09 اکتبر

جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی یا عروسکی نوعی عمل جراحی بینی است که با هدف بینی کوچک و سربالا تر با قوس بیشتری انجام می شود.

بینی در مرکز چهره قرار دارد و اگر سایر اجزای صورت بزرگ باشد امکان جراحی زیبایی بینی فانتزی وجود نخواهد داشت و چون با اجزای دیگر چهره همخوانی ندارد زیبایی چهره فرد از بین خواهد رفت.

افرادی که تقاضای جراحی زیبایی بینی فانتزی یا عروسکی را دارند، اغلب از بینی عروسکی یا فانتزی تعریف دقیقی ندارند و فقط انتظار آنها داشتن بینی کوچک و قوس دار و نوک تیز و سر بالاتر است.

جراحی زیبایی بینی فانتزی

جراحی زیبایی بینی فانتزی مناسب چه نوع افرادی است ؟

کوچک تر کردن یا سربالاتر نمودن بینی دلیل بر زیبایی چهره نیست و همه انواع بینی را نمی توان فانتزی عمل کرد بلکه لازمه داشتن بینی فانتزی استحکام در غضروف و بافت بینی است و بینی های استخوانی به دلیل داشتن این ویژگی ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی بینی فانتزی هستند.

نکته قابل ذکر این است که جراحی بینی فانتزی برای افرادی که بینی گوشتی دارند نیست چون بینی های گوشتی بافت مقاومی ندارند و به میزان زیاد پره های بزرگ بینی را نمی توان برداشت و کوچک کرد.

به همین منظور برای بینی های گوشتی جراحی بینی فانتزی به دلیل اینکه نتایج مطلوبی را حاصل نخواهد نمود، توصیه نمی گردد.

جراحی زیبایی بینی فانتزی در چه صورتی موفق آمیز خواهد بود ؟

مدل بینی فانتزی طبیعی در صورتی موفق امیز خواهد بود که نوع بینی مناسب جراحی بینی فانتزی باشد و عمل بینی توسط بهترین جراح بینی فانتزی انجام شود.

نکته که افراد باید در نظر بگیرند این است که انتظارات واقع بینانه ای از جراحی بینی خود داشته باشند و اصرار به بیش از اندازه کوچک تر شدن، بینی و سوراخ های بینی نداشته باشند و تصمیم را به عهده جراح بینی خود بگذارند تا بینی را متناسب با دیگر اجزای صورت ایجاد نماید.

قابل ذکر است که اگر اصرار به بیش از حد کوچک شدن بینی داشته باشید، ممکن است بعد از مدتی دچار اختلال در عملکرد تنفسی بینی شوید.

بینی فانتزی چه شکلیه ؟

بینی فانتزی و بینی طبیعی در فرم زاویه نوک بینی با لب بالا تفاوت دارند.

قوس بینی فرد باید بسیار خفیف و نامحسوس باشد و بینی طبیعی عمل شده باشد.

نوع پوست افراد نکته مهم در جراحی بینی فانتزی است که جراح بینی با معاینه نوع پوست و ساختار بینی به فرد پیشنهاد خواهد کرد که چه فرمی از بینی مناسب چهره فرد است.

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

درباره نویسنده

دکتر میقانی | جراح بینی تهران
دکتر علی میقانی فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

سه + نه =