21 دسامبر

آشنایی با ژل های تزریقی

آشنایی با ژل های تزریقی

آشنایی با ژل های تزریقی : اصلی ترین کار ژل ها پر کردن نواحی خالی پوست است . مثلا برای بر طرف کردن خط خنده یا خطوط عمیق درناحیه اخم و یا حجیم کردن لب ها از این ژل ها استفاده می شود.

همچنین این ژل ها برای گونه گذاری مخصوصا خانم هایی که دچار لاغری صورت هستند مناسب است. ژل ها در نوع ها و نام های مختلفی در دنیا وجود دارد و همانطور که در زیباتر کردن صورت نقش بزرگی دارند .

استفاده از ژل های غیر استاندارد نیز عواقب جبران نا پذیری را به همراه دارد.

ایا تزریق ژل عوارضی خاصی به همراه دارد ؟

کاملا بستگی به نوع ژل تزریق شده دارد. ژل های استانداردی هستند که  نه تنها بدن به انها آلرژی ندارد بلکه در گذر زمان شکل خود را در زیر پوست محل تزریق از دست نمی دهند.

به طور مثال ژل هایی هستند که پس از تزریق ژل تا چند ماه هیچ مشکلی ندارند ولی پس از چند وقت جمع میشوند .دراین صورت تخلیه آنها از پوست مشکل است .

بسیاربا اهمیت است که تزریق ژل توسط پزشک متخصص انجام شود و بیمار هم  کاملا حق دارد که از پزشک خود نوع و مارک ژل تزریق شده را بپرسد.

البته برای مردم عادی بسیار دشوار است که بدانند چه ژلی استاندارد است . لذا مراجعین باید به پزشک خود اعتماد کنند .

آشنایی با ژل های تزریقی

 

آیا تکنیک تزریق ژل ها با هم متفاوت می باشد ؟

تکنیک تزریق ژل ها بستگی به ناحیه ای که تزریق انجام می شود دارد. به طور مثال  ژلی به نام کلاژن یا هیالورونیک است که باید در لایه میانی پوست  تزریق شود اگر خیلی سطحی یا عمیق تزریق شود . ممکن است برای بیمار مشکلات زیادی بهمراه داشته باشد و در بعضی مواقع مقاومت اثر ژل ها خیلی کم خواهد شد .

مدت دوام ژل های تزریقی چقدر می باشد؟

بطورکل مدت زمان مدوام انواع ژل ها با مارک های مختلف در دنیا از ۶ ماه تا 1 سال می باشد.البته وقتی که می گویند اثر فلان ژل تزریق شده 1 سال است منظور این نیست که اثر پر کنندگی آن در طول یک سال کاملا پا بر جاست .

بلکه معمولا در6 ماه نخست تزریق ژل پر کنندگی آن است ولی از ماه ششم و هفتم  و به بعد از اثر آن کاسته میشود و تا پایان یک سال کاملا اثر ان از بین می رود.

 

 

دکترعلی میقانی
فلوشیب جراحی زیبایی و ترمیمی صورت
جراح پلاستیک و زیبایی صورت – جراح سر و گردن
جراحی بینی – جراحی ترمیمی بینی

 

درباره نویسنده

ali meighani
فلوشیپ جراحی زیبایی و ترمیم صورت از دانشگاه گراتز اتریش جراحی آندوسکوپیک بینی و سینوس جراحی ترمیم بینی ، انواع جراحی بینی و ... بورد تخصصی گوش ، حلق ، بینی و جراحی سر و گردن

پاسخ

9 + 2 =