان به تغییر دادن شکل خارجی بینی اشاره کرد .

مراحل جراحی زیبایی بینی ( رینوپلاستی )

مشاوره
اقدامات قبل از جراحی بینی
زمان عمل جراحی بینی
اقدامات پس از جراحی بینی
دوره نقاهت پس از جراحی بینی

مشاوره رینوپلاستی

به اشخاص توصیه می شود قبل از انجام هر عمل جراحی زیبایی بینی با یک پزشک و متخصص جراح بینی صحبت کرده ومشاوره لازم را دریافت نمایند .

اقدامات قبل از عمل بینی

نیاز است قبل از جراحی زیبایی بینی بیمار یکسری نکات از جمله عدم مصرف قرص های آسپرین و عدم کشیدن سیگار و قلیان را انجام دهد .

حین عمل جراحی زیبایی بینی

در زمان عمل بینی ، پزشک با مشورت متخصصان بیهوشی روش مناسبی را جهت بیهوشی شخص انتخاب می نماید ، میانگین مدت زمان جراحی بینی یک تا سه ساعت به طول می انجامد .

اقدامات پس از جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی زیبایی بینی جهت محافظت از بینی پزشک از آتل و پانسمان استفاده می کند ، نیاز است بیمار یکسری اقدامات پس از عمل را انجام دهد که در مقاله اقدامات پس از عمل بینی به شکل کامل شرح داده شده است .

نقاهت پس از جراحی زیبایی بینی

پس از جراحی بینی تورم ، خونریزی و کبودی رخ می دهد ، جای نگرانی بابت این موضوع نمی باشد زیرا پس از گذشت مدت زمانی همه ی عوارض برطرف خواهد شد و شخص می تواند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد .

انواع بینی :

به طور کلی انواع بینی را به دو گروه بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می کنند :

بینی گوشتی

بینی های گوشتی معمولا دارای پوست ضخیم تر می باشند ، در بینی های گوشتی معمولا پوست چرب بوده و پهنای آنها معمولا بین 8 الی 10 میلی متر می باشد و پره های بینی اغلب پهن می باشد .
در بینی های گوشتی به دلیل باقی گذاشتن خط برش نمی توان پوست را برداشت ، اما در بخش داخلی با برداشتن چربی ها می توان نوک بینی را نازک نمود .

بینی های استخوانی

بینی استخوانی به بینی های گفته می شود که روی پل بینی برآمدگی وجود دارد ، این برآمدگی به گونه ای است که سایر اجزاء صورت را تحت شعاع قرار می دهد .
در جراحی بینی های استخوانی برداشتن برآمدگی بینی انجام میشود ، دراین نوع بینی ها قوز پشت بینی را جراح بینی خوب از بین می برد و به اصلاح آن می پردازد .

پیام سلامتی دکتر علی میقانی

برای خوب زیستن ورزش یک اصل مهم است ، آرزوی سلامتی و تندرستی را برای تمامی اشخاص از خداوند منان خواستارم ، شاد و سلامت باشید .

کاندیدای مناسب جراحی بینی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 2 دقیقه

کاندیدای مناسب جراحی بینی

شاید تاکنون برای شما این سوال پیش آمده است که کاندیدای مناسب جراحی بینی چه کسانی هستند ؟ با ما همراه باشید تا درباره پاسخ این سوال اطلاعاتی در اختیار تان قرار دهیم.

افرادی برای جراحی بینی مناسب هستند که:

از نظر جسمی و روحی در سلامت کامل باشند.
به هیچ نوع بیماری مبتلا نباشند.
سابقه بیماری خاصی نداشته باشند.
سیگاری نباشند یا مدت زمان بسیاری از ترک آن گذشته باشد.
انتظار واقع بینانه ای از جراحی بینی داشته باشند.

جراحی بینی

عموما افرادی برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کنند که قصد برطرف کردن مشکلات بینی را دارند یا به دنبال زیبایی و جذابیت هستند.
این افراد با انجام جراحی زیبایی بینی علاوه بر دستیابی به اهداف، اعتماد به نفس شان نیز افزایش پیدا می کند.
افراد با بینی های گوشتی و استخوانی از کاندیدای جراحی زیبایی بینی هستند که برای برطرف کردن نوک پهن و قوز بینی دست به انجام عمل بینی می زنند.

جراح بینی

دکتر علی میقانی ، جراح گوش و حلق و بینی ، تجربه های بسیار موفقی در انجام این جراحی های زیبایی داشته اند.
در صورت تمایل برای انجام جراحی بینی توسط دکتر میقانی می توانید از طریق شماره هایی که در سایت وجود دارند با مطب دکتر میقانی تماس بگیرید.

نکات مهم قبل از انجام عمل بینی

در ابتدا باید برای انجام جراحی بینی یک جراح بینی خوب انتخاب کنید.
پس از این انتخاب با وی یک جلسه مشاوره داشته باشید.
در این جلسه بررسی های لازم بر روی بینی انجام می گردد تا مشخص شود آیا شما جزو کاندیدای مناسب جراحی بینی هستید یا خیر.
برای انجام جراحی بینی باید مراقبت های قبل از عمل بینی را جدی بگیرید.
پس از انتخاب جراح بینی ، رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی یکی از عواملی می باشد که برای نتیجه گیری بهتر باید آن ها را رعایت کنید.

جراحی بینی گوشتی

Dr.Ali Meighani 9 Apr 3 min read

جراحی بینی گوشتی

به بینی که حاوی غدد چربی زیادی باشد و پوست بینی ضخیم باشد بینی گوشتی گفته می شود ، پوست بینی به سه گروه بینی با پوست نرمال ، بینی با پوست ضخیم و بینی با پوست ضخیم تقسیم بندی می شود. با جراحی بینی گوشتی که دکتر علی میقانی ، جراح بینی تهران در انجام آن تخصص دارند می توان مشکلات موجود در این نوع بینی را برطرف نمود.

به شکل کلی بینی از سه بخش تشکیل شده است :

پوست بینی
بافت های زیر پوست بینی
نوع پوست پوشاننده روی بینی

ویژگی بینی های گوشتی

پره های بینی برجسته و پهن می باشند.
دارای ظاهری گرد هستند
چربی پوست بینی های گوشتی زیاد می باشد
غضروف بینی های گوشتی ضعیف می باشد
انعطاف در بینی های گوشتی زیاد است.

جراحی بینی گوشتی

اشخاصی که دارای پوست ضخیم در بینی می باشند در اصطلاح بینی گوشتی دارند در جراحی با محدودیت های روبرو هستند که در جلسه مشاوره اولیه پزشک جراح بینی باید توضیحات لازم را به آنها بدهد .

برخی از محدودیت های جراحی بینی های گوشتی

در بینی های گوشتی معمولا تورم بعد از جراحی بینی در بعضی از اشخاص بیشتر از حالت عادی می باشد و ممکن است تا دو سال به طول بیانجامد.
سایز بینی های گوشتی را نمی توان خیلی خیلی کوچک کرد .
دکتر علی میقانی جراح بینی به اشخاصی که بینی گوشتی دارند توصیه می کند بیشتر به فکر اصلاح عیوب بینی باشند و سعی در تقویت ساختار بینی را داشته باشند .
دکتر میقانی جراح بینی بیان می کند که به اشتباه بیان می شود که پس از جراحی بینی گوشتی باور غلط وجود دارد که برمی گردد ، این باور کاملا اشتباه است و از نظر علمی هیچ پایه ای ندارد .
جراحان بینی گوشتی با بکار گیری تکنیک های روز پزشکی به تقویت ساختار بینی گوشتی می پردازند ، این امر سبب می شود که نه تنها بینی گوشتی بر نمی گردد بلکه گذشت زمان سبب کاهش تورم بینی می شود و در نهایت بینی ساختار زیبایی تری پیدا خواهد کرد .

بهبودی در بینی استخوانی سریع تر است یا بینی گوشتی

زمانی که در جراحی هدف اصلی اصلاح بزرگی و بدفرم بودن استخوان های بینی باشد بهبودی به سرعت رخ می دهد ، اما اگر بافت نرم بینی را که دارای پوست ضخیم ( بینی گوشتی ) باشد بهبودی طولانی تر خواهد بود .
دکتر علی میقانی جراح بینی اظهار می کنند که بیماران بینی های گوشتی باید صبر داشته باشند تا تورم ناشی از جراحی بهبود یابد سپس به قضاوت در خصوص جراحی بینی بپردازند .

آیا پس از جراحی بینی گوشتی با بینی استخوانی متفاوت است ؟

طبق آماری که در ایران منتشر شده است به ندرت با شخصی برخورد می کنیم که صرفا فقط بینی استخوانی یا صرفا فقط بینی گوشتی داشته باشد ، معمولا در ایران اشخاص ترکیبی از بینی استخوانی و یا گوشتی را دارند .
پزشکان و متخصصان جراح بینی خوب با ترکیب هردو روش به انجام جراحی می پردازند .
جراح بینی گوشتی سعی در کاهش بافت بینی دارد ولی در بینی های استخوانی ، جراح بینی استخوانی سعی در شکل دهی و حجم بینی دارد .

آیا پس از جراحی بینی گوشتی برمی گردد ؟

خیر – دکتر علی میقانی جراح بینی گوشتی بیان می کنند که اگر در جراحی کاستن و افزودگی انجام شود به همان شکل باقی خواهد ماند ، متاسفانه در خصوص بینی های گوشتی این تصور اشتباه وجود دارد که بینی های گوشتی پس از عمل باز میگردد این تصور کاملا اشتباه می باشد .
توجه به این نکته الزامی است که پس از جراحی بینی ، بینی های که دارای خصوصیت گوشتی هستند نسبت به بینی های استخوانی دارای تورم شدیدتر و طولانی تری می باشند در نتیجه بهبودی دیرتر انجام می پذیرد.

آیا پس از عمل بینی های گوشتی ، گوشت اضافه در بینی ایجاد می شود ؟

یکی دیگر از سوالات رایجی که از دکتر علی میقانی پرسیده می شود ، این می باشد که پس از جراحی بینی گوشتی ، گوشت اضافه می آورد؟
در پاسخ به این سوال باید بیان شود که این امر صحیح نمی باشد اما در مدت زمان زیادی ممکن است بینی کمی افت کرده و نوک بینی مقداری بزرگ شود .

توصیه های پزشکی برای بینی های گوشتی

توصیه های دکتر علی میقانی جراح بینی های گوشتی برای اشخاصی که بینی های گوشتی دارند ، شامل موارد زیراست:
پس از جراحی بینی اشخاص تا حد ممکن مصرف مواد قندی را تا حد ممکن کاهش دهند .
اگر اشخاص جوش های پوستی دارند حتما با پزشک متخصص پوست جهت رفع التهابات پوستی مشورت کرده
اشخاصی که دارای بینی های گوشتی هستند حتما مدت زمانی بیشتری چسب بینی را بزنند .
توصیه دکتر میقانی به افرادی که بینی گوشتی دارند این می باشد که پس از برداشت چسب بینی شب ها به مدت طولانی نیز چسب بزنند تا تورم بینی سریع تر کاهش یابد .

عمل زیبایی بینی طبیعی

امروزه جراحی زیبایی بینی طبیعی بسیار طرفدار پیدا کرده است ، ما در ادامه مقاله به بیان جراحی بینی طبیعی می پردازیم :
قبل از هر چیز باید بیان کنیم زیبایی یک امر نسبتا نسبی است ، اما از نظر پزشکی زیبایی نیز دارای استاندارد می باشد.
برای زیبایی بینی در علم زیبایی معیارهای معرفی شده است که تقریبا مورد قبول همه است .
در جراحی زیبایی بینی اولین هدف جراح زیبایی تلاش برای ایجاد تناسب قسمت های مختلف بینی می باشد .
از نظر علم زیبایی مدلی زیبا می باشد که فرد و سایرین با دیدن آن احساس خوشایند و احساس بهتری داشته باشند .
دکتر علی میقانی بیان می کنند زاویه بین لب و بینی در بانوان باید 100 تا 105 باشد و در آقایان باید بین 90 تا 95 باشد.
بینی سربالا معمولا برای آقایان مناسب و زیبا نخواهد بود اما در بانوان کمی قوس بینی سبب زیبایی در چهره و بینی آنها می شود .
با انجام جراحی بینی طبیعی ظاهر بینی زیاد تغییر نمی کند بلکه فقط مشکلات بینی رفع می شود .
دکتر علی میقانی جراح بینی ، جراحی بینی طبیعی را انجام می دهند شما عزیزان با مراجعه به کانال تلگرام و اینستاگرام ایشان می توانید انواع جراحی بینی ایشان را ملاحظه نمایید .

نکات پس از عمل بینی

پس از عمل بینی مانند هر جراحی زیبایی دیگری نیازمند مراقبت می باشد در ذیل به نکاتی که نیازاست ، پس از جراحی بینی رعایت شود ، می پردازیم :
توصیه می شود که بیمار در روز اول کاملا استراحت کرده و در برنامه غذایی خود به مدت سه روز از مایعات استفاده نماید .
دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی توصیه می کند به مدت 48 ساعت بیمار پس از جراحی از کمپرس سرد استفاده نماید ، کمپرس سرد به کاهش تورم ها و کم کردن کبودی ها بسیار کمک می کند ،بنابراین نیاز است بیمار پس از جراحی هر دو ساعت یکبار به مدت 20 دقیقه از کمپرس سرد استفاده نماید .
مصرف داروها تجویز شده پس از جراحی بینی الزامی است ، دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی توصیه می کند از مصرف داروهای اضافی و خودسرانه پس از جراحی اجتناب شود .
نیاز است بیمار در زمان استراحت حالت نیمه نشسته باشد و در زمان خوابیدن از دو بالش در زیر سر استفاده نماید.
بیمار از نگه داشتن سر به مدت طولانی باید پرهیز نماید .
دکترعلی میقانی جراح زیبایی بینی توصیه می کند که حتما بیمار به مدت یک هفته استراحت نسبی داشته باشد .
بیمار پس از جراحی بینی باید از انجام بلند کردن کردن و یا فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب نمایند .
مصرف غذاهای سفت که نیاز به جویدن دارد در چند روز اول توصیه نمی شود ، دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی به بیماران توصیه می کند از غذاهای نرم و میکس استفاده نمایند .
در صورت وجود خونابه ها یا ترشح از بینی بعد از جراحی بینی بهتر است آن را با دستمال خشک نمایید و از شست و بینی اجتناب شود .

اقدامات پیش از جراحی بینی گوشتی

از مهمترین اقداماتی که کاندیدا باید پیش از جراحی بینی گوشتی انجام دهند ، انتخاب جراح بینی با مهارت و متبحر است .
به مدت دو هفته پیش از عمل بینی ، دارو هایی که منجر به رقیق شدن خون می شوند، مانند آسپرین و اسویکس و ضد التهاب های همچون ایبوپروفن و ایندومتاسین را کنار گذارند .
افراد در صورت استفاده از داروی خاص مصرف حتما پزشک خود را پیش از جراحی بینی مطلع کنند .
حداقل یک هفته پیش تا دو هفته پس از جراحی بینی ، مصرف دخانیات و نوشیدنی های الکل دار را کنار گذارند .
در جلسه مشاوره تمام توقعات و خواسته های خود را با جراح بینی خود در میان بگذارند تا بعد از جراحی بینی ، دچار مشکل نشوند .
جراح بینی برای کاندیدای جراحی بینی گوشتی انجام یک سری آزمایش ها را توصیه می کند که انجام آن پیش از جراحی بینی بسیار ضروری است.
در صورتی که فرد دچار تبخال یا سرماخوردگی شد ، حتما و فورا پزشک خود را مطلع کند .
حتما روز قبل از جراحی بینی دوش بگیرند.
8 ساعت پیش از جراحی بینی ، ناشتا باشند .
توصیه ما به کاندیدای جراحی بینی این است که برای انجام این جراحی زیبایی لباس راحت و ترجیحا جلو باز بپوشند تا پس از جراحی برای تعویض لباس دچار مشکل نشوند .

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی و بینی استخوانی :

دکتر علی میقانی به بیماران توصیه می کند که از فین نمودن پرهیز نمایند.
مسواک کردن دندان ها بهتر است به مدت سه هفته با مسواک نرم و ملایم انجام شود .
استفاده از عینک به مدت دو ماه توصیه نمی شود ، اگر بیمار عینکی باشد نیاز است از اتصال عینک با چسب استفاده نماید ، پس از کاهش یافتن تورم ها بیمار می تواند از لنزهای طبی استفاده نماید.
قبل از برداشتن گچ توصیه می شود که بیمار از استحمام پرهیز نماید .
پس از برداشته شدن کچ نباید از دوش آب گرم استفاده شود ، زمان استحمام هم نیاز است کوتاه باشد .
گرما ویا بخار زیاد سبب تورم بیشتر بینی می شود ، علاوه بر آن سبب خیس شدن پانسمانها می شود.
بیمار به مدت دو هفته نیاز است از خندیدن ، انجام حرکات اضافی ، گریه کردن پرهیز نماید .
پس از جراحی بینی در زمان عطسه بهتر است با دهان باز این کار انجام شود .
بهتر است به مدت دو هفته بیمار از صحبت کردن طولانی مدت و انجام مکالمات تلفنی اجتناب نماید .

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

بیمار پس از جراحی بینی بهتر است از دستکاری لب بالا وبینی خودداری شود .
بهتر است بیمار به مدت یک هفته از لباسهای دکمه دار استفاده نکند .
دکترعلی میقانی جراح زیبایی بینی توصیه می کند به مدت دو ماه در معرض قرار گرفتن گرما و حرارت اجتناب شود ،زیرا نور آفتاب و گرما سبب تورم بافت ها می شود و روند بهبودی با اختلال روبرو می شود .
بیمار پس از جراحی باید از سونا رفتن و شنا کردن به مدت دو ماه اجتناب نماید .
بیمار باید به مدت دو ماه از استعمال دخانیات و سیگار اجتناب نماید ، هم چنین بیمار باید در مجاورت افراد سیگاری قرار نگیرد .استعمال سیگار و دخانیات سبب ایجاد شدن مشکلات انعقادی و اختلال در ترمیم زخم و متعاقب آن احتمال آسیب پوست و حتی نکروز(سیاه شدن پوست)می گردد.
نیاز است از سرم سدیم کلراید به مدت شش ماه پس از جراحی بینی پس از کشیدن تامپونها استفاده شود .
بیمار باید مواظب باشد که ضربه ای به بینی وارد نشود .
بیمار باید از پماد ترمیمی که جهت بهبود یافتن جای بخیه ها است ، استفاده کند .
دکتر علی میقانی جراح زیبایی بینی به بیماران توصیه می کند ، اگر مشکلی رخ داد حتما با جراح خود تماس بگیرند .

برش جراحی زیبایی بینی

برای ایجاد برش های جراحی بینی ، دو روش وجود دارد که شامل جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته می شود.

جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز ، برش کوچکی در ناحیه کلوملا ( ستون میانی دو حفره بینی ) ایجاد می شود و پس از برداشته شدن پوست بینی اصلاحات مورد نیاز انجام می شود ؛ به دلیل بلند کردن پوست بینی ، دسترسی جراح بینی به قسمت های مختلف بینی بیشتر می شود از این رو می تواند تغییرات گسترده ای را اعمال کند و هم چنین بروز غیر قرینگی در سوراخ های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره در جراحی بینی به این روش به حداقل می رشد ؛ به همین دلیل اکثر جراحی های پیچیده به این روش از جراحی بینی انجام می شوند.
از مزایای جراحی بینی باز ، می توان به دید گسترده جراح بینی ، انجام تغییرات گسترده و غیره اشاره کرد.

جراحی بینی بسته

برش های مورد نیاز جهت جراحی بینی بسته ، در ساختار داخلی بینی ( لبه داخلی سوراخ های بینی ) ایجاد می شوند ؛ پس از اتمام جراحی بینی ، برش ها با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه زده می شوند که نیاز به کشیدن آن ها نمی باشد.
دید جراح بینی ، در این روش بسیار کمتر از روش باز می باشد ؛ به همین دلیل جراحی هایی که نیاز به ایجاد تغییرات زیادی ندارند به این روش انجام می شوند.
مزایای جراحی بینی بسته ، شامل کوتاه بودن مدت زمان جراحی بینی ، بروز تورم و کبودی کمتر در بیماران ، کوتاه بودن دوره نقاهت و غیره می باشد.

جراحی بینی گوشتی با لیزر

امروزه در رابطه با جراحی بینی با لیزر ، مطالب بسیار زیادی می شنوید که درباره صحت آن مطالب مطمئن نیستید ، در این باره باید بگوییم با توجه به کاربرد بسیار وسیع لیزر در علم پزشکی ، متاسفانه آن آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان جراحی بینی را با آن انجام داد ، تنها کاربرد لیزر در جراحی بینی رفع جای اسکارهای ناشی از جراحی بینی می باشد و جملاتی از قبیل جراحی زیبایی بینی بدون جراحی ، جراحی زیبایی بینی با لیزر تنها جنبه تبلیغاتی داشته و صحت علمی ندارد.

هزینه عمل بینی گوشتی

عوامل بسیار زیادی در تعیین قیمت جراحی زیبایی بینی ، تاثیر گذار هستند که برخی از آن ها عبارت اند از :
تجربه جراح بینی
میزان وسعت جراحی بینی
ایرادات بینی
شرایط بیماران
هزینه آزمایشات و داروها
هزینه بیمارستان و کلینیک
هزینه اتاق عمل
دستمزد جراح بینی
و غیره
به همین دلیل است که قیمت های متفاوتی برای جراحی زیبایی بینی می شنویم ؛ پس از معاینه بیماران توسط جراح بینی ، هزینه نهایی عمل زیبایی بینی مشخص می شود.
بسیاری از بیماران در این باره سوال می کنند که آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی ، را پرداخت می کند ؟
خیر ، معمولا شرکت های بیمه هزینه عمل زیبایی بینی ، را متقبل نمی شوند.

تورم بعد از جراحی بینی گوشتی

پزشک برای اینکه مشکلات بینی را برطرف نماید، بر روی پوست برش هایی ایجاد کرده و اقداماتی همچون تراش دادن استخوان ها یا گرافت گذاری را بر روی ساختار بینی انجام می دهد.
مقداری تورم به دنبال انجام این اقدامات در بینی افراد بروز می کند که باید بگوییم تورم ناشی از جراحی بینی گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری این نوع بینی، بیشتر از جراحی بینی استخوانی می باشد.
اقداماتی برای ایجاد تسریع در روند برطرف شدن تورم بینی وجود دارد که چسب زدن یکی از مهم ترین آن ها می باشد.

چسب زدن بینی

چسب زدن نه تنها به هرچه سریع تر برطرف شدن ورم بینی کمک می کند بلکه به مدت 2 هفته موجب هرچه بهتر شکل گیری فرم بینی نیز می شود.
مدت زمانی که افرادی با بینی های گوشتی باید از چسب بینی استفاده نمایند طولانی تر از افرادی با بینی های استخوانی است. زیرا اولاً همانطور که گفتیم تورم در این نوع بینی ها بیشتر بوده و ثانیاً تورم برای مدت زمان بیشتری در بینی ماندگار خواهد بود.
برای چسب زدن، ابتدا بینی تان را شسته و از هرگونه چربی و کثیفی تمیز کنید، سپس با پارچه ای نرم و تمیز خشک نمایید.
سپس یک قطعه چسب را برش داده و به صورتی نعلی شکل زیر بینی خود بچسبانید، لازم است تا این تکه چسب کمی بلند بوده و از کناره ها بر روی بینی بچسبد.
سپس چند تکه چسب با اندازه یکسان را جدا کرده و به صورت افقی از پایین تا بالای بینی بچسبانید. به صورتی که کناره های چسب بالایی، بر روی کناره های چسب پایینی قرار گرفته و آن را بپوشاند.

تزریق کورتون به بینی

چنانچه ورم بینی با سرعت خیلی پایینی فروکش کرده و پزشک ببیند که بعد از گذشت چند هفته، تغییر خاصی در روند فروکش کردن تورم ایجاد نشده، اقدام به تزریق کورتون به آن می نماید.

پیام سلامتی دکتر علی میقانی

پس از جراحی بینی تا از انجام فعالیت های شدید بدنی و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب اجتناب نمایید تا روند بهبودی بینی شما سریع تر انجام شود .
هم چنان تا از آب میوه های تازه نظیر آناناس جهت التیام بخشی به بخیه ها استفاده نمایید .

عمل جراحی لوزه

Dr.Ali Meighani 9 Apr 3 min read

عمل جراحی لوزه

عمل جراحی لوزه : در برخی مواقع لوزه ها دچار عفونت می شوند و این عفونت باعث رشد آن ها می گردد، این امر موجب ایجاد مشکلاتی می شود که در نهایت فرد باید عمل جراحی لوزه انجام دهد.
اگر رشد این غدد لنفاوی برای شما مشکلاتی نظیر: آبسه در اطراف لوزه ها، عفونت، درد، بوی بد دهان و غیره به وجود آورد لازم است تا به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.
در صورتی که دیگر کاری از دست آنتی بیوتیک ها بر نیاید پزشک به شما عزیزان انجام عمل جراحی لوزه را توصیه می کند که این عمل جراحی را باید توسط جراح گوش و حلق و بینی انجام دهید.
دکتر علی میقانی یکی از بهترین جراحان گوش و حلق و بینی می باشند که در این زمینه تجربه و مهارت بسیاری دارند و می توانند به شما عزیزان کمک کنند.
بهتر است قبل از عمل لوزه با دکتر میقانی ملاقاتی داشته باشید، این جلسه مشاوره برای شما مناسب و لازم است، زیرا توسط جراح گوش و حلق و بینی با تجربه ای شما عزیزان معاینه می شوید و هم اطلاعات بسیاری برای انجام جراحی لوزه به دست می آوید.
برای مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس بگیرید.

نشانه های بزرگ شدن لوزه سوم

برای این که از تورم لوزه سوم اطمینان حاصل کنید، نشانه هایی وجود دارد که در ذیل به آن ها خواهیم پرداخت:
در اغلب مراقع بیمار مجبور می شود تا از دهان تنفس کند
آبریزش بینی فرد به صورت مزمن می باشد.
در طول روز تنفسی پر سرو صدا دارد.
عفونت مکرر در ناحیه گوش ها.
ایجاد صدای خرخر هنگام خواب.
بی قراری در زمان خواب.
آپنه خواب

پس از عمل جراحی لوزه

پس از برطرف شدن اثر داروی بیهوشی، بیمار می تواند به خانه باز گردد.
بهترین کار در این شرایط استراحت می باشد.
برای استراحت لازم است از دو بالشت استفاده کنید.
از کمپرس یخ برای التیام درد و تورم استفاده کنید.
در روز های ابتدایی بهتر است فردی شما را یاری کند.
نکات و مراقبت های بسیاری پس از جراحی لوزه وجود دارد که در مقالات بعدی به صورت جامع توضیح خواهیم داد.

هزینه عمل لوزه در بزرگسالان

این هزینه به تخصص و تجربه جراح گوش و حلق و بینی، هزینه متخصص بیهوشی، هزینه اتاق عمل، هزینه دارو ها، محل جغرافی و غیره بستگی دارد.
برای اطلاع از این هزینه با شماره هایی که در سایت ما وجود دارند تماس بگیرید.