05 ژانویه

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی

جراحی بینی در افراد دیابتی : برای بسیاری از متقاضیان رینوپلاستی این سوال وجود دارد که بیماری هایی چون دیابت محدودیتی برای عمل جراحی بینی ایجاد می کنند یا خیر.

دیابت انواع مختلفی دارد و نوع دیابت بیمار برای انجام جراحی زیبایی بینی یا جراحی درمان بینی مهم است.

به طور کلی دیابت محدودیت جدی را ایجاد نمی کند و افراد با رعایت نکات مراقبتی می توانند مانند سایر اقدام به رینوپلاستی نمایند.

فرد متقاضی جراحی بینی که مبتلا به دیابت است، پیش از هر اقدامی باید با جراح بینی مشورت کند تا جراح بینی پس از بررسی میزان قند خون بیمار ، اعلام کند که انجام رینوپلاستی مجاز است یا بهتر است از انجام رینوپلاستی صرف نظر کند.

جراحی بینی در افراد دیابتی

محدودیت های بیهوشی در بیماران دیابتی چیست ؟

در اصل بیماری دیابت مرتبط با قند خون بیمار است و افزایش یا افت قند خون می تواند اختلالاتی را به وجود دارد به همین دلیل با کنترل میزان قند خون، مشکلی به وجود نمی آید.

جراح بینی در طی رینوپلاستی ، میزان قند خون بیمار را کنترل می کند و برای بیهوشی از دارویی استفاده می کند که اختلالی در قند خون به وجود نیاورد.

به طور کلی بیمارانی که مبتلا به دیابت هستند باید در انتخاب جراح بینی بیش از هر چیز دیگری دقت داشته باشند زیرا مهارت جراح بینی از بروز عوارض جلوگیری می کند و جراح بینی ماهر به خوبی میداند چه اقداماتی را باید در راستای کنترل قند خون بیمار انجام دهد.

جراحی بینی در افراد دیابتی نیازمند چه اقداماتی است ؟

رعایت برخی از نکات مراقبتی در بین متقاضیان ثابت است مانند عدم مصرف داروهای ضد انعقاد، عدم مصرف دخانیات، عدم مصروف مشروبات الکلی و غیره ولی بیمارانی که به دیابت مبتلا هستند شاید نیاز به رعایت رژیم غذایی نیز داشته باشند تا میزان قند خون شان دچار افزایش یا کاهش نشود.

به همین دلیل بیماران دیابتی حتماً باید جلسه مشاوره ای با جراح بینی داشته باشند زیرا در طی جلسه مشاوره مشخص می شود که بیمار نیاز به رژیم غذایی دارد یا خیر.

روز جراحی بینی، میزان قند خون بیمار چک می شود و اگر قند خون 150 یا کمتر باشد، رینوپلاستی به زمانی موکول می شود که میزان قند خون بیمار متناسب باشد.

افراد مبتلا به دیابت نباید نگرانی بابت جراحی زیبایی بینی داشته باشند زیرا با رعایت برخی از نکات مراقبتی به راحتی می توانند مانند سایر افراد با انجام رینوپلاستی اختلالات ظاهری و عملکردی مرتبط با بینی را برطرف نمایند.

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

درباره نویسنده

دکتر میقانی | جراح بینی تهران
دکتر علی میقانی فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

18 + هفده =